Дослідницька компанія Gradus Research спеціально для 17-го Українського маркетинг-форуму провела дослідження й порівняла вподобання українців різного віку.
У дослідженні взяли участь три вікові категорії українців: міленіали (25-44 роки), зумери (18-24 роки) та покоління X (45+років). Вони поділилися ставленням до онлайн-покупок, краси, дозвілля, економії, українського контенту тощо.
Згідно з результатами дослідження дві третини опитаних серед покоління міленіалів стверджують, що на їхні споживчі вподобання впливають бренди. Водночас 46% опитаних зумерів із початком широкомасштабної війни в Україні змінили своє ставлення до брендів і сміливо експериментують з новими марками. При цьому, на відміну від міленіалів та іксів, покоління зет робить спонтанні рішення щодо покупок. Тоді як 38% людей 25-44 років і старші 45 свій шопінг планують ретельно. Також у всіх категоріях опитаного населення у період з 2022 року збільшилася частка онлайн-покупок.
Респонденти також розповіли, на чому економлять останні пів року. Зокрема, покоління зет та міленіали менше витрачають на розваги, відпочинок, одяг і взуття. Покоління зет також економить на розвагах, одязі та взутті, однак у значно меншій мірі – вони не готові відкладати життя на потім. Таку позицію висловили 73% респондентів із наймолодшої категорії.
Одним із важливих чинників, що впливають на споживчу поведінку українського населення, є високий рівень втоми та стресу. За даними опитування, стресують усі представники опитаних поколінь, але найбільше — категорія людей з покоління зет (92%).
В учасників опитування також поцікавилися про їхні вподобання щодо проведення вільного часу та контенту, який вони споживають. Згідно з дослідженням міленіали та покоління зет більшу частину вільного часу слухають музику й переглядають фільми чи серіали онлайн. Покоління ікс також у вільний час дивиться кіно та серіали, а ще — читає новини. Серед опитаних українців також популярний жанр стендапу, а їхні улюблені коміки — українські.
Дослідження проводили у період з 11 по 13 березня 2024 року. Серед респондентів – мешканці міст (крім тимчасово окупованих територій і тих, де ведуться активні бойові дії) із населенням 50+ тисяч віком 18-60 років. У вибірці взяли участь 1045 респондентів.
Раніше ми писали про те, яке становище жінок в українському IT
Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.