fbpx
Slow news

Найбільші музичні лейбли подали до суду на розробників ШІ-стартапів

Компанії вважають, що штучний інтелект використовує їхній контент для навчання
Кірста Олена, 26.06.2024

Sony Music, Universal Music Group і Warner Records подали позов до суду на два ШІ-стартапи й заявили про ймовірне порушення ними авторських прав.

Найбільші музичні компанії світу заявляють про те, що ШІ незаконно використовує їхні композиції, аби створювати схожі мелодії. Лейбли вимагають 150 тисяч доларів компенсації за кожен використаний твір. Про це повідомляє видання ВВС.

«Стартап Suno випустив свій перший продукт минулого року і стверджує, що більше 10 мільйонів людей використовували його інструмент для створення музики. Компанія, яка співпрацює з Microsoft, стягує щомісячну плату за свої послуги і нещодавно оголосила, що залучила 125 мільйонів доларів від інвесторів. Компанію Udio, відому як Uncharted Labs, підтримують відомі інвестори венчурного капіталу, як-от Andreessen Horowitz. Вона випустила свій застосунок у квітні, досягнувши майже миттєвої слави. Оскільки застосунок був інструментом, що використали для створення BBL Drizzy — пародійного треку, пов’язаного з ворожнечею між артистами Кендріком Ламаром і Дрейком», – повідомляє ВВС .

У скаргах від музичних компаній зазначено, що ШІ-стартапи створюють такі пісні, що навіть найвідданішим прихильникам складно відрізнити згенеровану мелодію від оригінальної. Серед згаданих у позові пісень — All I Want for Christmas is You Мераї Кері та My Girl гурту The Temptations.

«Ця тенденція є нахабно комерційною й загрожує витісненню справжнього людського мистецтва, яке лежить в основі захисту авторських прав», — заявили звукозаписні компанії в позові.

Нагадаємо, що позови проти ШІ почали з’являтися кілька місяців тому. Тоді понад 200 артистів, серед яких Біллі Айліш, Джон Бон Джові, Нікі Мінаж та інші знаменитості підписали колективний лист із закликом припинити «хижацьке» використання штучного інтелекту в музичній індустрії.

Читайте також у рубриці Slow news
«Я поруч. Я тут!»: Клуб Добродіїв створив соціальний ролик
Він закликає не замовчувати насильство серед підлітків
З’явилась альтернатива Google Docs від швейцарської компанії
Розробники обіцяють користувачам більший захист конфіденційності
Шведський журнал про мистецтво присвятив випуск Україні
На 160 сторінках опублікували переклади творів українських письменників
Український стартап навчив ШІ виявляти загрозливі інформаційні кампанії
«Радар» моніторить ЗМІ та соцмережі й оцінює рівень загрози
У Фінляндії створили інсталяцію із зачиненою в машині собакою
У такий спосіб нагадують про небезпеку під час літньої спеки
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень