fbpx
Slow news

Креатор повинен надати дозвіл на копіювання ембеду зі свого профілю — Intstagram

Кейси двох американських фотографів
Данилюк Даяна, 05.06.2020

У квітні окружний суд Нью-Йорка виніс рішення щодо фотографки Стефані Сінклер, яка подала в суд на сайт Mashable через використання одного з її Instagram-постів. 

«За рішенням суду, вбудовування зображення регулюється Загальними положеннями та умовами використання Instagram. Фактично Mashable не несе відповідальності за розміщення ембеду, тому що зображення опубліковане в Instagram», — повідомляє Social Media Today.

Ситуація, здавалось би, закрита, але Ars Technica опублікували нові важливі деталі. 

Фотограф Елліот МакГукен зробив рідкісну фотографію ефемерного озера в Долині Смерті. Зазвичай Долина Смерті суха до кісток, але час від часу сильний дощ створює водойми. Це й зображено на фото.

Американський журнал Newsweek попросив ліцензувати зображення, але МакГукен відмовився від пропозиції. Тож Newsweek просто вирішив вставити на сайт допис з Instagram-акаунта МакГккена.

Попри схожість із ситуацією Mashable, суд Південного округу Нью-Йорка постановив, що Instagram має недостатньо пояснень для відмови від позову. 

На що в Instagram заявили: «Хоча наші умови користування дозволяють субліцензію, ми не надаємо її для вбудовування API-ембедів. Наша політика вимагає, щоб треті сторони отримували погодження від власників медіафайлів. Воно забезпечить ліцензію для спільного використання медіавмісту». 

Це означає, що видавці справді повинні отримувати чіткий дозвіл креаторів  — авторів контенту — на поширення їхніх публікацій. 

Деталі цієї заяви ще з’ясовуються. Якщо буде встановлено прецедент в Instagram, то це потягне за собою зміни регламенту, перш за все, у материнській компанії — Facebook. А можливо, і інших платформах, таких як Twitter.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові можливості на популярних платформах
Монетизація в телеграмі, ШІ-функції в ґуґл-картах, суперечливе блокування в Х та перевірка віку юних користувачів інстаграму
У прокат вийде документальна стрічка «Потяг до життя»
Вона розповідає про роботу українських залізничників під час повномасштабного вторгнення
Нові можливості для ветеранів та військовослужбовців
Перший Центр реінтеграції для звільнених з полону та курс з основ ведення бізнесу для ветеранів, їхніх родин та родин загиблих
 «Культурний десант» випустив кліп про діалог між військовими та цивільними
«Поговорімо» — це історія війни, її наслідків і запрошення до діалогу
«Повернення додому»: у Києві з’явилась нова мініскульптура
Вона зображає два поїзди, які повертають українців додому
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень