fbpx
Конспект/Книги

Що читати фотографам: добірка книжок від Сергія Сараханова

Про поєднання мистецтва й фотографії
Данилюк Даяна, 11.07.2020

Сергій Сараханов – творець стилю human visuals, фотограф та кінорежисер, викладач фотографії. 

Ми зібрали 8 книжок від Сергія, які допоможуть фотографам дізнатися більше про колір, методи композиції, вуличну фотографію і сприймання глядача. 


“Мистецтво бачити”, Джон Бергер

Фундаментальний твір, що розкриває психологію сприймання глядача. Одна з кращих книжок про мистецтво і фотографію.


“Camera lucida”, Ролан Барт

Роман з фотографією, роман про фотографію. Філософ Ролан Барт ділиться з нами тим, як працює його увага і що він відчуває, коли взаємодіє з фотографіями.


“Енциклопедія міфів”, Макс Фрай

Одна з моїх найулюбленіших художніх книжок про фотографа, який блукає вулицями міста й може зазирнути в душу кожного, кого він сфотографував.


“Мистецтво і страх”, Девід Бейлс

Як навчитися жити зі своїм синдромом самозванця? Як перестати боятися критики й почати показувати свої роботи іншим людям? Відповіді на ці та багато інших запитань можна знайти в книжці “Мистецтво і страх”.


“Хрома”, Дерек Джармен

Збірка есе про колір і про те, що він може втілювати в собі. Емоційний, легкий стиль оповіді дає можливість включити фантазію і уявити, що це твої власні думки.


“Діалоги”, Анрі Картьє-Брессон

Чудовий збірник інтерв’ю з генієм вуличної фотографії. Багато гумору, іронії, поезії і глибоких смислів, прихованих під усім переліченим.


“Уявна реальність”, Анрі Картьє-Брессон

У цій книжці зібрано записи з особистого щоденника Анрі, і в цьому її велика цінність. Те, що спочатку не повинно було потрапити на очі читачам, завжди написано більш чесно й особисто.


“Фотографія як”, Олександр Лапін

Дуже серйозна і змістовна книжка, яка розкладає по поличках фундаментальні методи композиції у фотографії. Раджу читати по одному розділу на тиждень, відпрацьовуючи всі прийоми, про які  дізналися.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень