Кар’єрний портал Happy Monday провів дослідження зарплат українських спеціалістів сфери HR.
Анонімне онлайн-опитування проходило з 12 червня по 13 липня 2020 року. Серед респондентів найбільша кількість киян — 59,2 %. Також в опитуванні взяли участь HR-фахівці з Харкова, Львова, Дніпра, Одеси та інших міст України.
Більшість опитаних — жінки. Утім, за даними дослідження, чоловіки-ейчари теж існують — їх близько 6,6%.
Найбільше серед опитаних фахівців було HR-менеджерів — 30,7 %. Як виявилося, вони заробляють найменше. Перше місце в рейтингу посіли HR-директори із середньою зарплатою 55 800 грн.
Що впливає на рівень зарплати?
Спеціаліст-початківець отримує зарплату від 15 000 грн, на істотне підвищення можна сподіватися після 5 років досвіду.
HR-фахівці, які регулярно використовують англійську в роботі, у середньому заробляють у півтора раза більше за колег — до 40 000 грн.
Найбільше заробляють ейчари в Києві та Одесі, а найменше — у Львові. Більшість фахівців HR-сфери не мають профільної вищої освіти, але отримують необхідні знання на короткотермінових курсах, проходять HR-сертифікації тощо. Освіта й підвищення кваліфікації важливі, але непрофільний диплом не стане перешкодою кар’єрі.
“Спеціалісти з профільною освітою та сертифікаціями мають вищий рівень доходу. Це може бути пов’язано зі зростанням на посаді — після підвищення спеціаліст отримав профільну сертифікацію. — коментує HR-експертка й кар’єрна консультантка Тетяна Волошина. — Але може бути й зворотна тенденція — спеціалісти з обширнішими знаннями приносять більш відчутний результат для бізнесу, а тому й мають вищий дохід. Висновок очевидний. Професійний розвиток = розвиток у професії».
Раніше ми писали про дослідження Happy Monday щодо рівня заробітної плати українських комунікаційників та дизайнерів.