fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Іллею Янковським 

Креативний директор про кейси, що розчулюють, смішать і закохують
Данилюк Даяна, 21.02.2022

Ми знаємо, що реклама здатна викликати багатогранні емоції. Одна дратує настільки, що змушує купувати преміум-передплату на YouTube, щоб тільки не дивитися її щоразу перед початком нового ролика. Інша так западає в душу, що ти ділишся нею не тільки з підписниками в Instagram, а й показуєш друзям і близьким.

А ще ми знаємо, що просити рекламника обрати улюблену рекламу — це як просити маму обрати улюблену дитину. Тому ми вирішили підготувати рекламний бліц, у якому креативники розповідають про кейси, що викликають різні емоції.

У новому матеріалі креативний директор Havas Village, Сатива Ротару, Бульвару Торнадо та Sklo clothing Ілля Янковський поділився з нами рекламою, яка востаннє його розчулила. А ще розповів про ту, яку б він показав своїм дітям замість мультика.


Реклама, яка завжди зможе тебе розсмішити

Ілля: Згадався ролик Skittles із пальцем. Вони знайшли крутий нестандартний прийом, ще й із продуктом. Ця реклама завжди мене трохи смішить.

Довідка: перший рекламний ролик, у якому Skittles пропонує поставити палець на екран, вийшов у 2011 році — його створило агентство BBDO. Відео з котом було одним з кількох роликів, які випустили в межах кампанії Touch Skittles. Надалі бренд ще декілька разів використовував ідею інтерактивної взаємодії зі споживачем, але вже в інших сюжетах. Проте щоразу одна річ залишалась незмінною — гумор, який Skittles завжди використовує у своїй рекламі.


Остання реклама, від якої ти сплакнув

Ілля: Гадаю, це ролик про ковід від агенції Droga5, який вони зробили для Facebook у 2020 році. Цей напружений виклад тексту, британська англійська, зворушливі кадри. Я розчулений.

Довідка: Droga5 випустила рекламу 31 березня 2020 року, невдовзі після початку пандемії. Це була перша робота агенції для компанії Meta (раніше Facebook — ред.). Для створення цього ролика вони повністю змінили підхід і переорієнтували стратегію.

Ідея створення ролика полягала в тому, що поки ми не могли бачитися з друзями та рідними, нас обʼєднували технології, зокрема Facebook. У відео агенція зобразила перші знімки нової реальності, у якій вулиці порожні, люди припинили спілкуватися наживо, а в лікарнях перебувають сотні людей. Так реклама висвітлювала нестабільні умови та способи, за допомогою яких можна надати допомогу людям, що її потребують.


Реклама, яку ти показував би своїм дітям замість мультика

Ілля: Нещодавно я пофарбувався в рожевий і подивився три сезони аніме про баскетбол. Це я так виправдовуюсь перед роликом, який хочу показати далі. Це найнесподіваніша реклама роверів. Ну і це — мульт 🙂

Довідка: рекламний ролик для бренду трейл-велосипедів IZZO створила британська агенція SHIFT у 2020 році.

В анімації зобразили воїна, який перемагає злодіїв завдяки швидкості, спритності та різкості. На думку креативного директора IZZO, їхні велосипеди поділяють ці три якості з катаною — зброєю японських самураїв.

SHIFT скористалася послугами спеціалізованої анімаційної студії The Line Animation для розроблення стилізованої графіки. А Box of Toys створив саундтрек із голосом Того Ігави — японського актора, що знімався у фільмах “Зоряні війни: Останні джедаї” та “Останній самурай”.


Реклама, яка тебе бісить

Ілля: Більшість української реклами.

У кожній країні багато поганої (нерозумної) реклами. Просто так улаштований світ. Я працюю з українськими брендами й дивлюсь їхню рекламу, рекламу конкурентів. Приїжджаю до бабусі й дивлюсь рекламу по телевізору. Дивлюсь рекламу, коли живу в готелі. І там, зазвичай, показують щось із минулого — усі ці “мама дає мені лізак” і “коли хочеш добре как”. Хтось скаже “але вона працює!”, а я відповім “вона мене бісить”.


Реклама, про яку незаслужено мало знають

Ілля: Проєкт агенції bickerstaff.420 “Старий Новий Календар” для Альфа-Банк Україна. Приклад сучасного нестандартного креативу для бренду із соціальною, культурологічною та мистецькою складовими.

Це креатив, який продали великому клієнту, і він його реалізував. А ще це не просто ролик чи ківіжуал — це справжній креатив, а не реклама, яку називають “креативом”.

Довідка: у 2020 році агентство bickerstaff.420 розробило для Альфа-Банк Україна подарункові новорічні календарі. Але замість того щоб створювати додаткову стокову продукцію, креативники вирішили знайти старі календарі, в яких дні повторюватимуться з днями 2021 року.

У результаті створили 2112 календарів, а проєкт отримав бронзу на фестивалі London international Awards 2021.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Рекламний бліц з Артемом Кареліним
Добірка рекламних кейсів від креативного директора агенції Banda
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Рекламний бліц з Андрієм Міщенком
Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень