На платформі Дія. Освіта з’явився новий освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія». Це продовження розділу «Довідника безбарєрності», створеного за ініціативою Олени Зеленської.
Героями серіалу стали військовослужбовці, які поділилися досвідом комунікацій із цивільними. Один із них — звільнений з російського полону військовий Данило Кравець. Він розповів, що може вільно говорити про пережите, якщо історією полону цікавитеметься хтось інший, однак не всі звільнені з полону воїни можуть згадувати про пережите без відчуття психологічного дискомфорту.
Серіал складається з 11 епізодів, у яких експерти пояснюють, як етично й коректно в різних ситуаціях спілкуватися з людьми, які пережили досвід війни. Також глядачі дізнаються, яких тем краще уникати в спілкуванні з ветеранами, ветеранками та чинними військовослужбовцями.
Ключові теми серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія»:
- особливості комунікації в родині, колі друзів, магазині, парку чи громадському місці;
- якими словами підтримати людину, якщо вона розповідає про досвід полону;
- як ввічливо подякувати за службу, не зачепивши особисті кордони людини;
- як роботодавцю налагодити взаємодію із захисником чи захисницею та допомогти реінтегруватися.
Серед спікерів серіалу: лікар-психіатр і психотерапевт Олег Чабан, ветеранка Оксана Коляда, офіцер-психолог Родіон Григор’ян, засновниця і психологиня в ГО «Вільний Вибір» Тетяна Руденко та інші спікери.
У серіалі також піднімається тема про особливості комунікації з ветеранамит а ветеранками, які мають інвалідність. Своїм досвідом поділився один з героїв серіалу, ветеран Родіон Тристан.
Переглянути освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» можна за посиланням.
Раніше ми писали, що видавництво Vivat видасть книжку «Слова і кулі»
Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.