fbpx
Зсередини

Слухай сюди: 10 подкастів для креативників та комунікаційників

Про маркетинг, SMM, PR та журналістику від експертів
Коротенко Оля, 13.07.2020

Подкасти — це дуже зручний формат для навчання, черпання натхнення та мотивації. Їх прослуховування можна поєднувати з іншими справами: бігом, прибиранням чи поїздкою. 

Ми вже писали, як працюють подкасти й робили конспект лекції Петра Рузавіна про особливості та формати подкастів. Сьогодні зібрали тематичну добірку подкастів спеціально для креативників та комунікаційників — про особистісне та професійне зростання. Також розібрали кейси й цікаві інсайти. 


Медіапрактики

Формат: інтерв’ю

Кількість випусків: 20

Тривалість одного випуску: 40 хв. – 1 година

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud, Web

Подкаст про українські медіа від онлайн-журналу “The Ukrainians”. Ведучий з гостями у форматі інтерв’ю обговорюють ключові виклики журналістики, а також корисні інструменти та можливості для медійників.

Герої проєкту — молоді медіаменеджери, медіаактивісти та журналісти — розповідають про незалежні медіа в Україні. Вони обговорюють бізнес-моделі успішних медіапроєктів, особливості створення локальних і нішевих медіа, можливості VR та відео 360 для ЗМІ, перспективи друкованих журналів та багато іншого.


Тренди-бренди

Формат: інтерв’ю

Кількість випусків: 6

Тривалість одного випуску: 40 хв.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Web

Подкаст від “Радіо Аристократи”, перший випуск якого вийшов у квітні, під час карантину.

У ньому ведуча Надя Перевізник і гості-профі обговорюють впливові кейси з маркетингу. Це подкаст осмислених комунікацій з метою кращого розуміння інфополя та навколишньої дійсності.

Серед тем — соціальна реклама, антикризові комунікації ООН, бренди під час коронавірусної кризи. У перших випусках обговорили гучні маркетингові кейси брендів: щодо підтримки протестів проти расизму в США, нашумілий кейс Gillette We Believe: The Best Men Can Be, кейс Sweetie про боротьбу з дитячою кіберпорнографією.

#трендибренди Приводом для розмови в цьому подкасті стали кейси підтримки світовими брендами протестів…

Opublikowany przez Радіо Аристократи Czwartek, 11 czerwca 2020


Держспецкомс

Формат: сольний подкаст + інтерв’ю

Кількість випусків: 9

Тривалість одного випуску: 20-40 хв.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Web

Консультантка з комунікаційної підтримки реформ у Міністерстві охорони здоров’я України Анна Цяцько розповідає про комунікації між державою і людьми, які можна вести простою мовою.

Анна та її гості діляться власним досвідом, лайфхаками, успішними кейсами й факапами у роботі в державних інституціях. Кожен епізод висвітлює новий ракурс роботи комунікаційника в державному секторі.

Уже встигли розібрати такі теми: чому державні комунікації приваблюють людей з корпоративної сфери; за який час журналіст може перетворитися на прессекретаря; як припинити постійно гасити комунікаційні пожежі й займатися стратегічними комунікаціями тощо.

Подкаст “Держспецкомс” є частиною незалежної спільноти українських подкастів “Радіо Поділ”.

Складіть речення із словосполучень «горіти роботою», «державний службовець», «комунікації». Не вийшло? У нас теж не...

Опубликовано Радіо Поділ Пятница, 19 июня 2020 г.

Digitaliziren

Формат: бесіда ведучих

Кількість випусків: 100+

Тривалість одного випуску: 40 хв. – 1 година

Посилання: Apple PodcastsGoogle PodcastsSoundcloudWeb

Український подкаст про діджитал, маркетинг та майбутнє технологій. Робить його команда комунікаційної агенції PlusOne.

Щотижня в подкасті обговорюють новини та новинки світу цифрового маркетингу, соціальних мереж, цифрових компаній і технологій.


Умных любят

Формат: інтерв’ю-бесіда

Кількість випусків: 50+

Тривалість одного випуску: 30-50 хв.

Посилання: Apple PodcastsGoogle PodcastsSoundcloud

Подкаст проєкту LABA про сучасні кар’єрні та професійні питання. Подкаст буде цікавий як тим, хто тільки починає кар’єрний шлях, так і тим, хто вже давно побудував кар’єру, але не припиняє вчитися нового. В епізодах подкасту ви дізнаєтеся, як знайти себе, зробити успішне резюме, працювати віддалено, обговорювати підвищення тощо.

Подкаст поділяється на рубрики. У рубриці “Нам только спросить” ведуча говорить з топменеджерами та підприємцями про роботу й життя. У рубриці “Переговорка” розглядають нюанси ефективної роботи компаній. “То, что лектор прописал” — рубрика про збереження work-life balance, за лекціями викладачів LABA. А в рубриці “Прочитали-обсудили” ведуча разом з експертами читають і обговорюють те, що записано в їхньому read list.

В гостях у подкаста «Умных любят» СЕО Nova Poshta Global Юрий Беневитский. Мы позвали Юрия поговорить о:— том, как…

Opublikowany przez LABA Środa, 10 czerwca 2020


Профи креатива

Формат: інтерв’ю

Кількість випусків: 11

Тривалість одного випуску: 30-50 хв.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts

Подкаст країн Середньої Азії про підприємництво і креатив — про те, як лідери креативних індустрій розвивають свої спільноти і втілюють ідеї в життя. Думки й досвід героїв подкасту цілком може зацікавити й стати корисним українським креативникам.

Серед гостей подкасту — засновниця The Village Казахстан, генеральна директорка рекламного агентства PurNur і онлайн-видання Limu, а також представниці творчих професій — ілюстраторка, художниця і співачка.


NextMedia Podcast

Формат: інтерв’ю

Кількість випусків: 100+

Тривалість одного випуску: 40 хв. – 1 година

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud, Web

Подкаст випускають з 2013 року, його ведуча — засновниця “Агентства експертного маркетингу NextMedia”. Разом з гостями вона розповідає історії про нові медіа, експертний маркетинг, комунікації та просування в соціальних мережах. Обговорюють тенденції ринку, успішні кейси, нові механіки для спеціалістів у сфері просування, підприємців та маркетологів.

З останніх випусків: “Навіщо навчатися подкастингу”, “Як керувати віддаленою командою копірайтерів”, “Авторське право у соціальних мережах”.


Редач

Формат: сольний подкаст+інтерв’ю

Кількість випусків: 40

Тривалість одного випуску: 2-30 хв.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud

Подкаст про копірайтинг, UX-письменництво, редактуру та переговори. Випуски переважно короткі — до пів години. Деякі випуски тривають усього 2-3 хвилини. До півгодинних випусків входять інтерв’ю з професіоналами, а короткі аудіо містять чіткі вичерпні відповіді на тематичні питання. Обговорюють фішки письма й редагування, мотивацію і відносини з колегами, розповідають історії з особистого життя.


Ну па-ап!

Формат: бесіда ведучих

Кількість випусків: 30+

Тривалість одного випуску: 30-40 хв.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud

Подкаст директорки з комунікацій Ірини Сергєєвої, у якому вона намагається пояснити своєму 66-річному батькові, як працюють сучасні медіа, соціальні мережі та онлайн-освіта, що таке Instagram і TikTok, навіщо потрібен маркетинг і як працює контент в digital.

Тато ведучої проходив курс з копірайтингу, реєструвався в Тіндері, намагався розібратися зі значенням емодзі та знайомився з популярними мемами.

Незвичайна ідея в сумі з хорошим почуттям гумору обох ведучих дають хороший подкаст, який цікаво послухати всім, не тільки креативникам і комунікаційникам.


Поредачим

Формат: інтерв’ю

Кількість випусків: 23

Тривалість одного випуску: 40 хв. – 1,5 год.

Посилання: Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud, Web

Подкаст про редактуру, тексти, роботу в медіа та контент-маркетинг. Ведучий бере інтерв’ю у копірайтерів, редакторів і комерційних письменників. Він просить їх розповісти про напрацювання досвіду, успіхи та невдачі в кар’єрі. Серед гостей — співавтор книжки “Пиши, скорочуй” Максим Ільяхов, головні редактори “Лайфхакер”, Texterra і “Палач”, спецкор The Village та інші.

Інформація про подкасти актуальна на момент публікації матеріалу 

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень