fbpx
Slow news

Знаменитості підписали відкритий лист із закликом захистити їх від ШІ

Серед підписантів – Біллі Айліш, Нікі Мінаж та Imagine Dragons
Кірста Олена, 04.04.2024

Понад 200 артистів підписали відкритий лист, у якому закликають припинити «хижацьке» використання штучного інтелекту (ШІ) в музичній індустрії.

Відомі виконавці, серед яких Нікі Мінаж, Біллі Айліш, Кеті Перрі, Джон Бон Джові, гурт Imagine Dragons та інші, звинувачують ШІ в порушенні та знеціненні прав артистів. Про це йдеться у відкритому листі, який створила кампанія «Альянс за права митців».

«На жаль, деякі платформи та розробники використовують штучний інтелект, щоб шкодити творчості та підірвати роботу митців, композиторів, музикантів та власників авторських прав, коли використовують його необачно. ШІ становить велику загрозу для нашої можливості захистити приватність, ідентичність, музику та наші засоби до існування. Деякі з найбільших і найпотужніших компаній без дозволу використовують нашу роботу для навчання моделей ШІ. Ці зусилля спрямовані безпосередньо на заміну роботи митців величезною кількістю “звуків” та “зображень”, створених за допомогою ШІ. Для багатьох музикантів, митців і композиторів, які працюючи просто намагаються звести кінці з кінцями, це буде катастрофою», — заявили підписанти.

Нагадаємо, що боротьба музикантів зі ШІ почалася відтоді, як технологічні компанії стали використовувати для створення музики нейромережу. Зокрема, обурення викликав випадок, коли ШІ зімітував голоси Дрейка та The Weeknd, а створена пісня стала популярною в інтернеті.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
У Києві відбудуться Всеукраїнські змагання з волейболу сидячи для ветеранів та військових
Дводенні змагання від «Повернись живим» та Мінветеранів доповнять лекції, розваги та інтерактив
Триває конкурс на ескіз «Марки незламності»
Марку присвятять внутрішньо переміщеним особам, біженцям і тим, хто втратив дім
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень