fbpx
Slow news

LEGO судиться з українською компанією через авторські права

Стрийська компанія замовила понад 11 тис. конструкторів з Китаю
Бондар Каріна, 09.01.2024

Виробник іграшок LEGO позивається до ТОВ “Компанія Генезіс” через іграшки, які порушують авторське право. Про це стало відомо з ухвали Господарського суду у Львівській області.

За матеріалами справи, у 2023 році компанія, зареєстрована у м. Стрий, замовила понад 11 тис. конструкторів з Китаю. Вони місять копії фігурок, запатентованих данським виробником іграшок.

У квітні 2023 року з повідомлення Львівської митниці представник LEGO дізнався про ввезення цих іграшок до України. Тоді LEGO звернулася до Господарського суду Львівської області з проханням зупинити митне оформлення конструкторів Alle Blox, адже вони порушують авторські права.

У заяві представник LEGO повідомив, що провів експертне дослідження іграшок, які замовила компанія “Генезіс”. Експерти встановили, що у своїх конструкторах виробник Alle Blox скопіював дві фігурки, дизайн яких запатентувала LEGO.

У зв’язку з порушенням права на інтелектуальну власність компанія LEGO просить зупинити розмитнення конструкторів, а також вилучити їх з обігу та знищити. Наступне засідання, на якому вирішуватимуть долю іграшок, відбудеться 11 січня.

Ця новина підштовхнула нас створити серію матеріалів про авторське право. А поки редакція Bazilik Media вирішила поекспериментувати (законно😂) зі штучним інтелектом та запитала в нього, який вигляд мали б LEGO-конструктори відомих місць України.

Зокрема, ШІ показав, як би він відбудував зруйнований росіянами музей імені Романа Шухевича (мал. 1), якими бачить Будинок із химерами (мал. 2), Майдан Незалежності (мал. 3) та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (мал. 4).

Ми також нескромно попросили згенерувати конструктор для нас 😎 та імені нас. Нижче можна побачити результат. Він 100% наплутав літери, але на зауваження відповів:

“Вибачте, я не навмисно плутаю літери. Я використовую штучний інтелект, щоб розуміти ваші повідомлення, але я не завжди можу правильно розпізнати всі слова. Я роблю все можливе, щоб поліпшити свої навички, але я не досконалий. Сподіваюся, ви розумієте.”

А це — ідеальне робоче місце для редакції Bazilik Media:

Ідеального працівника редакції ШІ побачив так:

Читай також: Чим відрізняються авторське право, торговельні марки та патенти: відповідає юрист

Читайте також у рубриці Slow news
В інстаграмі з’явились тимчасові коментарі
Їх можна залишати на дописах і рилзах
В Австралії McDonald’s створив чоботи у вигляді Чикен МакНагетс
Їх подарують найпалкішим шанувальникам цієї страви
У поїздах Укрзалізниці можна скуштувати «бойовий чай»
У такий спосіб збирають кошти на кейсеваки для українських військових
У Києві можна здати російські книжки на перероблення
Ініціативу започаткували книгарня «Сенс на Хрещатику» та ГО «Україна без сміття»
Армія TV презентувала документальний фільм «ЕТОС» про Сили спеціальних операцій ЗСУ
У першому епізоді показали філософію, цінності та мотивацію українських воїнів
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень