fbpx
Slow news

Кондитерська «Номер Дому» створила набір шоколадок із зашифрованими творами української літератури

Дизайн, смак та літературний код: що особливого в «Книзі Сенсів»?
Кірста Олена, 31.03.2025

Марія Тимошенко, власниця крафтової кондитерської «Номер Дому», створила лімітований набір шоколадок-книжок «Книга Сенсів». У них поєднані смаки та сюжети української літератури.

Над проєктом працювали півтора року, щоб створити п’ять різних шоколадних плиток, кожна з яких приховує у собі один із творів української літератури.

Засновниця української крафтової кондитерської «Номер Дому» Марія Тимошенко у коментарі Bazilik Media розповіла, що ідея народилася випадково. Натхнення прийшло, коли вона побачила шоколадні плитки, розставлені в ряд на полиці. «Це ж, як книжки! А кожен смак — це історія», — згадує Марія. Тоді з’явилася думка зробити не просто набір шоколаду, а продукт, що популяризує українську літературу. Разом із дизайнеркою Ариною Яскевич команда почала працювати над концепцією та узгодженням авторських прав.

За словами Марії Тимошенко, робота над проєктом була непростою: не всі видавництва та автори погоджувалися на співпрацю, а юридичне оформлення виявилося довгим і складним процесом. Щоб усе було законно, у процесі консультувалися з юристом із питань інтелектуальної власності. Перші спроби домовитися з видавництвами не давали результатів, але варто було поділитися ідеєю в соцмережах — і вже наступного дня знайшлися відповідальні особи, які підтримали проєкт. Серед них — видавництва «Віхола», «Комора» та Оксана Забужко.

«Якщо робити набір, що просуває твори українських письменників, то робити це з повагою до авторів та не порушуючи їхні авторські права. На цьому етапі важливу роль відіграла консультація юриста з інтелектуальної власності. Далі треба було знайти теплі контакти самих видавництв. Після тижня спроб я поділилась своєю ідеєю у твітері і за день вже мала прямі контакти відповідальних осіб з видавництв», — розповідає ініціаторка проєкту.

Що саме зашифровано у кожній шоколадці, поки що таємниця. Автори ідеї вирішили зробити процес пізнання інтерактивним — назву твору можна дізнатися, лише коли відкриєш обгортку. Але є й підказки:

  • роман, що розкриває проблеми емансипації жінок, патріархальних традицій, соціальної нерівності та національної самоідентифікації;
  • автобіографічна повість, наповнена дитячими спогадами з осмисленням гармонії природи та національної ідентичності;
  • роман про боротьбу УПА, репресії радянського режиму та наслідки колоніального минулого;
  • перший український мариністичний роман «Голлівуд на березі Чорного моря»;
  • збірка есеїв про незвичних, недооцінених або забутих письменників української літератури.

Окрім літературних загадок, кожен смак також має свою історію. У шоколад вкладені нотки, які перегукуються із сюжетом книжки — від ностальгічних і затишних до несподіваних і грайливих. Саме ця концепція і дала назву проєкту — «Книга Сенсів». 

Дизайн та ілюстрації для обгорток розробила Арина Яскевич. Вона досліджувала книжки, робила візуальні нотатки й використала колажну техніку, міксуючи різні стилі.

«Збираючи інформацію, я робила нотатки — візуальні зачіпки, які могли стати основою для обкладинок. Наприклад, кінострічка в “Майстрі шоколаду” чи будівля з Коломийської площі в “Сестрах шоколадних”. Мабуть, найбільший парадокс усіх цих ілюстрацій у тому, що я завжди кажу, що не малюю, а потім мені пише Марічка — і мені доводиться малювати. У мене була повна свобода, тому я використала колажну техніку й міксувала різні стилі в одній ілюстрації», — розповіла ілюстраторка.

Голосом проєкту став актор театру та кіно Віталій Ажнов, відомий своїм подкастом «Ажнов шоу» та поетичними вечорами, де він ознайомлює слухачів з українською поезією.

Наразі набір «Книга Сенсів» випустили лімітованою серією — 100 комплектів.

Читайте також у рубриці Slow news
/ DRAMA QUEEN створили гібридну кампанію для Maybelline
Обличчям кампейну стала співачка Jerry Heil
Новий документальний фільм Антоніо Лукіча вийшов онлайн
Стрічка розповідає про життя українських підлітків під час війни
Понад 100 вокзалів в Україні підняли Прапор надії
Як символ віри у повернення полонених українських військових, а також зниклих безвісти й тих, хто загинув у полоні
У «Сенсі на Хрещатику» проведуть купальські вихідні 
У дводенній програмі — майстеркласи, лекції, виступи музикантів і локальний маркет
У США створили камеру, яка друкує вірші на основі зроблених фото
Пристрій генерує тексти за допомогою ШІ
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень