fbpx
Slow news

У Києві відкриють мистецьку виставку EXIT

Подію проведуть у межах місяця обізнаності про ПТСР
Кірста Олена, 03.06.2024

У межах місяця обізнаності про посттравматичний стресовий розлад у Києві проведуть виставку EXIT української мисткині польського походження Алли Ронікіер.

Благодійний фонд United Help Ukraine, ГО «Українська вища медична школа» за організаційної підтримки ГО «Бугурт Січ» протягом червня проведуть у Києві низку просвітницьких і мистецьких заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про ПТСР у військових і цивільного населення та формування нових правил поведінки в соціумі. Серед них – виставка «EXIT» української мисткині польського походження Алли Ронікіер.

«Науковці всього світу досліджують феномен “українського ПТСР” і намагаються знайти ефективні методи для допомоги постраждалим. Одним із них є мистецтво, адже саме митці дуже тонко відчувають цей світ і є людьми, схильними до емпатії. Часто у своїх творах вони навіть передбачають майбутнє», – кажуть організатори події.

Вони також додають, що серія робіт Алли Ронікіер, яку вона створила за кілька років до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, передає її відчуття турбулетних станів українського суспільства після 24 лютого 2022 року.

Комунікаційний директор українського представництва United Help Ukraine Олександр Вісіч наголошує на підтримці просвітницьких та мистецьких заходів, спрямованих на підвищення поінформованості суспільства про ментальне здоров’я.

«Виставка Алли Ронікіер – це новий ракурс, це нагадування про те, яким може бути ПТСР в очах і серцях людей. Мистецтво може кидати виклик нашим уявленням і змушувати нас відчувати себе некомфортно. Але саме це робить його таким важливим. Воно дає нам змогу подивитись на ситуацію з іншого боку та допомагає відшукати нові перспективи для якісних змін у суспільстві», — додає Олександр Вісіч.

Виставка працюватиме з 6 по 16 червня у Міжнародному виставковому центрі в Києві.

Алла Ронікіер – українська художниця з польським корінням. До березня 2022 року жила та працювала в Білій Церкві, де відкрила художню галерею Art Gallery Ronikier. Зараз живе та працює у Польщі. Понад 25 років мисткиня брала активну участь у різних артпроєктах в Україні та за кордоном. Її картини представлені в музеях, галереях та приватних колекціях України, США, Франції, Швейцарії, Німеччини, Ізраїлю, Фінляндії, Естонії та інших країн.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Перші пари офіційно одружились онлайн у Дії
Невдовзі послуга буде загальнодоступною
Користувачам із ЄС не будуть доступні ШІ-функції в iOS 18
Причиною називають вимоги закону про цифрові ринки
Кінофестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців
Вони отримали статуетки фестивалю та грошові винагороди
Виходить друком перше число оновленого журналу «КІНО-КОЛО»
Робота над випуском тривала майже 3 роки
З’явилась безоплатна гаряча лінія із цифрової безпеки
Фахівці консультують з питань онлайн-шахрайства та зламу акаунтів у месенджерах
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень