fbpx
Конспект

Слово перестає бути словом, коли стає назвою бренду. 10 цитат Анни Лісовської

Копірайтерка Fedoriv та кураторка Copywriting Full Course про мистецтво створення влучних назв
admin, 08.02.2020

Анна Лісовська — копірайтерка Fedoriv, кураторка Copywriting Full Course, маркетологиня, сценаристка. Ми записали цитати з її лекції “Call me by your name”.


 Неймінг — це розробка імені для бренду або продукту, за допомогою якого його ідентифікуватимуть далі. В ідеальному світі цим займаються неймери, а в усьому іншому — копірайтери.


 На перший погляд може здаватися, що гарна назва — це жонглювання літерами та змістом. Іноді це так, але чим більше розвинений ринок, тим краще виділяється назва, за якою стоїть ідея самого продукту.


 На етапі генерації варіантів я раджу вимкнути внутрішнього критика, як би це не було важко. Всі дурні назви варто записувати в першу чергу, щоб не відволікатися на них знову і знову.


 Зафіксувавши всі ідеї, краще відпочити — за цей час мозок обробить отриману інформацію. Коли всі можливі варіанти вигадано, можна прибирати ті, що не відповідають брифу. Все, що залишається, потрібно перевірити, чи немає вже чогось схожого.


 Найцікавіші назви — це спеціально вигадані слова, яких не існувало раніше. Або ті, що існують, але не мають прямого відношення до продукту (Apple, Bazilik, Цитрус). Складніше за все вигадувати нові слова.


 Перевіряйте вимову назв — у брифах клієнти часто зазначають “щось коротке, що легко вимовляється”. Але чим легше слово вимовляється, тим легше може забуватися. І якщо назва не має бекграунду або не підкріплюється комунікацією, її простіше з чимось сплутати.


 Мозку складно звикнути до нового, йому комфортніше зі старими патернами та перевіреними рішеннями. Тому, коли ви показуєте нову назву, і всі лякаються, дайте клієнту час осмислити та звикнути до нових слів.


 Не намагайтесь охопити всіх своєю назвою — немає такого варіанту, який би сподобався кожному. Ваша аудиторія — це не всі. Є основні сегменти ЦА — концентруйтесь на них.


 Кожній назві потрібне пояснення, легенда. Часто вона наштовхує на особливості в інших сферах комунікації: оформленні інтер’єру, пакування чи зверненні до користувачів. Історія про бренд працює тоді, коли вона має підтвердження в деталях.


 Іноді нам здається, що виділятися серед інших брендів означає подивитися на їхні назви і вигадати щось зовсім інше. Але виділятися — означає розуміти, чому вони називаються саме так. Коли ви знаєте, чим відрізняється ваш бренд — це може стати його особливістю в назві.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень