fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Віктора Дубровіна: 8 базових книжок для тих, хто хоче побудувати класну команду

І навчитися працювати зі soft skills
Bazilik Media, 21.02.2021

Віктор Дубровін — консультант зі стратегії та оздоровлення бізнесу, фасилітатор стратегічних сесій, командний та персональний коуч, співзасновник маркетингової агенції Aimbulance. Його фокус — допомагати лідерам, командам та бізнесам розвиватися й досягати визначених цілей.

Разом із Віктором ми підготували добірку книжок для тих, хто мріє побудувати міцну команду, сформувати в собі найнеобхідніші soft skills та навчитися розподіляти свій ресурс ефективно.


“П’ять вад у роботі команди”, Патрік Ленсіоні

Книга про команду та людей у ній. Дуже корисна для тих, хто ще тільки вчиться мотивувати людей, працювати з різними типами співробітників та вирішувати конфлікти.

Будь-який проєкт та бізнес починається з команди. Якими б не були продукт, ринок, можливості та наявні ресурси, якщо немає справжньої команди — все це так і залишиться нереалізованим потенціалом, а всередині будуть жаль і розчарування. Люди роблять справу, тому необхідно починати з повноцінної, живої та здорової команди. Ця книга саме про це.

Формат видання маленький і дуже зручний. Тут є базові принципи побудови команди, без яких ні бізнес, ні команда, ні проєкт не будуть здоровими та успішними. 


“Чому не всі люблять ходити на роботу”, Патрік Ленсіоні

Наскрізна тема книги — незадоволеність роботою, проблема з якою стикався майже кожен. Що мотивує та залучає людей працювати віддано, зацікавлено та із задоволенням? Як створити такі умови, щоб люди працювали не з 10-ї до 19-ї, а справді з ентузіазмом реалізовували свій потенціал заради спільних цілей та успіху?

Книга в легкій художній формі описує три ключові умови для створення атмосфери залучення, натхнення та результативності в команді.


“Драйв”, Деніел Пінк

Книга про внутрішню мотивацію, на чому вона будується і що треба для її прояву. Про те, як ініціювати щирий інтерес, захоплення, ентузіазм і самореалізуватися у власній справі. Ця книга прекрасна, щоб дослідити принципи мотивації.

Автор на основі робіт відомих вчених Річарда Раяна та Едварда Десі, які вивчали внутрішню мотивацію людини, розкриває сучасну модель мотивації 2.0. Я вважаю, що вона корисна як для себе, так і для роботи з командою.


“Емоційний інтелект. Чому він може цінуватися більше, ніж IQ”, Деніел Гоулман

Must-read, щоб розібратися у важливості емоційного інтелекту людини в роботі й для успіху в житті. Видання описує, яке значення має EQ, з чого складається, на яких навичках будується, а також як його розвинути.

Я так і не визначився між двома книгами Д. Гоулмана, які доповнюють одна одну. Тому хочу порадити ще “Емоційне лідерство. Мистецтво управління людьми на основі емоційного інтелекту”.


“Культура для кожного”, Роберт Каган

У книзі автор розповідає про культуру та її роль в житті команди. Каган ділиться історіями трьох компаній, яким вдалося побудувати свою культуру свідомого розвитку та отримати з цього неймовірні переваги. Вона про культуру, яка допоможе розкрити керівнику потенціал його працівників, створити атмосферу й умови для стабільного успіху, процвітання свого бізнесу. Я знаю, що саме корпоративна культура є однією з основ для побудови ефективної стратегії бізнесу, яка у фіналі увінчається великими результатами.


“Почни з чому”, Саймон Сінек

Книга про сенс і його головну роль у побудові глибокої мотивації людини. Ідеологія компанії, її прагнення та місія мають фундаментальне значення для успіху, попиту й процвітання вашої справи серед клієнтів і співробітників. Саме такі компанії стають великими, улюбленими й такими, що надихають. Організації, команді й насамперед людині важливо бачити сенс і мати щиру відповідь на запитання “Навіщо? Для чого? Заради чого ми існуємо? Яку цінність ми несемо у світ?”. Коли сенс визначено, то дуже легко побачити, що і як варто зробити. Зростання є органічним, природним і натхненним.


“Живи на повну”, Тоні Шварц

Як побудувати команду навколо себе, якщо ти сам не в ресурсі? Ця книга навчає, як правильно підтримувати себе в енергії та комплексно турбуватися про своє здоров’я і внутрішній стан. Робота Т. Шварца допомагає зрозуміти, на чому ґрунтується наше здоров’я і той самий баланс, якого ми всі прагнемо. Я її люблю за конкретні поради в кожному напрямку, що робити й що розвивати. Думаю, книга буде корисною в тому, щоб уникнути негативних наслідків сьогоднішньої жаги за мегапродуктивністю, а саме: депресії, вигорання, апатії, виснаження.


“Шукай в собі”, Чед-Менг Тан

Книга легка та водночас надзвичайно глибока за наповненням і змістом. Автор роботи в минулому працював інженером Google, організував там популярний курс “Шукай в собі”, а згодом зробив з цього власну справу й окрему компанію. Як розвивати емоційний інтелект, емпатію, усвідомленість та будувати гармонійні взаємини зі світом — усе в одній книзі Чед-Менг Тана.

Можна сміливо назвати її книгою мого 2020 року. У час викликів і умов карантину, вона допомогла мені налаштуватися на позитив, залишатися в спокої та гармонії, а також тверезо й оптимістично ставитися до життя. Звісно, мої щоденні медитації підсилити ефект, та книга точно вартує вашого часу та уваги.


Підтримай нас на Patreon!


Читайте також у рубриці Книги
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень