fbpx
Кейси

Комунікації українських брендів шкарпеток: Sammy Icon vs Dodo Socks

Такі ж різнобарвні, як і їхня продукція
Бедій Назар, 03.08.2020

За останні роки в Україні активно розвинулися вітчизняні бренди яскравих шкарпеток. Їм вдалося кардинально змінити культуру носіння цього елемента гардеробу. Ще 10 років тому шкарпетки були непоказними — переважно однотонними або з простими геометричними візерунками. Нині ж на вулицях українських міст можна зустріти дедалі більше перехожих у яскравих шкарпетках з єдинорогами, песиками, смішними написами та, власне, будь-чим, на що стає фантазії у дизайнерів.

Звісно, за цими веселими кольоровими шкарпетками стоять бренди. Ми вирішили обрати два з них та порівняти їхні комунікації. А кому вдається краще — вирішувати вам.


Лікбез шкарпетковий звичайний

Історія шкарпеток бере свій початок ще з печерних часів. Звісно, тоді вони не мали сучасного вигляду, але виконували свою головну функцію — зігрівання ніг. Печерні люди використовували для цих цілей шкіру та шерсть, якими обмотували нижні кінцівки.

Перші прототипи сучасних шкарпеток було знайдено під час розкопок у гробниці Тутанхамона, який жив (уявіть собі!) у 1341-1324 до нашої ери.

Коли шкарпетки вперше стали засобом самовираження — визначити складно. Мода й тренди є циклічними, тож цілком можливо, що перші шкарпетки як повноцінний елемент гардеробу почали шити ще багато сторіч тому. Проте ми можемо впевнено стверджувати, що до сучасного світу цей тренд увірвався в 1920-х роках.

Рівно 100 років тому шкарпетки перестали ретельно ховати під довгими штанами. Ба більше, на них почали з’являтися геометричні візерунки різних кольорів.

Сьогодні ж виробники пішли значно далі, укорінюючи в нашу культуру шкарпетки як спосіб самовираження, бунтарства або навіть бажання зробити стейтмент. Просувати цей тренд допомагають і різноманіття вибору, і споглядання прихильників “яскравої сторони” (десь у галактиці far far away перевернувся Дарт Вейдер), і навіть деякі відомі особистості.

Так, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відомий на весь світ не лише своєю ліберальною політикою, а й різнобарвними шкарпетками (цим, можливо, навіть більше). У політиці, де панує офіційний дрес-код, шкарпетки — чи не єдиний спосіб підкреслити свою унікальність за допомогою вбрання.

Джерело: footwearnews.com

Наслідуючи Джастіна й сотні людей на переході Майдан-Хрещатик, ми дедалі частіше обираємо кольорових “захисників-зігрівачів” для наших ніг. Що й казати, автор цього матеріалу придбав за останні 12 місяців близько 20 пар шкарпеток, і всі вони яскраві, розмальовані, а часом — соціальні.

Тож із великою радістю й натхненням представляємо вашій увазі розбір комунікацій двох яскравих представників яскравого ринку яскравих шкарпеток. А вам — оцінювати, який бренд перемагає у комунікаційній битві. Вйо — до різноманіття!


Sammy Icon

Історія заснування

Одним з першопрохідців українського ринку яскравих шкарпеток є Sammy Icon. Історія бренду сягає уже таки далекого 2012 року, коли Філіп Литвинов та Олексій Малицький почали шукати вільну нішу для запуску бізнесу. Ринок яскравих шкарпеток був вільним, тож так і почала творитися історія.

Джерело: facebook.com/SammyIcon.Socks

За ідеєю засновників, Sammy — це божество, що створює дизайни шкарпеток бренду. Назву обирали завідомо інтернаціональну й не прогадали. Ще у 2017 році шкарпетки Sammy Icon активно постачали за кордон: у Німеччину, Нідерланди та навіть Нову Зеландію. Як розповідав один зі співзасновників бренду Філіп Литвинов, у 2016 році експорт продукції становив близько 30% продажів. Нині шкарпетки Sammy Icon можна зустріти в понад 20 країнах світу.

Окрім шкарпеток, в асортименті тепер є білизна, футболки та навіть шапки.

У Sammy Icon є сайт, також вони представлені у Facebook та Instagram

Шкарпеткомати

У квітні 2019 року Sammy Icon відкрив крамничку в Києві, проте починав бренд з іншого. Окрім онлайн-продажу та збуту продукції через партнерів, бренд встановлював свої… шкарпеткомати!

Джерело: the-village.com.ua

У грудні 2016 року медіапростором пронеслася інформація про відкриття першого шкарпеткомата в ТЦ “Глобус”. Він працював за принципом звичних автоматів з батончиками, іншими снеками та газованими напоями.

Як розповідали засновники Sammy Icon в інтерв’ю для Rau.ua, ідея шкарпеткоматів виникла після спостережень за роботою автоматів у Європі, з яких доволі успішно продавалися різні товари.

Шкарпеткомати стали для бренду не тільки зручним, а й вигідним місцем продажів. З огляду на їх компактний  розмір, не потрібно було платити високу орендну плату. До того ж вони працювали автономно, а отже зникала потреба платити продавцю-консультанту.

Автомати Sammy Icon водночас стали для бренду й інфоприводом у медіа, і ООН-рекламою (від англ. Out of Home — букв. “поза домом”, “зовнішня реклама”). Чудовий приклад нестандартних бізнес-рішень, які допомагають просувати бренд.

Ролик

Розповідаючи про комунікації Sammy Icon, не можна не відзначити їхній стильний рекламний ролик 2016 року.

Двохвилинне відео показує людей з різноманітними заняттями, яких креатори звели під один спільний знаменник — шкарпетки Sammy Icon. Ролик вдався дуже живим та справжнім. Його приємно дивитися, а ще він чудово доносить комунікацію бренду: “Every day — a new story”.

Акції

Уміють Sammy Icon і проводити креативні акції. Так, у 2013 році в колаборації з київським закладом Cup&Cake бренд шкарпеток запустив цікаву пропозицію.

Маємо чудові новини для шанувальників лате: щосуботи з 12 години дня 5 відвідувачів кав`ярні Cup&Cake (Кап&Кейк) в шкарпетках Sammy Icon отримають лате безкоштовно! Сонячних вихідних, друзі

Opublikowany przez Sammy Icon Piątek, 26 kwietnia 2013

Усі відвідувачі кафе, які приходили до Cup&Cake у шкарпетках Sammy Icon, отримували безкоштовну каву. Непогана інвестиція, особливо враховуючи те, що пара шкарпеток Sammy Icon коштує 70-90 гривень, а чашка кави в Cup&Cake — 40-50 гривень.  

Промокоди

Практикують Sammy Icon і пропозиції промокодів. У соцмережах бренду час від часу з’являються дописи про знижку на асортимент продукції за умови, якщо ви вкажете відповідний промокод.

Серіал

Користуючись представленістю в інших країнах, Sammy Icon вирішили розповісти історії шанувальників своєї продукції в однохвилинних роликах. 21 травня цього року на Instagram-сторінці бренду з’явилася перша серія — про дівчину Сашу, яка живе у Нью-Йорку та носить різнобарвні шкарпетки Sammy.

У ролику Саша провела екскурсію до публічної пральні й показала, як її улюблені кольорові шкарпетки стають чистенькими. Остання наразі серія про закордонних друзів Sammy вийшла наприкінці липня, вона розповідає історію дівчини Хені.

Ця серія роликів сповнена життя, щирості, Нью-Йорка та яскравих шкарпеток. Відео не так продає продукцію бренду, як вибудовує уявлення про стиль життя із Sammy. Та й наслідувати людей у виборі брендів завжди простіше та приємніше, аніж піддаватися звичайній рекламній публікації.

Поспішіть підписатися на сторінку Sammy Icon, щоб не прогавити нові пригоди іноземців — поціновувачів українського.


Dodo Socks

Усе почалося з велосипедів

Львівський бренд шкарпеток Dodo Socks з’явився на ринку у 2015 році й доволі швидко набрав обертів. Заснували бренд двоє колег-айтішників з міста Лева: Марта Турецька та Андрій Плясун.

У матеріалі MC.Today Марта та Андрій розповіли, чому вирішили піти з IT-компанії та як велосипеди дали поштовх створенню Dodo Socks.

У 2015 році колеги купували шкарпетки для воїнів АТО. Тоді, розглядаючи однотонні темні шкарпетки, Андрій і Марта подумали — чому б не зробити кілька яскравих дизайнів? Невдовзі майбутні бізнес-партнери пошили 200 пар з малюнками велосипедів. Роздали їх друзям, отримали позитивний фідбек, склали бізнес-план та запустили бренд.

Нині Dodo Socks продає не просто шкарпетки, а стиль життя – яскравий, оригінальний та, якщо бажаєте, нонконформістський. На сайті бренду можна знайти шкарпетки для дітей і дорослих, чоловічу та жіночу білизну, боді, яскраві шнурівки для взуття, кольорові блокноти та навіть маски. А останніми новинками бренду стали жіночі брифи та капелюхи для велосипедистів.

У 2020 році Dodo Socks має уже дві крамнички: у Львові та Києві. Бренд продає свою продукцію за кордоном, працює з партнерами в Україні, а в мережі представлений майже всюди: від Instagram та Facebook до Pinterest і Telegram.

Ролики

З комунікацій Dodo Socks видно, що яскравість та креатив є невід’ємними характеристиками бренду. У рекламному ролику 2019 року Dodo змусили свої шкарпетки співати й навіть грати на музичних інструментах.

У веселій шкарпетковій пісні яскрава жовта самотня шкарпетка шукає свою пару: «Шукааааю! Шукаю пааару, я — самотній Do! Знаююю, нитками відчувааааю, до кого йти не знааааю, до кого?»

У такий спосіб у ролику під назвою Dodo Socks Love Story бренд обіграв добре знайомий, напевно, кожному з нас consumer pain — пошук другої шкарпетки на теренах своєї домівки.

Класно обіграно цей споживацький біль і в іншому ролику бренду — Dodo Socks Looks Good Anyway. У ньому творці зображають ранкову рутину хлопця, який не може знайти пару своїй шкарпетці, але не зважає — бере шкарпетку з іншої пари та вдягає її.

Цим відео бренд зобразив також одну зі своїх фішок — mismatched шкарпетки. І показав, що за допомогою Dodo можна креативити й виходити за межі.

Колаборації

Помітною фішкою Dodo Socks стали круті колаборації. Свого часу бренд розробив пари шкарпеток спільно з Телебаченням Торонто, Alyona Alyona, Latexfauna, Гусь, Радіо Аристократи.

Така стратегія бренду, безумовно, дає свої плоди, адже приводить нових покупців від аудиторії партнерів по колаборації. Проте є й інший вид колаборацій Dodo Socks, який значно більше заслуговує на увагу.

Доброчинність

За допомогою спеціальних дизайнів шкарпеток Dodo Socks неодноразово не лише проводив колаборації з іншими брендами, а й займався благодійністю. Так, після запровадження локдауну та погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19 бренд швидко відреагував на події та розробив тематичну карантинну колекцію шкарпеток. Усі кошти від продажу цих пар переказали до фонду “Крила надії”, що закуповував дезінфікувальні засоби, респіратори та обладнання для реанімації лікарні “Охматдит” у Львові.

Dodo створювали шкарпетки і в колаборації з ДП “Кримський дім”. Набір із трьох пар під назвою “Qırım”, за словами бренду, був покликаний “привернути увагу до культурної та історичної спадщини кримськотатарського народу через характерні орнаменти, нагадати смак стиглого кримського інжиру та шум моря, над яким літають ластівки, що є символом повернення додому”. А частину зібраних коштів Dodo Socks передавали дітям кримських політв’язнів.

Попіклувалися Dodo Socks і про братів наших менших. У 2018 році на світ з’явилися пара із зображенням песиків під назвою “Brovko“. Метою цього випуску був збір коштів на створення першого банку крові для тварин у Львові. Станом на 7 грудня 2018 року бренду вдалося зібрати та передати організації Animal-id.info 50 000 гривень. А пару “Brovko” всі охочі й досі можуть знайти та придбати на сайті — щоправда, з покупки вже не роблять благодійних відрахувань.

Благодійна колаборація була в Dodo Socks і з Ведмежим притулком “Домажир”, який рятує ведмедиків від утримання в неналежних умовах. Традиційно Dodo розробили спеціальну пару шкарпеток із зображеннями ведмедів та відраховували по 10 гривень з кожної покупки на створення нових лісових барлогів у ведмежому притулку.

UGC

Сама сутність продукту Dodo Socks має достатньо хороший потенціал для UGC. Люди охоче діляться світлинами зі своїми яскравими та оригінальними шкарпетками в соцмережах, адже це підкреслює їхню унікальність.

Dodo Socks помітили цю особливість своїх шкарпеток та посприяли активнішому поширенню UGC, ввівши щотижневу рубрику в Instagram. Щосереди Dodo Socks постить у себе в сторіз найкращі фотографії від покупців. Це ще більше спонукає людей ділитися своїми крутими шкарпетками з усім світом. Адже кому б не було приємно отримати хвилинку слави у сторіз улюбленого бренду?

Таємне життя шкарпеток

Однією з останніх креативних ініціатив бренду є створення рубрики “Таємне Життя Шкарпеток”. У ній у вигляді коміксу подають курйозні, веселі та відверто життєві ситуації. От тільки головна роль відведена не людям чи тваринкам, а шкарпеткам.

Виявляється, шкарпетки й до психологів ходять, і вино п’ють, і взагалі – нам є чого в них повчитися.

Що по висновках?

Ринок яскравих шкарпеток і самА концепція такого продукту зобов’язує бренди вигадувати таку ж оригінальну та сміливу комунікацію. І можна впевнено сказати, що Sammy Icon та Dodo Socks це чудово вдається.

Нестандартні ролики, круті колаборації та неочікувані місця продажів – усе це про українські бренди шкарпеток.

Комунікації і sammy icon, і dodo socks можуть та мають стати хорошим прикладом та натхненням для інших брендів — і не лише зі сфери шкарпеток, білизни та аксесуарів.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень