fbpx
Кейси

Любов на всі кольори веселки: 6 роликів світових брендів на підтримку ЛГБТ+

Coca-Cola, Renault, Burger King, Starbcuks, IKEA та Kodak
Бедій Назар, 17.06.2020

Червень – місяць прайду, протягом якого по всьому світу проводять різноманітні офлайн та онлайн акції на підтримку спільноти ЛГБТ+. Коли йдеться про такі важливі речі, як підтримка і обстоювання базових прав людини – бренди не можуть сидіти склавши руки.

На честь місяця спільноти ЛГБТ+ ми підготували добірку відеокомунікацій брендів на тему рівності та прийняття. По одному бренду – на кожен з кольорів прапора ЛГБТ+.


Coca-Cola

Бренд газованих напоїв Coca-Cola не залишається осторонь важливої проблеми. Наприклад, у 2017 році Coca-Cola випустила веселу ЛГБТ-дружню рекламу. Позитивна і проста, вона розказує історію про гетеросексуальну сестру та гомосексуального брата, які змагаються за право пригостити колою спраглого привабливого робітника, що з оголеним торсом працює у них на подвір’ї.

Зрештою, ніхто з них не виграв у цій гонці, як ніхто й не програв. Таким чином, напевно, Coca-Cola хотіли показати рівність між гетеросексуальними та гомосексуальними людьми. А той факт, що напій дістався робітнику з рук їхньої мами – імовірно, натякає на те, що люди можуть бути різними в деталях, але всіх нас об’єднує щось важливіше. Брата й сестру – мати. Геїв та гетеросексуалів – любов.


Renault

Французький бренд автомобілів випустив зворушливий ролик про кохання двох дівчат: з дитинства, крізь юність і до дорослого життя. Історія головних героїнь ролика нероздільно пов’язана з авто Renault Clio.

Вони їздили на задньому сидінні перших версій цієї моделі, цілувалися в новішій версії, коли були підлітками, і возз’єдналися після розлуки в найновішій версії Clio. Renault показує себе як бренд, що з нами крізь життя. Крізь радість і біль, щастя й розлуку. І звісно, висловлює цим роликом підтримку ЛГБТ-спільноті, Адже любов — то любов.


Burger King

Мережа фаст-фудів Burger King зробила дещо неочікуване й чуттєве для закоханої пари гомосексуальних чоловіків та розповіла їхню історію у своєму ролику.

Головні герої прилетіли до Німеччини, щоб побратися, адже там дозволені одностатеві шлюби. Щоб підтримати пару, Burger King перетворила свій найвідоміший бургер, Whopper, на діамант та виготовила із цього коштовного каменю незвичні обручки для закоханих. Як це вдалося зробити – дивіться у відео.


Starbuсks

У 2019 році рекламний ролик Starbucks виграв нагороду Diversity in Advertising Award від британського суспільного телеканалу Channel 4. У ролику розповідається історія про підлітка на ім’я Джема. Протягом ролика глядач бачить, як Джема чує своє ім’я у вустах близьких і незнайомців, читає його на своєму університетському посвідченні. Проте все це супроводжується смутком в очах, ваганням і відчуттям, ніби це несправжнє ім’я, ніби воно – чуже.

Наприкінці ролика Джема прокидається у себе в спальні, відсовує штору і бачить сонце. Це новий день, за кадром чути запитання: «І як вас звати?». Сцена змінюється на кав’ярню Starbucks. Джема відповідає: «Джеймс». І бариста пише це на стаканчику. Цим, імовірно, Starbucks хотіли показати, що люблять та приймають своїх гостей такими, як вони є.


IKEA

На превеликий жаль, багато з нас почуваються незахищеними, чужими та незрозумілими – ніби в нас немає свого місця в житті, немає дому. У спробі виправити це, IKEA випустила ролик до Дня боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією, у якому закликала своїх покупців та працівників допомогти представникам спільноти ЛГБТ+ почуватися, як удома – щодня, щомиті, будь-де.

“Welcoming. Safe. Accepting. Open to laughter. Open to tears. Open to who we are. This should be home. A space where everyone can be themselves. This can be you. Be someone’s home”, – звертається до нас IKEA з надважливим меседжем ролика.


Kodak

Ми розставили всі попередні бренди за принципом «колір бренду – колір веселкового прапора». Kodak буде винятком. Просто тому, що цей ролик заслуговує, аби його побачили. Щось на кшталт гран-прі.

У бренду Kodak вийшов цілий короткометражний фільм на підтримку спільноти ЛГБТ+ під назвою “Understanding” – Розуміння.

У ролику маленька дівчинка відкриває двері в кімнату брата і бачить, як він цілується з хлопцем. Брат полотніє, вкривається холодним потом. Він не знає, як родина сприйме новину про його сексуальну орієнтацію. Зрештою, коли він спускається на кухню до сім’ї, ніхто це не обговорює. Проте погляди рідних натякають – вони знають.

Згодом тато героя знаходить у кімнаті хлопця фотографію: селфі, яке він зробив зі своїм коханим на фотоапарат Kodak. Тато нічого не говорить сину. Він тихцем обрамлює світлину та дарує її хлопцю на День народження. Коли той відкриває пакунок, то усвідомлює, що Його підтримують, люблять, розуміють.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень