fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Іллею Ануфрієнко

Добірка рекламних кейсів від власника та директора креативної агенції Bickerstaff.899
Яковенко Ірина, 01.12.2023

Ілля Ануфрієнко – засновник та креативний директор агенції Bickerstaff.899. Цього року він потрапив до списку американського видання Ad Age “40 до 40”, що відзначає найбільш обдарованих представників індустрії, включаючи геніїв програмування, майстрів Web3, ініціаторів нових бізнесів та підприємців, а також високопрофесійних фахівців в маркетингу та рекламі.

За минулий рік агенція реалізувала низку важливих соціальних проєктів. Зокрема, випустили книгу вагою 50 кілограмів, що містить 6,000 сторінок, під назвою “Злочин без покарання” про злочини росії проти українських дітей – викрадення та вивезення з окупованих територій.

Команда Bickerstaff.899 запустили соціальний проєкт – Genocide Speech Monitor до річниці Голодомору. Це вебсайт, який збирає та аналізує публічну риторику на можливі прояви геноциду. Проєкт покликаний привернути увагу до геноцидних дій росії на території України у 1932-1933 та 2022-2023 роках, а також запобігати геноциду у майбутньому.

Ми поспілкувались власником рекламної агенції Bickerstaff.899 про рекламу, яка могла б презентувати Україну закордоном, викликає сльози та надихає творити.


Реклама, яка могла б презентувати Україну закордоном

Ілля: Дія, Хортиця, Брейв – усе, що закохує у фантастичність українців і висвітлює наші найліпші сторони, про які за кордоном, можливо, не чули.

 Хортиця

Khortytsia_case_ENG from 000 on Vimeo.

Довідка: За брендинг запорізького острова Хортиця креативна агенція Bickerstaff.734 отримала бронзу в номінації “дизайн” на фестивалі Каннські леви. Острів існує приблизно 3 мільярди років і часто асоціюється з міфами та легендами про козаків. Bickerstaff.734 використали це та додали місцю ще більше загадковості.

Креативники створили графічну подорож островом, використавши 24 різні логотипи першої літери з назви “Хортиця”. Протягом двох з половиною хвилин глядач спостерігає краєвиди острова та фрагменти його історії. Команда Bickerstaff.734 передає загадковість і містичність місця через музику, зміну логотипів, а також коротких текстових вставок.

 Дія

Довідка: Реклама додатка Дія від креативної агенції Fedoriv. У відео розповідають про створення цифрової держави, у центрі якої — кожен громадянин незалежно від досвіду, вмінь та доходів. Ця реклама про створення прозорої та комфортної країни, де люди зможуть більше обіймати своїх рідних, замість того щоб витрачати час у сервісних центрах.

 Be brave

Довідка: Be brave — внутрішня та міжнародна кампанія, покликана підтримати українців та розповісти про сміливість України за кордоном. Над її створенням працювала креативна агенція Banda разом з Офісом Президента й Міністерством цифрової трансформації. Banda Agency створили мерч із тризубом, де сміливість — бренд України. Основою для зображень стали знімки українських фотографів і фотографок, як-от Макс Левін, Олександра Мелоян, Євгеній Хаустов, Стас Юрченко, Павло Петров, В’ячеслав Ратинський й Катерина Крючкова.


реклама, яку хочеться показати своїм дітям

ІЛЛЯ: The Wind — неймовірно добра історія про пошук себе. Мені хочеться передивлятися її постійно та показати своїм дітям.

Довідка: Працюючи з Міністерством охорони навколишнього середовища Німеччини, енергетична компанія Epuron хотіла змінити сприйняття громадськістю нового джерела енергії та заохотити для майбутніх інвестицій.

Успіх відео полягає в його неоднозначності. Головний герой — чоловік на ім’я Вітер, одягнений у чорне, на голові в нього замалий капелюх. У одній сцені він задирає спідницю дівчині, в іншій — трощить парасольки під похмуру фортепіанну музику. Впродовж відео він скаржиться на те, що його ніхто не розуміє та всі відштовхують.

Раптом Вітер зустрічає чоловіка, якого не злякала дивна поведінка персонажа. Він пропонує йому роботу, а відео закінчується тим, що Містер Вітер нарешті почувається на своєму місці.

Відео презентувало німецьке агентство Nordpol Hamburg на початку 2000-х років. Реклама здобула безліч нагород, в тому числі “Золотого лева” Каннського кінофестивалю 2007 року.


Реклама з улюбленим саундтреком

Ілля: Adidas originals. По-доброму заздрю тим, хто це вигадав. Абсолютно фантастична робота.

Довідка: Головна ідея відео в тому, що культуру рухає вперед уявлення про те, що справді є оригінальним. Для реклами Original is never finished від Adidas саундтреком обрали My Way Френка Сінатри. Пісню переробили відповідно до персонажів, які з’являються на екрані. Це захоплива реклама, вона вражає і від неї неможливо відвести погляд.

“Немає нічого оригінального. Крадіть звідусіль, де це резонує з натхненням або підживлює вашу уяву. Поглинайте старі фільми, нові фільми, музику, книжки, хмари, водойми, світло й тіні. Вибирайте для крадіжки лише те, що промовляє безпосередньо до вашої душі. Якщо ви це зробите, ваша робота стане автентичною. Автентичність безцінна; оригіналу не існує. І не намагайтеся приховувати свою крадіжку — святкуйте її, якщо вам так хочеться. У будь-якому випадку завжди пам’ятайте, що сказав Жан-Люк Годар: “Річ не в тому, звідки ви берете речі, а в тому, куди ви їх несете”, — звертається до глядачів Adidas.


Реклама, яка повертає в дитинство

ілля: Первак. Вся глибина копірайтерської радості цього ролика мені розкрилась лише згодом.

Довідка: Це одна із серій реклами горілки Первак, де традиційно головним героєм є чоловік, життя якого сповнюється новими барвами, якщо вдома є Первак. Це одна з тих реклам, яка на перший погляд здається абсурдною, але її цитують та пам’ятають досі.

 Прикладами “поганої” реклами з нами поділився голова креативного відділу агенції Bickerstaff.734 Дмитро Лютий


Остання реклама, яка викликала сльози

Ілля: Не можу згадати, щоб я колись плакав від реклами, але з останнього, що викликало подібні емоції:

Довідка: Соціальна реклама розповідає, що люди із суїцидальними нахилами мають зовсім не такий вигляд, як ми очікуємо. У відео показують фотографії усміхнених людей, а закадровий голос каже про те, якими нещасними вони почувались.

Щоб зруйнувати стереотипи про поведінку людей із суїцидальними нахилами, британський телеканал ITV разом з компанією CALM створили проєкт “Останнє фото” у найщасливіший день року.

“Остання фотографія” — новий вид національної кампанії CALM (кампанія проти нещасного життя), яка не лише підвищує обізнаність про неправильно зрозумілий аспект суїцидальної поведінки, а й надає нації інструменти для запобігання самогубствам, навіть коли так звані ознаки невидимі.


Улюблена реклама про їжу

ілля: Якщо такої реклами було більше — світ був би кращим.

Довідка: У 2013 році виробник солодощів Skittles замінив смак лайма на смак зеленого яблука. Це рішення спровокувало масову кампанію скарг від споживачів, яка тривала дев’ять років поспіль. Минулого року Skittles вирішив повернути лаймові цукерки, але розумів, що обійти критиків просто так не вдасться. Тож компанія вирішила в саркастичній формі попросити вибачення в кожного критика особисто, зачитуючи коментарі в прямому ефірі.

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Рекламний бліц з Андрієм Міщенком
Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
/ Рекламний бліц із Дмитром Лютим
Добірка рекламних кейсів від голови креативного відділу агенції Bickerstaff.734
/ Рекламний бліц з Ігорем Фінашкіним
Підбірка кейсів від засновника та креативного директора агенції I AM IDEA
/ Рекламний бліц з Артемом Гусєвим
Артдиректор про кейси, які підтримують під час війни та надихають до змін
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень