fbpx
Зсередини

Що бісить комунікаційників та які ситуації виводять з рівноваги

Відповідають маркетингові директорки та піарниця
Данилюк Даяна, 05.03.2021

У кожній роботі є негативні аспекти, з якими іноді доводиться миритися. Гнів, роздратування та невдоволення — тільки ці слова можуть нагадати про окремі ситуації, що виникають під час роботи та виводять з рівноваги.

Про те, що бісить, не заведено говорити вголос. Але саме такі історії можуть допомогти молодому фахівцю зрозуміти, яке підводне каміння має та чи інша сфера і чи йому під силу впоратися з критичними ситуаціями. А фахівці з досвідом побачать, що так здебільшого і в їхніх колег.

Тому ми поговорили з двома маркетинговими директорками та піарницею про те, що їх бісить в роботі, як це впливає на результат і чого варто очікувати від цієї сфери.


Олена Красуленко

Я Chief Marketing Officer компанії Pyramida Technik і до моїх обов’язків входить визначення маркетинг- стратегії для компанії та всіх брендів, з якими ми працюємо.

Вважаю, що сучасний маркетинг — це експеримент, а моє завдання — визначити, які експерименти стануть частиною нашої стратегії, а які варто взагалі обійти.

Які ситуації виводять з рівноваги?

01.

Неграмотне формулювання завдання/підготовка брифу

Як на мене, це повне ігнорування “домашньої роботи”, нерозуміння того, навіщо потрібне те чи інше завдання та який результат воно має принести. Це також неповага до часу, який команда витрачатиме на кілька етапів інтеграцій, поки всі намагатимуться зрозуміти, що потрібно робити.

Коли маркетолог не приділяє достатньої уваги осмисленню всіх деталей завдання — у підсумку народжуються завдання, які розв’язують інші проблеми або взагалі нічого не розв’язують.

Ейнштейн сказав крутіше за мене: “Якби у мене була одна година на вирішення завдання, я б витратив 55 хвилин на обдумування проблеми і 5 хвилин на її рішення».

02.

Відсутність критичного мислення, погані навички оперативного аналізу інформації, проблеми з прогнозуванням наслідків

Чому це дратує? Бо якщо ти не розвиваєш в собі критичного мислення — то дивишся на всі процеси поверхнево, стереотипно і, як результат, не можеш комплексно розв’язувати складні проблеми

03.

Несамостійність, перекладання відповідальності

Маркетинг — це про гнучкість, про десятки дрібних операційних рішень, про мікровідповідальність щодня. І якщо працівник не приймає рішення сам, а перекладає цю відповідальність — він неефективний.

04.

Відсутність повної залученості в проєкт

Маркетолог або бренд-менеджер, який залучений в проєкт — це двигун, який запалює всю команду. Якщо ж маркетолог демонструє байдужість і лише механічно передає інформацію від однієї ланки іншому — проєкт помирає.


Ксенія Чайковська

Я працюю PR- та маркетинг-директоркою фестивалю Atlas Weekend і всіх його проєктів (наприклад, Atlas Weekend Bar & Apres Ski).

До обов’язків моєї команди входить усе, що стосується зовнішніх комунікацій фестивалю — рекламна кампанія, відпрацювання спонсорів у медійному просторі, супровід соцмереж, генерація контенту та спецпроєктів для фестивалю, партнерства та колаборації з брендами (некомерційні), співпраця зі ЗМІ, розробка маркетингової стратегії, tone of voice для кожного з каналів комунікації, формування та контроль бюджету, аналіз активностей тощо.

Які ситуації виводять з рівноваги?

Коли працюєш у маркетингу, доводиться постійно генерувати та розробляти чимало креативних ідей та проєктів. Багато з них ідуть “у стіл” через брак часу, фінансів або ресурсу команди. Це дуже демотивує, адже емоційна складова — одна з основних в роботі.

Показовий досвід — перенесення фестивалю у 2020 році. Понад пів року ми всією командою працювали над проєктом, запустили масштабну рекламну кампанію, анонсували крутих хедлайнерів, вже планували як, що і де буде розміщено на території, готувалися запускати акредитацію преси. І тут через пандемію довелось все згортати та переносити на наступний рік. Це коштувало нам чимало зусиль — фінансових та емоційних.

Ще, наприклад, у липні минулого року ми вирішили зробити онлайн-версію Atlas Weekend із виступами артистів, цікавими локаціями та власним late-night show. Нас дуже надихнув проєкт і схвальні відгуки на нього. Тож ми вирішили робити late-night show регулярно на нашому YouTube. Відзняли тест, продумали рубрики та локації, переговорили з артистами та вже були готові запускати перший випуск. Проте не знайшли партнера під цей проєкт. Саме відбувався запуск Atlas Weekend Bar & Apres Ski, тому всі фінансові та людські ресурси було пріоритезовано на Буковелі. Тож проєкт “диванного шоу” ще чекає свого часу, як і декілька інших.


Дарина Шаллі

Я займаюсь піаром і комунікаціями соціальних та культурних проєктів в агенції Gres Todorchuk. Працюю з медіа та лідерами думок, роблю так, щоб про важливі ініціативи дізнались люди, для яких ми їх створюємо.

Запускала інтерактивну виставку Ukraine WOW для Укрзалізниці, Музей науки для МАН, “Марафон для всіх” для “Нової пошти”, флешмоб #героїмогодня для “Сільпо”, а також інші проєкти для Rozetka, Visa, Biosphere, “ПриватБанк”, “Моршинська”, Фундація Дім Рональда МакДональда тощо.

Які ситуації виводять з рівноваги?

01. 

Неможливість чітко планувати та контролювати ситуацію

Я часто порівнюю проєкти зі стартапами. Зазвичай це те, чого раніше ніхто не робив. І ти не можеш завчасно й точно знати, як усе реалізувати. Поки ти створюєш свій проєкт, ситуація у світі може декілька разів змінитись. І ти повинен помічати це й адаптовуватися до змін.

Тож ти прописуєш попередній план:

“З точки А, через точку Б дістатись до точки Г”.

Але під час реалізації може виявитись, що тобі потрібно

“З точки А, через точку К дістатись до Д, а до точки Б тобі взагалі не треба”.

Це має свої плюси. Ти вчишся бути гнучким, міркувати ширше, постійно аналізувати ситуацію і чи правильно те, що ти робиш. Але це також і стрес. Стрес, який допомагає зростати.

02.

Твій результат і успіх проєкту залежить від інших людей. І часто це люди, яких ти не можеш контролювати

Редактори, журналісти, інфлюенсери, партнери. Часто ваші стосунки будуються на взаємовигідних, некомерційних умовах. Ви не маєте зобов’язань одне перед одним, а тому не можете повністю контролювати ситуацію. Навіть поганий настрій людини може перекреслити ваші плани. І це спричиняє сильний стрес.

03. 

Суб’єктивність

Комунікації — це робота з сенсами. А їх кожен трактує по-різному.

Ти можеш мати найкращі наміри й бути переконаним, що створюєш проєкт, який зробить світ кращим. Але обов’язково знайдуться люди, які помітять негатив у тому, що ти робиш.

Ти повинен вміти працювати з упередженнями, але навряд чи зможеш вплинути на суб’єктивну думку інших.

04. 

Необхідність постійно бути на зв’язку

У комунікаціях важливо бути швидким і реагувати на різні ситуації у короткі терміни. Часто щось може піти не так, і ти повинен бути готовим включитись у роботу та вирішити проблему. Через це твій графік може сильно зливатись з особистим життям. Але тут справа у сприйнятті. Для когось це мінус, хтось навпаки насолоджується зануренням у роботу (як я, наприклад), але це у будь-якому разі дає стрес організму. З часом з’являється страх вийти кудись без телефона, або поїхати у відпустку без ноутбука.


Що потрібно знати людині, яка йде працювати у вашу сферу?`

Олена Красуленко:

Я справді вірю в те, що “підводного каміння” в професії маркетолога немає. Ви або любите цю сферу, або вона вам просто не підходить.

Маркетинг — одна з професій, що має необмежені можливості розвитку. Вона про постійні зміни, адже ви не робите одну й ту саму роботу щодня 15 років поспіль, а якщо робите — ви неефективний маркетолог і варто йти шукати щастя в іншій сфері. Споживацька поведінка, маркетинг-інструменти, продукти та послуги, канали комунікації — все це постійно змінюється.

Це про експеримент загалом, де лише ви та ваша команда берете на себе сміливість і відповідальність за результати. Творити можна й необхідно щодня, а ще — працювати з креативними рішеннями. Така робота — про результат, коли ви розумієте для чого все це робиться, а також про людей, комунікації, проєкти, ідеї і, звісно, роботу з командою.

Моя професія не підійде тим, хто шукає спокійну пенсію ще до пенсії — без викликів і ризиків, де один день схожий на інший. Маркетинг — чудова сфера для тих, хто має допитливий критичний розум та жагу до розвитку й самовдосконалення.

Ксенія Чайковська :

Планувати особистий час досить складно. Коли ти працюєш із комунікаціями, тобі необхідно бути постійно на зв’язку. Неважливо, чи це ніч, вихідний, чи відпустка. Якщо трапляється якась “нова можливість”, треба дуже оперативно на неї реагувати. Наприклад, у день мого весілля, щойно ми вийшли із РАГСу, мені зателефонувала колега і каже: “Терміново потрібен пресреліз про Марію Чайковську, завтра виходимо в анонс та продажі”.

Щоб розвиватися у професії, треба бути дуже стресостійким та багатозадачним. Все “несеться” із такою швидкістю, що лише встигай дрова підкидати.

Знаєте вислів “Все у вогні, ти їдеш на велосипеді, він також горить та ще й сідло відпало”? Це найточніший опис моєї роботи!



Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень