fbpx
Slow news

Яке становище жінок в українському IT: опитування

30% жінок почали роботу в ІТ після зміни професії або галузі
Бондар Каріна, 14.03.2024

У грудні 2023 року ініціатива WinE розпочала опитування жінок та дівчат «Становище жінок в українському IT».

Воно мало на меті дослідити настрої українок щодо опанування технічних професій у військовий час: визначення потреб та викликів, з якими стикаються жінки в IT, сприяння гендерній рівності, розширенню можливостей та створенню умов для успішного розвитку жінок у цій сфері.

Протягом двох місяців опитали 880 IT-спеціалісток та кандидаток на посаду в IT, зібрали реальні історії IT-фахівчинь та кандидаток, а за результатами цього опитування підготували звіт. Наводимо ключові дані з нього.

 З 880 опитаних жінок 58,4% — це спеціалістки, які вже працюють в IT, та 33,2% — кандидатки, які лише роблять перші кроки, 8,4% — не бачать себе в IT-сфері. На момент участі в опитуванні 79,7% жінок перебували в Україні, 15,8% — у країнах Європейського Союзу і 4,5% — в інших країнах.

 Більшість опитаних жінок мають вищу освіту — 81,4%, ще 7% — це школярки. Попри рівень освіти значна кількість жінок продовжують навчання та саморозвиток.

 За результатами опитування, 30,5% жінок почали роботу в ІТ після зміни професії або галузі, 15,8% — після закінчення профільних курсів. Натомість 24,5% навчались за спеціальністю або в суміжній галузі.

 61,7 % учасниць опитування відзначили, що в їхній спеціальності навички програмування не є обов’язковими. Три найпопулярніші професії: 19,3% — HR та рекрутерки, 18,7 % — тестувальниці, 11,5 %— маркетологині.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень