Громадська організація Projector Foundation започаткувала проєкт «Партнерки. Взаємна опора», присвячений особливому досвіду, який переживають кохані військових і ветеранів.
Проєкт покликаний не лише розповісти історії коханих військових і ветеранів, а й навчити людей взаємопідтримки та дати поради щодо коректного спілкування з такими жінками.
У його межах ініціатори створили фотоісторії трьох партнерок військовослужбовців. Вони відверто розповіли про зміни, які відбулися в житті їхніх родин після повернення чоловіка-військовослужбовця додому; допомогу партнеру в реабілітації після важкого поранення; відновлення та виховання дитини після втрати коханого. Над проєктом працювали відомі українські військові фотографи Андрій Дубчак, Ольга Іващенко та Михайло Палінчак.
«За мільйонною армією України — мільйони їхніх близьких. Партнеркою військовослужбовця чи ветерана може бути ваша перукарка, сусідка, подруга чи просто перехожа. І кожна з них робить неоціненний внесок у підтримку українських воїнів. Саме тому так важливо надати опору їм, бо вони щодня і щоночі надають її нашим захисникам. І саме тому ми створили проєкт “Партнерки. Взаємна опора”», – розповіли ініціатори проєкту.
Частиною проєкту став «Чуйний гайд». Він містить поради про те, як спілкуватися з рідними військовослужбовців, ветеранів і близькими загиблих воїнів так, щоб не травмувати їх неправильно дібраними словами.
«Через незнання, як правильно прокомунікувати з партнерками військовослужбовців та ветеранів, люди, що не мають подібного досвіду, часто уникають розмов на чутливу тему. Але таке замовчування не розв’язує проблему, а навпаки, створює додаткові труднощі: жінки відчувають себе покинутими та ізольованими. Говорити про те, що болить, потрібно, і особливо важливо робити це з розумінням», – кажуть у Projector Foundation.
Гайд з етичної комунікації – це онлайн-брошура. У ній фахівці й психологи зібрали та проаналізували найпоширеніші тригери, яких варто уникати у спілкуванні з партнерками військовослужбовців. Автори дають поради і наводять приклади екологічного спілкування й підтримки, що не травмують і не порушують особисті кордони.
Раніше ми писали, що в Києві відкриють мистецьку виставку EXIT
Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.