fbpx
Кейси

Комунікації брендів у K-pop

5 рекордів Гіннесса, екологічний автомобіль та BTS-смартфон
Альтман Дарина, 31.08.2020

Якщо ви самі не захоплюєтесь K-pop (кейпоп), то точно щось про нього чули. Феномен корейської попмузики поширився по всій планеті та перетворився на справжню субкультуру.

K-pop є однією з найприбутковіших індустрій країни: вартість лише одного гурту BTS оцінюють у 4,5 мільярда доларів (а це 0,3% від загального ВВП Південної Кореї). Відеокліпи збирають понад мільярд переглядів на Youtube, а квитки на концерти розкуповують за хвилину після початку продажу. Окрім завантажень музики, продажів квитків і мерчу, істотна частка прибутку надходить від партнерства з брендами. 

Ми розібрали яскраві приклади продакт-плейсменту у світі K-pop та розповіли про специфіку ринку.


Лібералізація південнокорейських медіа відбулася лише наприкінці 1980-х років. На той час уся музика, яку допускали в ефір, була на кшталт традиційних балад або народних пісень.

Сучасний K-pop — це жанр, що має точну дату заснування. У 1992 році гурт Seo Taiji and Boys брав участь у ТБ-шоу талантів. Парубки не тільки не виграли, а й отримали від суддів найнижчий бал вечора. Попри це, дебютна пісня, що більше була схожа на американську попмузику, аніж на народні балади, одразу посіла топи чартів Південної Кореї.

Цей виступ започаткував цілу субкультуру. Звучання K-pop охоплює елементи різних музичних жанрів: від року і джазу до гіп-гопу і госпелу. Значне місце посідає хореографія — артисти танцюють у кліпах та під час живих концертів.

K-pop — це субкультура ідолів, так називають учасників гуртів або соло-виконавців. Ідоли ретельно підтримують імідж, пильнуючи за своїми виходами у світ та в соцмережах.

K-pop гурти мають величезну фанбазу по всьому світу. Шанувальники об’єднуються у фан-клуби, що мають власну назву, символіку й навіть мерч.

Глобальна популярність та фанатська обсесія пов’язані з комплексною маркетинговою роботою за плечима індустрії. Артистів з дитинства готують у спеціальних закладах, де вони проходять суворий відбір. Кожен гурт має свій концепт, а кожен учасник гурту — свою роль, як-от лідер, кращий танцівник, красунчик, репер, наймолодший.


Samsung

Корейська компанія Samsung має чимало колаборацій з K-pop артистами. У червні 2020 року Samsung презентував лімітований Galaxy S20 Plus BTS Edition, у парі з навушниками Galaxy Buds Plus.

Дизайн телефона виконано у фіолетовому кольорі, що є символом гурту BTS, має їхній символ на задній панелі та фірмове сердечко на камері. BTS Edition Samsung також містить встановлені Android-теми з гуртом та застосунок Weverse (соціальна мережа, де фанати BTS спілкуються та поширюють контент). Окрім цього, у галереї телефона вже є фотографії учасників гурту. А тим, хто робив передзамовлення, Samsung надсилав постери в подарунок. 

До виходу альбома Map of the Soul гурт BTS створив із Samsung проєкт доповненої реальності Connect. Кампанію запустили в 5 мегаполісах, де створили спеціальні артоб’єкти. Кожен власник телефона Samsung Galaxy мав нагоду побачити візуальні доповнення. Учасники гурту з’являлися на екранах девайсів, пояснюючи символіку й значення експозицій.

Гурт Blackpink встановив 5 рекордів Гіннесса, коли їхнє відео на пісню “How You Like That” набрало найбільшу кількість переглядів за 24 години. Samsung у партнерстві з Blackpink випустив комерцію до релізу телефона Galaxy A80.


Korean Air

Найбільша авіакомпанія Південної Кореї Korean Air випустила ролик з гуртом SuperM на пісню “You Can Go Anywhere”. Відео зняли у футуристичному стилі, у ньому йдеться про правила безпеки під час польоту.


Hyundai

Ще у 2018 році Hyundai зробив гурт BTS своїм міжнародним амбасадором. 5 червня 2020 року, до Всесвітнього дня охорони довкілля, Hyundai випустив відеокампанію з учасниками гурту. У рекламі зобразили автомобіль, що використовує для пального водень і виділяє лише воду.


Coca-Cola

У співпраці з Coca-Cola бойз-бенд NCT 127 випустив напіврекламу-напівкліп “Taste the Feeling”.  

Раніше бренд випускав лімітовані банки BTS з Coca-Cola та комерцію Sprite із жіночим гуртом Black Pink.


Фанатська реклама в сеульському метро

Фанати К-pop виконавців часто збирають гроші, аби купити рекламне місце в сеульскому метро та на залізничних станціях. Вони розміщують фотографії артистів до дня народження, річниць або камбеків гуртів. За 2019 рік метро Сеула розмістило 227 реклам для BTS, 165 для EXO, 159 для Wanna One, 127 для NCT тощо.

Що по висновках?

Корейська культура має свою специфіку, тому для европейського глядача деякі речі, цілком звичні для азійського ринку, можуть здаватися дивними.

Незважаючи на культурні відмінності, K-pop продовжує набирати популярності по всій планеті. Тож у майбутньому можемо сміливо очікувати ще більше цікавих та незвичних кампаній і колаборацій великих брендів з артистами.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень