fbpx
Зсередини

“Коронавірус підсилив тренд підтримувати українське”

ВСІ. СВОЇ — про комунікації та роботу під час карантину
Ірина Виговська, 03.05.2020

Ми вже писали про зміни в роботі й комунікаціях благодійного фонду “Життєлюб” під час карантину. Тепер поговорили з директоркою з комунікацій “Всі. Свої” Тетяною Фіщук про те, що трапилось із головним українським ритейлером, та як змінилися бізнесова та комунікаційна моделі через карантин.


Тетяна Фіщук

Всі. Свої — це екосистемний бізнес, який складається з маркетів, мережі магазинів на Хрещатику й у ТРЦ Lavina Mall, онлайн-магазину vsisvoi.ua, а також вечірок та івент-простору на Десятинній. Більша частина бізнесу була зосереджена в офлайн-секторі. Тому з оголошенням карантину всі активності та майже вся діяльність стали на паузу. Зараз наш стратегічний фокус — інтернет-магазин та переформатування маркетів в онлайн.


Про маркети

25 квітня маркети “Всі. Свої” відсвяткували 5-річчя. До карантину це була фізична платформа в Києві, на Десятинній, 12, де ми збирали від 150 до 250 українських виробників товарів певної категорії. Ми влаштовували маркети одягу та взуття, маркети прикрас, гастрономічні маркети, маркети декору або ж міксували різні категорії товарів.

Для виробників це була можливість не лише продати, а й представити свій продукт великій аудиторії, протестити його та отримати реальний фідбек. Для аудиторії — можливість у комфортних умовах придбати локальний продукт та зустріти кілька улюблених брендів на одній локації. Проте маркети — це більше ніж покупки у локальних. Це особлива атмосфера: тераси з панорамою Києва, смачна кава та фудкорти, сучасна українська музика, можливість поспілкуватися напряму з дизайнером, фермером, сироваром, керамістом, майстром роботи по дереву. Це і є концепція from peer-to-peer, яку так цінують у Європі та яку ми прищеплюємо українській аудиторії.

З оголошенням карантину ми довго думали, як такий живий атмосферний шопінг-досвід перенести у діджитал. І наша команда розробила модель онлайн-маркету — “Маркет суконь онлайн”. Наша фешн-кураторка зібрала 30 українських брендів та понад 200 суконь, які ми розмістили в нашому просторі на Десятинній.

Протягом трьох днів — з 24 по 26 квітня — ми транслювали з наших сторінок у Іnstagram та Facebook маркет з речами, але без людей. Розповідали про бренди, нові колекції, детально демонстрували кожну сукню. Кожен охочий міг в онлайні запитати про розмір, вартість, колір, схожі моделі. Ми запросили стилістку, яка рекомендувала розмір, модель, підказувала, що ліпше пасуватиме, добирала образи.

Тобто, безпечно перебуваючи вдома, кожен міг обрати сукню мрії, віртуально приміряти та придбати її на сайті vsisvoi.ua.

Формат, який об’єднав постійну онлайн-комунікацію, промоцію українських брендів, допомогу стиліста та доступ до онлайн-магазину, виявився дуже успішним. Кількість відвідувачів на сайті за період маркету зросла на 163,71%, кількість транзакцій зросла на 142,86%, дохід — на 174%.


Про підтримку резидентів

Ми — проєкт, який закохує в українське вже протягом п’яти років. Популяризація локального — наш основний комунікаційний фокус. Незважаючи на закриття магазинів та маркетів, ми продовжуємо розповідати про українські локальні бренди.

Розповім про наш “антикризовий” план підтримки.

01.

Ми сфокусувалися на онлайн-магазині vsisvoi.ua. Це найбільший інтернет-магазин українських виробників: тут представлено 200+ локальних брендів. Виробники встигли привезти нові колекції весна/літо 2020 ще на початку березня, а наші фотографи встигли відзняти їх.

Ми приймаємо замовлення онлайн і доставляємо по всій Україні Новою Поштою. Трафік на сайті у квітні проти березня зріс на 33,58%, кількість транзакцій збільшилась на 225%.

02.

Ми адаптувати івенти під онлайн-формат. Трансформації уже зазнали маркет “Великодній кошик” з гастрономічними брендами, а також “Маркет суконь” із фешн-брендами.

03.

Ми залучили великий бізнес до підтримки маленьких локальних виробників. Тепер власники картки Visa мають знижку 20% на речі vsisvoi.ua та безкоштовну доставку. Це робить український продукт доступнішим — істотною є підтримка як для виробника, так і для споживача.

04.

Ми продовжуємо генерувати контент для соціальний мереж, який надихав би, розважав та був корисним у цей час.

05.

Наша продакшн-команда адаптувала фотозйомки з українськими брендами й моделями вдома. Так само естетично, як ми це робили в студії, водночас цілком безпечно.

06.

Продовжуємо комунікаційну та PR-підтримку для локальних виробників. Я та інші члени команди виступаємо на вебконференціях, семінарах про локальний малий та середній бізнес, даємо коментарі для ТБ, посилюємо інфлюенс-маркетинг — роботу з блогерами та лідерами думок. Крім того, створюємо спецпроєкти для онлайн-медіа.

07.

Долучаємося до допомоги нашим медикам. Із фінансовою допомогою Visa ми, разом з українським виробником LKostume, запустили пошив 1500 захисних костюмів для медиків.

08.

Готуємо стратегію виходу бізнесів після пом’якшення карантину.


Про команду

Ми зберегли основну команду маркетів та бренду, а персонал магазину: касири, консультанти, працівники складу — пішов у відпустку без збереження заробітної плати, отримавши виплату за робочі дні березня. Команда, яка залишилась, працює у режимі домашнього офісу.

Під час кризи команда згуртувалася ще дужче — ми підтримуємо одне одного в роботі. Кожен член команди залучений до “антикризової” стратегії. Ми разом генеруємо ідеї та проєкти, які можемо реалізувати під час карантину.


Про співпрацю з медіа

Коронавірус лише підсилив тренд підтримувати українське. І ми хочемо трансформувати звичку купувати українське — у культуру купувати українське. У цьому нам зараз дуже потрібна підтримка медіа. Наше партнерство з медіа завжди будувалося на якісній контентній співпраці — ми готуємо матеріали, які підходять конкретним медіа. Цей підхід ми плануємо продовжувати. Для fashion та lifestyle медіа готуємо спецпроєкти, для видань про бізнес та підприємництво — інтерв’ю, коментарі.

У цей штормовий час підтримки потребують і українські виробники, і українські медіа, тому нам варто триматися разом.

Я бачу, що деякі видання вперше додали модель donation, щоб підтримати команду редакції. Разом з тим коронавірус не завадив запуску видання Wonderzine Україна. Медіаринок потребував такого незалежного журналу для жінок. Особисто я зачекалась на його лонч.


Про соцмережі

Ми мусимо тримати дистанцію офлайн, але це не означає, що потрібно дистанціюватися онлайн. Навпаки, у цей час ми хочемо ще ближче комунікувати з аудиторією. Тому завдання наших сторінок: продовжувати розповідати про українські бренди та їхню продукцію, навчати, розважати та постійно бути в контакті з аудиторією, щоб швидко реагувати на запити охочих придбати товари українських брендів.

Кажуть, карантин — ідеальний час для навчання. Тож ми ініціювали марафон зі стилістами, під час якого аудиторія могла дізнатися про капсульний гардероб, тренди весни й літа, як працювати з яскравими кольорами та багато інших фешн-лайфхаків.


Про візуальний контент

Візуальний контент для українських брендів — це одна із сильних сторін нашої комунікаційної стратегії. У нас потужний та професійний продакшн-департамент, який істотно підняв рівень візуальної естетики локальних виробників. Звісно, зараз ми не можемо працювати у студіях, та наша команда організовує зйомки через Face Time, контролюємо процес через Zoom.

Загалом карантин для нас виявився не лише кризою, а й мотиватором. Ми сприйняли цю ситуацію як виклик: оперативно переналаштовуємо багато робочих процесів, переглядаємо стратегії, тестуємо нові формати.

Хочемо вийти з карантину ще сильнішою креативною командою. А ще, звісно, дуже хочемо скоріше зібратися на нашій терасі на Десятинній: обійматися з колегами, спілкуватися з брендами та збирати ще більше відвідувачів.

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень