У 2024 році український digital-ринок продемонстрував впевнене зростання. Загальний обсяг інвестицій у цифрову рекламу сягнув 18 мільярдів гривень, що на 24% більше, ніж у 2023-му. Про це свідчать результати щорічного дослідження IAB Україна, проведеного за підтримки агенції digital-маркетингу Inweb.
Згідно з результатами дослідження, одним із головних драйверів зростання стала медійна реклама, зокрема у відеоформаті. Значне відновлення також зафіксовано в сегментах платного пошуку та реклами в соцмережах.
Як проводили дослідження
Дослідження реалізовано за авторською методологією IAB Україна, яка передбачає кросперевірку даних з різних джерел. Для підвищення точності були залучені агенції, медіаплатформи, паблішери, продавці CTV-реклами та незалежні дослідники.
Ключові результати
- Платний пошук продовжує відновлюватися після падіння у 2022 році. У 2024-му обсяг цього ринку зріс на майже 30% проти минулого року й на 55% — якщо порівнювати з 2022 роком.
- Influencer marketing став одним із найдинамічніших сегментів — зріс на 75%. Обсяги вже перевищили довоєнні показники.
- SMM (маркетинг у соцмережах) також наближається до рівня, який був до початку повномасштабного вторгнення.
- SEO-напрям продовжив поступове зростання: у 2024 році він показав приріст на 61%.
Відео знову лідирує
Відеореклама повернулася в лідери серед форматів. У 2024 році її частка досягла 46%, обігнавши банерну рекламу, яка посідала перше місце в попередні два роки.
Мобільне відео вперше випередило мобільну дисплейну рекламу. Facebook майже повністю перейшов на мобільні формати, тоді як YouTube зберіг мультиплатформність.

Роль нових платформ
CTV (Connected TV) активно набирає обертів. У 2024 році обсяг ринку становив 982 млн грн, а частка у відеобюджетах зросла до 17%. Основну частку ринку (95%) розділили між собою Vidzone, Megogo та YouTube Smart TV.
Digital audio залишилося нішевим напрямом. Його частка в загальному розподілі реклами становила лише 0,04%, що досі нижче рівня 2020 року.
Дослідження показує, що рекламодавці дедалі активніше спрямовують бюджети у відеоконтент, мобільні формати та нові платформи, як-от CTV. Це свідчить про поступову адаптацію ринку до сучасних моделей споживання контенту.
Також може бути цікаво: штучний інтелект у PR: як українські фахівці використовують нові технології