fbpx
Slow news

Проєкт, у якому діти з деокупованих сіл документують своє життя на одноразову плівку

Фотографії демонструватимуть на благодійній виставці
Данилюк Даяна, 19.07.2022

23 липня в київській галереї Avangarden відкриється благодійна експозиція нового проєкту Behind Blue Eyes, у якому діти з деокупованих сіл України документують своє життя на плівку одноразових камер.

Ідея проєкту Behind Blue Eyes, або ж “За блакитними очима”, належить команді волонтерів, що опікувалась деокупованими селами Чернігівщини навесні. Під час подорожей до Лукашівки місцеві діти стали друзями, які випромінювали саме те сяйво, що так хотілось зафіксувати у скрутні часи. Так і народилась ідея — всі охочі дітлахи отримали одноразову камеру й мали змогу протягом тижня знімати все, що їм заманеться.

“Отримані фото — це щось таке необхідне зараз. З одного боку, маємо унікальний матеріал, погляд на війну та її наслідки очима майбутнього. З іншого — шанс особисто збагнути щось важливе: про себе, про дитинство, про зв’язок цих двох, про війну та смерть, про життя та майбутнє. У кожного прокидаються власні думки, і за це слід дякувати дітям”, – коментує креатор проєкту, Артем.

Разом з камерами волонтери отримали короткі списки бажань кожного юного репортера. Благодійність проєкту полягає в тому, що суспільство винагороджує дітей реалізованими вішлістами за їхню творчість. На сторінці Behind Blue Eyes публікують побажання кожного учасника проєкту. Задонатити на їх реалізацію можна як грошима за посиланням, так і безпосередньо подарувати дитині саму річ зі списку.

“Цей проєкт — спроба зрозуміти, як насправді почуваються діти війни та що ховається за їхніми блакитними очима. Нехай він стане нашим щоденним нагадуванням робити трошечки добра, чи бодай думати про нього та пам’ятами про блакитні очі в собі”.

У майбутньому команда бачить розвиток проєкту в роботі з дітьми усіх постраждалих регіонів України. 


“Це я позбирала гуманітарку і потім продавала у дворі. Мама купила капусту, дід купив зажигалку. Папа купив кросовки, тому що рускіє все позабирали — не було що носить. Заробила гривень 250.”

Маша, 10 років


“Вот наши ворота. Наш двор разбомбили, и сарай. Мы были в погребе вот там.”

Артем, 7 років


“Это рядом с моим домом в Чернигове. Когда в новостях показывали многоэтажки, я боялся за наш дом и за моего друга. Но все уцелели.”

Саша, 13 років


“Колись ми знайшли три гранати — дві лімонки стирчали з кільцями, а одна без чеки, отак тупо лежала. Я ще на неї наступив, коли ішов. Ну його. А ця ракета лежить в лісі, про неї тоді ніхто не знав, та і досі мабуть не знає.”

Богдан, 13 років


Читайте також у рубриці Slow news
В українських кінотеатрах розпочався показ фільму «Кріпачка»
Стрічку зняли номінанти на Оскар
Вийшов безоплатний освітній серіал про історію української нації
У ньому розповідають про формування української нації від початку 19-го століття до часів Незалежності
Apple зняла ролик у стилі фільмів Альфреда Гічкока
Його присвятили конфіденційності у браузері Safari
На ATLAS UNITED відбудеться фотовиставка Костянтина та Влади Ліберових
Усі світлини об’єднані темою кохання
В iOS 18 з’явиться можливість записувати дзвінки
Також додадуть опцію транскрибування записаних розмов
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень