fbpx
Кейси

“Мені 2 жуйки, як у рекламі”: маркетингові гастроміфи та ритуали

Звідки взялись аромоксамит, біфідобактерії та чому потрібно пити 1,5 л води на день
Чабан Валерія, 12.03.2020

Бренди вигадують різноманітні ритуали та міфи, пов’язані з продуктом. Завдяки цьому в головах споживачів вибудовуються асоціації, які формують поведінку та звички. Ми зібрали 5 кейсів, коли гастробренди створили й використали власні ритуали. Розповідаємо, як вони виникли і вплинули на компанії.


Wrigley

Американська компанія з виробництва жувальних гумок Wrigley, до якої належать бренди Orbit, Eclipse, Juicy Fruit, Spearmint та Hubba Bubba, першою використала маркетинговий прийом із двома гумками в рекламі.

Це було зроблено в рекламній кампанії жуйки Extra 1993 року. Реклама виявилася вдалою — продажі зросли, а звідусіль чулося відоме: “А можна мені дві жуйки, як у рекламі?”. У 1995 році подібну історію повторив Orbit, а згодом прийом підхопили й інші бренди.

Конкурентна компанія Dirol підтримала рух і створила рекламу з двома персонажами — подружками-подушками, які наводили порядок у ротовій порожнині людини. Дві дівчини уособлювали дві жувальні гумки, які допомагають досягти свіжості й чистоти в роті. Рекламні ролики з’явилися у 2005 році і стали надзвичайно популярними серед споживачів. А головне — збільшили продажі та закріпили стереотип про те, що треба обов’язково брати дві жуйки за один раз.


Моршинська

Бренд мінеральної води “Моршинська” на етикетках пляшок та в рекламних кампаніях наголошує, що 1,5 літра — денна норма води для людини.

Це стало лейтмотивом майже кожної реклами бренду. А у 2012 році “Моршинська” випустила ролик з Русланою, у якому співачка розповіла, що має хороше самопочуття та сяючий вигляд завдяки вживанню 1,5 літра води на день. Число закріпилося за брендом, створивши у думках людей чітку асоціацію саме з “Моршинською”.

Насправді, для кожної людини денна норма води різна — вона залежить від ваги (30-40 мл на 1 кг маси тіла). Але така проста формула, як “Одна пляшка — і ти будеш здоровим та гарним”, добре запам’яталася споживачам і закріпилася за брендом.


Jacobs

Бренд кави Jacobs вигадав нове слово “аромоксамит”, яке стало унікальною фішкою Jacobs Monarch.

Вперше бренд з’явився в Україні у 1998 році, і вже понад 20 років у своїх рекламних кампаніях Jacobs використовує “магію аромоксамиту” для приваблення покупців. Аромоксамит виник із двох слів — аромат і оксамит, які створили цікаве та легке для запам’ятовування поєднання.

Ця унікальна торгова пропозиція зробила бренд впізнаваним та викликала живі асоціації зі смаком та ароматом кави Jacobs.

У різних країнах існує свій відповідник до слова аромаксамит. Зокрема, англійською це звучить як “aroma magic”, а російською — “аромагия”.

Але, на відміну від інших країн, українські маркетологи вигадали цілком нове слово, створивши свій брендовий неологізм.


Oreo

Один з найвідоміших гастроритуалів, вигаданих брендами, пов’язаний з печивом Oreo.

Слоган “Покрути, лизни, булькни в молоко” виник ще у 1923 році. Американські мами часто годували дітей домашнім печивом, яке малеча любила їсти з молоком. Бренд Oreo запропонував альтернативу, створивши свій невеличкий ритуал, та завоював серця багатьох американців.

Згодом компанія розпочала поставки в різні країни та презентувала концепцію поїдання Oreo в рекламних кампаніях за кордоном. У 2008 році у Великобританії транслювали рекламу з маленьким хлопчиком, який пояснює песику, як правильно їсти печиво.

В Україні бренд з’явився у 2010 році паралельно з класичною рекламною кампанією Oreo, де хлопчик розповідає татові секрет поїдання печива.

Слоган Oreo без перебільшення став візитівкою бренду і досі є прямою інструкцією до його споживання.


Danone

Компанія з виробництва молочних продуктів Danone, перш за все, відома своїми йогуртами з пробіотиками та лактобактеріями.

Ісаак Карассо, засновник бренду, надихнувся дослідженнями Іллі Мечникова про кисломолочні бактерії та створив перший йогурт Danone у 1919 році. Спочатку він постачав йогурти в аптеки, заявляючи про їхні корисні властивості для організму людини. Згодом йогурти Danone з’явилися на полицях магазинів.

У 2010 році Danone розповів у рекламі, що йогурти DanActive допомагають людям уникнути застуди та грипу, підвищують імунітет та загалом сприятливо впливають на організм. Цю рекламу заборонили у США, а компанія заплатила великий штраф за перебільшення властивостей продукту.

Утім, такі твердження Danone й досі використовує у рекламних кампаніях йогуртів Actimel та DanActive. Численні дослідження довели, що користь пробіотиків сильно перебільшена, а для імунної системи людини вони взагалі не мають вагомої користі.

Міфи про надзвичайну користь лактобактерій тісно пов’язані з брендом. А продукція Danone досі асоціюється у споживачів зі здоровим способом життя та пробіотиками.

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень