fbpx
Кейси

Натуральна краса: 8 брендів, які відмовилися від ретуші

Від першовідкривача Dove — до новачка Olay
Чабан Валерія, 05.03.2020

Бренди продовжують відмовлятися від надмірної ретуші фотографій, віддаючи перевагу правдивому зображенню жіночого тіла в рекламі. Розбираємо вісім кейсів, у яких світові бренди перейшли на сторону бодіпозитиву, та досліджуємо, що із цього вийшло.


Dove

У 2018 році бренд особистої гігієни Dove заявив про повну відмову від ретуші зображень.

“Ми дотримуємося декількох принципів: використовуємо фотографії звичайних жінок, а не професійних моделей; показуємо їх такими, якими вони є в реальному житті; допомагаємо дівчатам почуватися впевнено у власному тілі”, — коментує Емі Степанян, маркетинг-директорка компанії.

Dove запустив кампанію Real Beauty у 2004 році, і відтоді бренд переформатовує ідею жіночої краси в бік натуральності та пропагує здорову самооцінку. Рекламу позначають спеціальною вотермаркою “No Digital Distortion Mark”, що означає відсутність цифрової обробки.


H&M

Компанія H&M — один з найпопулярніших фешн-ритейлерів світу. У 2018 році бренд відмовився від ретуші світлин на сайті. Відтоді компанія більше не приховує розтяжки, нерівності, целюліт та волосся на тілі моделей.

Аудиторія бренду позитивно сприйняла такі зміни. Адже тепер жінки бачать, який вигляд матиме одяг на звичайному тілі з усіма його недоліками та особливостями.


Aerie

Шість років тому бренд жіночої білизни Aerie запустив цілий кампейн під назвою #AerieREAL. Компанія зобов’язалася більше не використовувати ретуш на фотографіях жінок, а також презентувала нових моделей з різними типами фігури та кольором шкіри.

Для показу своєї колекції “Весна 2020” бренд запросив модель Елі Строкер, дівчину з інвалідністю. Це стало справжнім проривом у світі моди, і бренд підтримали безліч людей.

Andrew Buda/Getty Images for Aerie


Monki

Бренд одягу Monki, який є частиною H&M Group, також підтримав ідею бодіпозитиву у своїх рекламних кампаніях. “Ми ніколи не видаляємо рубці, родимки, целюліт та всі ті маленькі, але гарні речі, які роблять нас унікальними”.

У 2019 році Monki запустив колекцію нижньої білизни під слоганом #NoFilter. У рекламній кампанії представили моделей різних форм, і тіло жодної з них не було “відредаговане”. Так компанія зробила ще один крок назустріч здоровому ставленню до тіла.


ASOS

Бренд одягу ASOS ніколи напряму не заявляв про свою позицію щодо ретуші фото. Але на їхньому сайті можна знайти багато прикладів невідредагованих світлин з пігментацією на шкірі, венами, неідеально пласкими формами та шрамами.

У 2017 році це вперше помітили користувачі Twitter і опублікували багато схвальних коментарів у бік бренду. Новина швидко стала вірусною, а ASOS і досі продовжує використовувати невідретушовані зображення тіла на своєму сайті.


Olay

Бренд догляду за шкірою Olay, який належить корпорації Procter & Gamble, оголосив про намір відмовитися від корегування зображень тіла до 2021 року.

Бренд вже запустив першу друковану рекламу без ретуші – “My Olay”. У кампанії взяли участь Бізі Філіпс, Лілі Сінг і plus-size модель Деніз Бідо. Бренд ставити спеціальну позначку “Skin Promise” біля зображень, які не зазнали графічного редагування.


SPKTRM Beauty

SPKTRM Beauty перший косметичний бренд, який не використовує ретуш із першого дня заснування в 2018 році. Бренд намагається репрезентувати у своїх кампаніях розмаїття та інклюзивність.

На фото в соціальних мережах можна побачити жінок та чоловіків різного віку, кольору та стану шкіри, зі зморшками, веснянками та порами, які не намагаються сховати ретушшю.

Завдяки такій чесності та відкритості бренду, багато видань, серед яких Teen Vogue, Allure та Glamour, розповіли про нього у своїх матеріалах.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень