fbpx
Кейси

Реклама в метро: 9 прикладів колаборацій брендів з метрополітеном

Кросівки до 90-річчя берлінського метро, вхід з Lego на станції у Мілані та бакалія всередині вагона в Сеулі
Білоус Анастасія, 03.07.2020

Ми звикли думати, що найефективніша реклама — це діджитал. Насправді успішна реклама та, яку побачить якомога більше людей. А де є більше людей, ніж у метро?

Ми зібрали 9 рекламних кампаній, у яких бренди перетинаються з метрополітеном.


Сплачуй за проїзд кросівками: проїзний в метро від Adidas

Adidas відсвяткував 90-річчя берлінського метро випуском незвичайної моделі кросівок. Спеціально для жителів німецької столиці бренд представив лімітовану серію EQT Support 93/Berlin. На язичку цієї моделі розмістили річний квиток на проїзд у громадському транспорті. Для оплати достатньо було підійти до контролера та показати язичок своїх кросівок.

Бренд створив модель у характерних кольорах громадського транспорту Берліна. Бокові вставки кросівок нагадують сидіння автобусів.

Кросівки встигли стати колекційною моделлю. У 2018 році цю модель випустили в кількості 500 пар. Придбати пару такого взуття можна було за 180 євро (вартість берлінського проїзного — 80 євро).

Раніше ми писали про комунікації бренду Adidas.


Зголоднів? Не біда. Скуштуй сумочку свого сусіда

International Culinary Center вирішив провести експеримент та змусити пасажирів метро відкусити шматочок сумочки Chanel. У вагон метро заходила жінка з дизайнерським аксесуаром та привселюдно починала їсти свою сумку, дивуючи інших пасажирів. За кілька хвилин інші пасажири приєднувалися до неї. На їхнє здивування, виявилося, що сумка зроблена із шоколаду.


Ласкаво просимо в Lego-метро!

Агенство Ninja Academy займалось промоушеном для “Lego-фільму”. Для реклами агенція побудувала цілий 3D-Lego-вхід у метро Мілана. Хоч він був і несправжнім, зміг привернути увагу та підняти касові збори фільму в Італії.


Наступна станція “Бакалійна лавка”

У 2013 році в одному з вагонів сеульського метро з’явився справжній бакалійний прилавок, і продажі там одразу були дуже високими. Для людей, які багато працюють, цей формат виявився справжнім порятунком. Прямо в метро можна було купити продукти додому, заощадивши час.


Зручно, як удома: диванна кампанія в метро від IKEA

Шведська компанія розмістила кольорові дивани на чотирьох станціях паризького метро. Стомлені пасажири могли перепочити, чекаючи на поїзд. Мета кампанії — довести, що з меблями IKEA можна комфортно почуватися навіть в метро.


Вид зверху

Panorama hair — компанія, що займається пересадкою волосся. Щоб розповісти про свої послуги, вони розмістили на стелі метро дзеркальні панелі, у яких пасажири могли побачити, який вигляд має їхня зачіска зверху. Люди із залисинами побачили проблему в тому ракурсі, якого очікували найменше.


Просимо триматися за поручні

Тегеранське метро розмістило тактильну рекламу пива — бляшанки пива виконували роль поручнів у вагоні. У такий спосіб бренд просував місцеве безалкогольне пиво. Не помітити таку кампанію було складно.


Живі бігборди

Шведське метро у 2014 році розмістило на станціях “живу” рекламу. Мережа аптек влаштувала рекламну кампанію засобів для волосся та поставила на станціях інтерактивні бігборди із зображенням жінки з розпущеним волоссям. Бігборди були оснащені спеціальними датчиками руху. Коли прибував потяг, датчики реагували на повітряний потік — і волосся жінки починало красиво розвіюватися.


Зйомка білизни в метро для журналу Numero Tokio

Японське метро стало ще популярнішим та привабливішим для туристів після зйомки Адріани Ліми для журналу Numero. Колишня модель Victoria’s Secret позує в різних образах серед урбаністичних потягів та ескалаторів. Це було дуже ефектно і привернуло увагу до бренду.

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень