fbpx
Кейси/Рекламний бліц

Рекламний бліц з Андрієм Міщенком

Креативний директор і стратег про кейси, яким він заздрить і які його смішать
Пунтус Марія, 04.01.2024

Андрій Міщенко — голова громадської організації “Київське Креативне Товариство”, засновник Благодійної ініціативи “Франка на фронт”, незалежний креативний директор і стратег, який вже 12 років торує власний шлях у комунікаціях. У портфоліо Андрія — нагороди міжнародних фестивалів Cannes Lions, Webby Awards, FWA, One Show, ADC*E, Red Dot.

Для Bazilik Media Андрій розповів про реклами, які вигравали Каннських левів, про ті, що без слів говорять про важливі речі, та про різдвяні реклами, що розчулюють.


РЕКЛАМНЕ РІШЕННЯ, ЯКОМУ ТИ ЗАЗДРИШ, БО НЕ ТИ ЇЇ СТВОРИВ

Андрій: Мені дуже подобаються лаконічні рішення, адже іноді щось маленьке може змінити увесь хід справ. Donation Dollar — це історія про співпрацю з урядовим казначейством, яка допомогла створити ефективну систему. На рівні відчуттів це щось схоже до того, що ми хотіли реалізувати в русі “Франка на фронт” ще у 2014 році: креативна форма, що робить наочною користь кожного маленького донату.

Довідка: У 2020 році було викарбувано та розіслано у світ понад 25 мільйонів нових доларових монет — по одній на кожного австралійця. Кампанія Donation Dollar, організована Saatchi & Saatchi Australia та Королівським монетним двором Австралії, — це відповідь на залежність від фізичної валюти, яку витісняють безконтактні платежі та покупки в інтернеті. Ті, хто часто покладається на пожертвування монет, наприклад, благодійні організації чи бездомні, опинилися в невигідному становищі.


РІЗДВЯНА РЕКЛАМА, ЯКА РОЗЧУЛЮЄ

John Lewis & Partners- The Boy and The Piano from Factory Studios on Vimeo.

Андрій: Найбільш сентиментальна реклама, під час перегляду якої щось усередині мене надломлюється. The Boy and The Piano працює на всіх рівнях сприйняття — і візуалом, і музикою, і натхненням від історії Елтона Джона. Пісня — це його любов і вдячність до своєї мами за весь той шлях, який почався з одного подарунка.

Довідка: Компанія John Lewis & Partners представила свою різдвяну рекламу 2018 року під назвою “Хлопчик і піаніно”. Реклама, яку створило рекламне агентство Adam&Eve/DDB, стала однією з найкращих різдвяних реклам 2018 року. Ролик хронологічно розвивається через життя Елтона аж до того моменту, коли різдвяного ранку він отримав особливий подарунок, що змінив його життя — бабусине піаніно.


“НІМА” СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА, ЯКА ГОВОРИТЬ БІЛЬШЕ, НІЖ СОТНІ СЛІВ

Андрій: Це історія 84 чоловіків, які покінчили життя самогубством у Британії. Шокуюча статистика — шокуючий візуальний образ: 84 людини, які стоять на краю хмарочоса. 100% привертає увагу й порушує цілу низку питань, на які поспішають відповісти пресрелізи та репортажі. Знову захоплює краса й лаконічність знайденого образу.

Довідка: Під керівництвом художника Марка Дженкінса створили артінсталяцію з 84 манекенами, що стоять разом високо над столицею, закликаючи задуматись над проблемою самогубств серед чоловіків.


РЕКЛАМА З УЛЮБЛЕНОЮ МЕДІЙНОЮ ОСОБИСТІСТЮ

Андрій: Мені подобається мізантропний стиль гумору Ріккі Джервейса. Один лише tone of voice, якого вистачило на цілу рекламну кампанію протягом року. За основу взято песимістичний характер гумору самого Ріккі. Один з роликів він записує на телефон, просто лежачи у ванній. Мовляв, йому ніколи приїхати на студію, тому він просто вирішив записати це відео і сподівається, що його використають. Рівень чесності вражає. Це стьоб над самим форматом “реклами з медійною особою”. І це не реклама, це ентертеймент. Задача була створити феномен, за яким буде цікаво спостерігати. Як на мене, все вдалося.

Довідка: Ріккі Джервейса запросили в рекламну кампанію, що мала на меті оголосити про запуск Netflix в Австралії. Він зробив ролики у своїй саркастичній манері. Наприклад, він хвалиться купою грошей, яку попросив за зйомки, і наполягає на тому, що доклав до цієї роботи мізерну кількість зусиль. Також зізнається, що ніколи не чув про Optus. Реклама отримала понад 15 мільйонів переглядів відео.


УЛЮБЛЕНА РЕКЛАМА, ЯКА ВИГРАЛА КАННСЬКІ ЛЕВИ

 Trash Isles 

Андрій: Не реклама, а потужне рішення. Взяти проблему, що вже існує, і дати їй назву, за якою стоїть ціле світобачення — TRASH ISLES. Є назва, є територія, додайте інші символи держави, громадян, валюту — і вчорашня проблема стає НОВОЮ ДЕРЖАВОЮ, яку не можуть ігнорувати в ООН 🙂

Довідка: 8 мільйонів тонн пластику щороку потрапляє у Світовий океан. Незважаючи на масштаби цієї проблеми та величезні “гори” зі сміття, уряди просто ігнорують це.

У рекламі показано, як у північній частині Тихого океану накопичилось стільки пластику, що утворилася зона сміття розміром із Францію. Небайдужі люди вирішують діяти й добитися, щоб цю “країну” з пластику оголосили офіційною державою. У Всесвітній день океанів, 8 червня 2017 року, The Plastic Oceans Foundation і LadBible подали заявку в ООН на визнання The Trash Isles офіційною країною. Бо в такому разі інші країни будуть зобов’язані допомогти її очистити.


 ADCN Awards 2018 

Андрій: Вайдени з Nike для “Помаранчевих левиць” (так називають жіночу команду з футболу в Нідерландах) створили The Lioness Crest — логотип жіночої національної збірної з футболу. Один символ, який настільки надихнув гравчинь національної збірної, що вони вперше стали чемпіонками світу! Принаймні мені дуже хочеться вірити, що цей маленький символ мав такий вплив.

Довідка: Протягом 46 років жіноча збірна Нідерландів з футболу була відома як de Oranje Leeuwinnen — “Помаранчеві левиці”. Так їх називають преса, фанати та вони самі. Але протягом 46 років вони носили на гербі лева. Креативники працювали в партнерстві з Nike і KNVB (Королівською голландською футбольною асоціацією), щоб змінити герб національної збірної з лева на левицю.


 The Refugee Nation

Довідка: У 2017 році в Олімпіаді вперше брала участь команда біженців. У цих 10 спортсменів не було національних прапора чи гімну, які можна було б назвати своїми. У партнерстві з біженцями по всьому світу креативники створили прапор у вигляді рятувального жилета і гімн, що представляє спортсменів і 65 мільйонів переміщених осіб у всьому світі.

Андрій: Об’єднавши команду під новим прапором і символічним елементом, вони створили прецедент прапора для багатьох біженців у всьому світі. Новий образ, символ, який обʼєднує розрізнених людей у єдину спільноту по всьому світу, що має спільний досвід. А єднання – це те, чого, як на мене, нам усім сьогодні дуже бракує.


РЕКЛАМА, ЯКА ДАЄ ВАЖЛИВИЙ ЖИТТЄВИЙ УРОК

Андрій: Життєвий урок, який я для себе виношу із цієї реклами — у нас не так багато часу. Навіть не тому, що на нас чи не щодня летять російські ракети або злітає МіГ. Загалом і без них у нас бракує на близьких людей. Я не знаю, скільки днів у мене залишилось, щоб провести їх зі своїми найріднішими людьми. Чи можемо ми проводити з ними більше часу? Як ми можемо це втілити? Важливо цінувати кожну мить, яку ми маємо, і намагатись не згаяти її на непотрібні речі.

Довідка: У відео показані шість пар друзів і членів сім’ї, які не можуть проводити разом багато часу через різні графіки та місцезнаходження. Кожна пара розповідає про свої стосунки та про те, чому їхній час разом обмежений і дуже важливий водночас.


РЕКЛАМА, ЯКА ЗДАТНА ТЕБЕ РОЗМІШИТИ

Андрій: Колись майже рандомно побачив рекламну кампанію Equal Pay Day. У 2019 році вони говорили про shitty jobs — роботи, які виконують чоловіки. Режисура, акторська гра, музика, сценарій — все зійшлося тут і все працює на “гімняний” жарт. Щоразу, коли я дивлюся цей shitty ролик, мене трошки пробиває на сміх. Загалом комунікаційна стратегія Equal Pay Day побудована на дуже кумедному тролінгу. Раджу передивитися, коли захочеться поржати.

Довідка: У Бельгії чоловіки дуже саркастично говорять на тему гендерної нерівності й постійно звертають на це увагу. Справжні “мужні” чоловіки не бояться виконувати “брудну” роботу. Тож якщо вони і так роблять погану роботу, то чому не можуть виконувати щоденну shitty роботу по дому? Рекламу створили з метою заохотити ініціативу Equal Pay Day та допомогти усунути гендерний розрив в оплаті праці.

Читайте також у рубриці Рекламний бліц
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Рекламний бліц з Артемом Кареліним
Добірка рекламних кейсів від креативного директора агенції Banda
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Рекламний бліц з Іллею Ануфрієнко
Добірка рекламних кейсів від власника та директора креативної агенції Bickerstaff.899
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень