fbpx
Зсередини

“Наша аудиторія — одна з найвразливіших”. Як працює та комунікує фонд “Життєлюб” під час карантину

Трансформація діяльності, співпраця з брендами та завдання комунікацій
Ірина Виговська, 01.05.2020
Тіна Михайловська

Ми поговорили з Тіною Михайловською, співзасновницею та керівницею БФ “Життєлюб” про основні труднощі в роботі фонду та його діяльність під час карантину. Також запитали в керівниці з комунікацій Анни Давиденко, яких партнерів вдалося залучити до допомоги, як про це комунікують і яке завдання ставлять перед соцмережами фонду.


Від початку карантину нам довелося повністю переформатувати діяльність фонду, закрити всі освітні, розважальні, спортивно-оздоровчі та просвітницькі програми.

Основні проблеми підопічних фонду зараз — забезпечення базових потреб у їжі та медикаментах. Нам вдалося дуже швидко організувати проєкт допомоги, який покривав би ці базові потреби і захищав найвразливішу до коронавірусу аудиторію — людей віком 60+. Я б не називала це проблемою — це нові реалії, у яких опинився світ.


Наш проєкт “Обід без бід” призупинився

Наш проєкт “Обід без бід” (точки у різних районах міста, де дорослі люди могли пообідати — ред.) повністю призупинився з трьох причин. Не можна збирати дорослих людей у черзі, користуватися громадським транспортом. До того ж не працюють ресторани, які готували гарячі обіди. Зараз ми зосередилися на організації доставки готових продуктових наборів, яких вистачає на 3-4 тижні.

Щоб зрозуміти, кому зараз найбільше потрібна допомога, ми співпрацюємо з мерами міст. Вони розподіляють набори через територіальні центри для найбільш нужденних. До цієї категорії потрапляють лежачі, самотні та малозабезпечені дорослі люди.

Також ми робили пости в соцмережах, де залишали пошту і просили поділитися даними про життєлюбів, які опинилися зараз у складних умовах. Ці пости отримали великий відгук — пишуть багато й часто. Ми регулярно обробляємо запити, перевіряємо інформацію та організовуємо адресну допомогу по Києву та області.


Активність навколо фонду з настанням карантину зросла та змінилася

Загалом активність навколо фонду з настанням карантину зросла та змінилася. Більшість програм фонду закрито і призупинено. Працює тільки адресна допомога та онлайн-освіта. Водночас стало більше колаборацій, які привертають увагу до фонду та дають змогу підтримувати ще більше підопічних.


Анна Давиденко 

Анна Давиденко, керівниця з комунікацій фонду “Життєлюб”

Наша аудиторія — одна з найвразливіших до вірусу. Тому всі комунікації та ініціативи, які ми запускали під час карантину, були спрямовані на дві аудиторії: життєлюбів, які мають залишатися вдома, та суперонуків, яких ми закликали допомогти нам.

Ми розробили плакати, які можна повісити в себе в під’їзді, запустили проєкт закупівлі та розвезення продуктових наборів.

Ми розробили плакати допомоги, які можна роздрукувати й повісити у себе в під’їзді. Також запустили спільний проєкт з Rozetka та Нова Пошта, де суперонуки можуть “підвісити” продуктові набори для Ба і Де, оплативши їх на сайті.

Окрім того, ми організували розвезення продуктових наборів по Києву для наших підопічних, яких ми щодня годували в проєкті “Обід без бід”. Спільно з КМДА розробили рекламну кампанію #Сиди_вдома!, яку розмістили на білбордах по місту.

Нас підтримує дуже багато організацій, компаній, брендів та відомих людей. У команді Суперонуків є ті, хто були з нами завжди, а є новенькі. Наприклад, наш транспортний партнер Uklon допомагає фонду від дня заснування. Зараз вони розвозять продуктові набори життєлюбам та допомагають відвезти підопічних на процедури. Новий транспортний партнер — таксі для жінок Pink Taxi — також возить наших Ба на необхідні медичні процедури.

Найбільшу єдиноразову суму допомоги на “підвішені” набори переказала компанія Roshen — вони оплатили 25 000 наборів.

 Разом з компанією WOG ми зняли ролик з порадами української Ба щодо того, як пережити карантин. Також WOG надала нам пальне для транспорту, що розвозить продуктові набори.

 Компанії MacPaw, Grammarly та Playtika забезпечують продуктовими наборами наших життєлюбів у Києві.

 Підтримку ми відчули й від представників музичної сфери. Радіо NRJ робить вечірки і збирає для нас донейти.

 Гурт “ВВ” організував онлайн-концерт. Глядачі купували квитки, а частину зібраних коштів перерахували на купівлю ліків для Ба і Де.

 Співачка Оля Полякова запустила платформу, де можна замовити персональне привітання з будь-яким святом від неї. Половину гонорару від кожного такого замовлення Оля перераховує на потреби фонду.

Загалом у цей непростий час нас підтримує дуже багато людей. Більшість прийшли самі, бо вони соціально відповідальні й знають про всі наші справи за роки роботи фонду. Вони обрали нас адресантами допомоги, оскільки розуміють, що дорослі люди зараз потребують особливої турботи та піклування.


Найскладніше для підопічних фонду — залишатися вдома

Ми довго комунікували і пропагували активний спосіб життя для дорослих людей. Тож тепер найскладніше для підопічних фонду — залишатися вдома. Наші Ба та Ді звикли бути завжди і всюди, і зараз їм дуже складно всидіти вдома, без друзів та активностей. Ми намагаємося навчати їх усього онлайн і забезпечити спілкування, якого бракує. Даємо життєлюбам можливість бути почутими, не нудьгувати і розвиватися навіть із дому. Ми навчаємо їх користуватися онлайн-банкінгом, доставляємо їжу та ліки і мотивуємо сусідів наглядати за ними.

Усі проєкти для життєлюбів ми перевели в онлайн. Лекції, семінари, уроки і воркшопи, які ми могли перенести, — тепер доступні у віддаленому форматі. Ба та Ді можуть займатися йогою, англійською, живописом, вивчати SMM, а також дивитися театральні вистави й концерти з дому.

Головне завдання внутрішньої комунікації — бути позитивною та максимально займати час і увагу життєлюбів, щоб не давати їм відволікатися на інформаційний шум, фейки й залякування в інтернеті.

Наші життєлюби знають про неправдиві новини, інтернет-шахрайство, про акуратність і про те, що робити, якщо відчули симптоми COVID-19.

Спільно з мережею АЗК WOG та креативною агенцією FEDORIV ми зняли ролик про те, як поводитися під час карантину. Це була разова ситуативна кампанія, але ми не втрачаємо зв’язку.


Перед соцмережами фонду зараз стоїть три завдання:

  1. Постійно тримати підписників у курсі того, що відбувається. Найгірше, що може зараз зробити наш фонд — мовчати.
  2. Дякувати нашим партнерам. Ми вважаємо, що в такий спосіб показуємо хороший приклад іншим бізнесам і мотивуємо їх приєднатися до корисних справ.
  3. Фандрейзинг і фанрейзинг — збирати гроші і розважати життєлюбів. Важливо як перше, так і друге, тому що обидві опції дають змогу підопічним, не виходячи з дому, жити повноцінно й цікаво.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень