fbpx
Slow news

Найбільші музичні лейбли подали до суду на розробників ШІ-стартапів

Компанії вважають, що штучний інтелект використовує їхній контент для навчання
Кірста Олена, 26.06.2024

Sony Music, Universal Music Group і Warner Records подали позов до суду на два ШІ-стартапи й заявили про ймовірне порушення ними авторських прав.

Найбільші музичні компанії світу заявляють про те, що ШІ незаконно використовує їхні композиції, аби створювати схожі мелодії. Лейбли вимагають 150 тисяч доларів компенсації за кожен використаний твір. Про це повідомляє видання ВВС.

«Стартап Suno випустив свій перший продукт минулого року і стверджує, що більше 10 мільйонів людей використовували його інструмент для створення музики. Компанія, яка співпрацює з Microsoft, стягує щомісячну плату за свої послуги і нещодавно оголосила, що залучила 125 мільйонів доларів від інвесторів. Компанію Udio, відому як Uncharted Labs, підтримують відомі інвестори венчурного капіталу, як-от Andreessen Horowitz. Вона випустила свій застосунок у квітні, досягнувши майже миттєвої слави. Оскільки застосунок був інструментом, що використали для створення BBL Drizzy — пародійного треку, пов’язаного з ворожнечею між артистами Кендріком Ламаром і Дрейком», – повідомляє ВВС .

У скаргах від музичних компаній зазначено, що ШІ-стартапи створюють такі пісні, що навіть найвідданішим прихильникам складно відрізнити згенеровану мелодію від оригінальної. Серед згаданих у позові пісень — All I Want for Christmas is You Мераї Кері та My Girl гурту The Temptations.

«Ця тенденція є нахабно комерційною й загрожує витісненню справжнього людського мистецтва, яке лежить в основі захисту авторських прав», — заявили звукозаписні компанії в позові.

Нагадаємо, що позови проти ШІ почали з’являтися кілька місяців тому. Тоді понад 200 артистів, серед яких Біллі Айліш, Джон Бон Джові, Нікі Мінаж та інші знаменитості підписали колективний лист із закликом припинити «хижацьке» використання штучного інтелекту в музичній індустрії.

Читайте також у рубриці Slow news
Короткі метри з Миколайчук OPEN покажуть в Українському домі
Покази відбудуться в межах Одеського міжнародного кінофестивалю від Української кіношколи
Електромобілі врятували австралійців від блекауту
16 транспортних засобів заживили ціле місто
У Луцьку відбудеться Міжнародний літературний  фестиваль «Фронтера»
У межах заходу об’єднаються літератори, перекладачі та медійники з України й закордону
У WhatsApp з’явиться перекладач і транскрибування голосових повідомлень
Наразі триває бета-тестування програми
Franchise Group спільно із Superhumans готують соціальний проєкт
Його мета – створити ідеї бізнесу для ветеранів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень