fbpx
Кейси

Мистецтво в рекламі 11 брендів

Мона Ліза, Ван Гог та Бенксі
Чередніченко Анастасія, 24.01.2020

Агресивна та наполеглива реклама більше відштовхує, ніж продає. Згідно з дослідженням, проведеним Havas у 2019 році, 84% споживачів очікують від брендів створення контенту, який абсолютно залучатиме їх у процес. Це має бути контент, який розповідає людям історії, ділиться корисним досвідом і вирішує проблеми. Мистецтво – дієвий спосіб залучити людину в процес творчості та абстрагувати її від системи “покупка-продаж”. Ми знайшли 11 прикладів того, як бренди використовують у своїй рекламі елементи мистецтва.


Adidas Original, США, 2019

Adidas — німецький концерн, що випускає спортивний одяг та інвентар. Бренд випустив серію з трьох рекламних роликів “Original is never finished”.

В одному з них під пісню Френка Сінатри “My way” фотографиня Петра Колінз перетворюється на Венеру в картині Боттічеллі “Народження Венери”. В іншому ролику використано зображення “Ветрувіанської людини” Леонардо да Вінчі. У відео знялися Снуп Догг, Дев Хайнс, Stormzy, Марк Гонсалес, Лукас Пуч, MADEINTYO, Dej Loaf, MABEL і т.д.

Меседж рекламної кампанії в тому, що оригінальність ніколи не припинить існувати — не можна наново зробити вже зроблене, але можна зробити це “по-своему”.

“Ми звертаємось до нового покоління для того, щоб надихнути їх переглянути свої погляди на справжність”, – прокоментували в Adidas Original.


McDonald’s, Австрія, 2019

 McDonald’s, Австрія, 2019

McDonald’s — американська корпорація закладів швидкого харчування.

Після того, як на аукціоні в Лондоні вуличний художник стріт-арту Бенксі продав свою картину “Дівчина з червоною повітряною кулькою”, вона самознищилась. Австрійський McDonalds за допомогою агентства DDB взялися за ситуативний маркетинг і “пропустили” свою рекламу через шредер, після чого вийшли не смужки паперу, а картопля фрі.

 McDonald’s, США, 2019

Бренд закладів швидкого харчування не зупинився на одному витворі мистецтва. Після того, як італійський художник Мауріціо Кателан приклеїв скотчем до стіни банан, McDonald’s обіграв це на свою користь. У новій рекламі БігМак, картопля фрі та нагетси були “відірвані” від стіни та скотчу голодними відвідувачами.

Тут можна подивитись більше спроб наслідувати сучасний витвір мистецтва.

 McDonald’s, Швеція, 2020

Шведський філіал McDonald’s випустив друковану рекламу нового Big Mac Bacon, у якій використав три відомих картини — “Американську готику”, автопортрет Ван Гога та “Мону Лізу”. Новим елементом картини став шматок бекону, доданий до композиції. У рекламі така інтеграція пояснена фразою “Класика. З беконом”.


Dolce&Gabbana, Італія, 2020

Dolce&Gabbana — італійський бренд модного одягу, взуття, аксесуарів та парфумерії.

Dolce&Gabbana запустила рекламну кампанію в Instagram, де моделі імітують сюжети картин Пауля Рубенса. За словами бренду, сукні та коштовності стають ідеальним доповненням творів мистецтва. Реклама створена в рамках нової колекції #DGWomen.


Lexus, Lipton та Далі

Lexus — марка японських автомобілей класу “преміум”, виробництвом якої займається Toyota Motor. У своїй рекламі бренд використав сюжет відомої картини Сальвадора Далі “Постійність пам’яті”. Деталі мистецького твору замінили на деталі авто, зберігши загальну композицію.

Рекламний слоган кампанії: “Кожна деталь — шедевр”.

Торгова марка чаю Lipton у свої рекламній кампанії звернулася до тієї ж картини: елемент композиції — годинник, що стікає, замінили пакетиком чаю Yellow Label tea.


Perrier, Франція, 2019

Французький бренд мінеральної води Perrier разом з агентством Rosapark випустили рекламний ролик, у якому Мона Ліза тікає зі своєї картини в Луврі. Вона хоче дістатися до пляшки Perrier, яку туристи забули в залі.

Відео створено в межах позиціонування бренду Go For The Extraordinaire. Мона Ліза несе екстраординарність у маси: танцює в метро, ллє фарбу на картину, цілує дівчину – так бренд ілюструє свій вихід на цільову аудиторію міленіалів.


Airbnb, США, 2017

Airbnb — онлайн-платформа для пошуку та короткострокової оренди житла по всьому світу.

Разом з чиказьким агентством Leo Burnett у рамках своєї нової рекламної кампанії Airbnb розмістив кімнату, облаштовану, як на картині Ван Гога “Спальня в Арлі”. Проєкт назвали Van Gogh Bnb. Всі охочі могли винайняти житло і відчути на собі атмосферу відомого твору.


Equinox, США, 2020

Equinox — американська елітна фітнес-компанія, яка володіє декількома окремими брендами (Equinox, PURE Yoga, Blink Fitness, SoulCycle).

Бренд запустив рекламну кампанію (відео та друковані матеріали) з меседжем “Зроби себе подарунком”, у якій провокативно висвітлює переваги егоцентризму. Кампанія закликає людей стати кращими версіями себе, довіряючи саме собі. Так бренд переосмислює стереотип про те, що любов до себе означає самозакоханість чи нарцисизм. Для цього в рекламі використано сюжет грецького міфу про Нарциса — хлопця, закоханого в себе.

У ролику група дітей приходить на екскурсію до музею, де бачить, як персонаж картини оживає. Творці кампанії зазначили, що залучили дітей для того, щоб пояснити новому поколінню життєвий урок — любов до себе має бути безкорисним актом.


Dior, Франція, 2012

Dior — французька компанія, ательє високої моди. У рекламному відеоролику бренду моделі Дар’я Строкоус, Меліса Стасюк та Сяо Вен Жу гуляють Версалем – величною пам’яткою архітектури у вбранні з останньої колекції Dior під пісню гурту Depeche Mode.


Kenzo, Франція, 2018

Kenzo — французький бренд одягу, взуття та речей класу “люкс”. На честь своєї нової колекції одягу La Collection Memento бренд випустив рекламний ролик, у якому “оживив” картину за допомогою комп’ютерної графіки.

Це була картина французького художника Анрі Руссо “Сон”, яку режисер відео Томас Траум побачив у Луврі. У ній два діджитал-аватари гуляють віртуальними джунглями в одязі з нової колекції.


Samsung, США, 2019

Samsung — південнокорейська група компаній, що займається виробництвом високотехнологічних компонентів, мікросхем, телекомунікаційного обладнання, побутової техніки, аудіо/відеодевайсів тощо.

Компанія запустила серію телевізорів The Frame, і в підтримку випустила рекламний ролик, у якому відомі картини зникають зі стін галереї буквально на очах відвідувачів. Це пов’язано з тим, що тепер Галерею світового рівня можна дивитися в новому телевізорі в онлайн-магазині Samsung Art Store.


Three Mobile, Англія, 2019

Three UK — британський постачальник телекомунікаційних та інтернет послуг.

Велика кількість людей вважає, що смартфони наносять багато шкоди. У Three UK вийшов рекламний ролик #PhonesAreGood з меседжем про те, що телефони хороші і корисні. Так, їхня наявність у давні часи могла б змінити хід історії. За сюжетом, Єва могла побачити Адама в Instagram і не звернути увагу на змія, неандертальці замовили б собі їжу, а Титанік не потонув би, бо капітан міг помітити айсберг.

Ролик знімали дві продакшн-компанії – український Radioaktive Film та британський Friend London.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень