fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Віктора Дубровіна: 8 базових книжок для тих, хто хоче побудувати класну команду

І навчитися працювати зі soft skills
Bazilik Media, 21.02.2021

Віктор Дубровін — консультант зі стратегії та оздоровлення бізнесу, фасилітатор стратегічних сесій, командний та персональний коуч, співзасновник маркетингової агенції Aimbulance. Його фокус — допомагати лідерам, командам та бізнесам розвиватися й досягати визначених цілей.

Разом із Віктором ми підготували добірку книжок для тих, хто мріє побудувати міцну команду, сформувати в собі найнеобхідніші soft skills та навчитися розподіляти свій ресурс ефективно.


“П’ять вад у роботі команди”, Патрік Ленсіоні

Книга про команду та людей у ній. Дуже корисна для тих, хто ще тільки вчиться мотивувати людей, працювати з різними типами співробітників та вирішувати конфлікти.

Будь-який проєкт та бізнес починається з команди. Якими б не були продукт, ринок, можливості та наявні ресурси, якщо немає справжньої команди — все це так і залишиться нереалізованим потенціалом, а всередині будуть жаль і розчарування. Люди роблять справу, тому необхідно починати з повноцінної, живої та здорової команди. Ця книга саме про це.

Формат видання маленький і дуже зручний. Тут є базові принципи побудови команди, без яких ні бізнес, ні команда, ні проєкт не будуть здоровими та успішними. 


“Чому не всі люблять ходити на роботу”, Патрік Ленсіоні

Наскрізна тема книги — незадоволеність роботою, проблема з якою стикався майже кожен. Що мотивує та залучає людей працювати віддано, зацікавлено та із задоволенням? Як створити такі умови, щоб люди працювали не з 10-ї до 19-ї, а справді з ентузіазмом реалізовували свій потенціал заради спільних цілей та успіху?

Книга в легкій художній формі описує три ключові умови для створення атмосфери залучення, натхнення та результативності в команді.


“Драйв”, Деніел Пінк

Книга про внутрішню мотивацію, на чому вона будується і що треба для її прояву. Про те, як ініціювати щирий інтерес, захоплення, ентузіазм і самореалізуватися у власній справі. Ця книга прекрасна, щоб дослідити принципи мотивації.

Автор на основі робіт відомих вчених Річарда Раяна та Едварда Десі, які вивчали внутрішню мотивацію людини, розкриває сучасну модель мотивації 2.0. Я вважаю, що вона корисна як для себе, так і для роботи з командою.


“Емоційний інтелект. Чому він може цінуватися більше, ніж IQ”, Деніел Гоулман

Must-read, щоб розібратися у важливості емоційного інтелекту людини в роботі й для успіху в житті. Видання описує, яке значення має EQ, з чого складається, на яких навичках будується, а також як його розвинути.

Я так і не визначився між двома книгами Д. Гоулмана, які доповнюють одна одну. Тому хочу порадити ще “Емоційне лідерство. Мистецтво управління людьми на основі емоційного інтелекту”.


“Культура для кожного”, Роберт Каган

У книзі автор розповідає про культуру та її роль в житті команди. Каган ділиться історіями трьох компаній, яким вдалося побудувати свою культуру свідомого розвитку та отримати з цього неймовірні переваги. Вона про культуру, яка допоможе розкрити керівнику потенціал його працівників, створити атмосферу й умови для стабільного успіху, процвітання свого бізнесу. Я знаю, що саме корпоративна культура є однією з основ для побудови ефективної стратегії бізнесу, яка у фіналі увінчається великими результатами.


“Почни з чому”, Саймон Сінек

Книга про сенс і його головну роль у побудові глибокої мотивації людини. Ідеологія компанії, її прагнення та місія мають фундаментальне значення для успіху, попиту й процвітання вашої справи серед клієнтів і співробітників. Саме такі компанії стають великими, улюбленими й такими, що надихають. Організації, команді й насамперед людині важливо бачити сенс і мати щиру відповідь на запитання “Навіщо? Для чого? Заради чого ми існуємо? Яку цінність ми несемо у світ?”. Коли сенс визначено, то дуже легко побачити, що і як варто зробити. Зростання є органічним, природним і натхненним.


“Живи на повну”, Тоні Шварц

Як побудувати команду навколо себе, якщо ти сам не в ресурсі? Ця книга навчає, як правильно підтримувати себе в енергії та комплексно турбуватися про своє здоров’я і внутрішній стан. Робота Т. Шварца допомагає зрозуміти, на чому ґрунтується наше здоров’я і той самий баланс, якого ми всі прагнемо. Я її люблю за конкретні поради в кожному напрямку, що робити й що розвивати. Думаю, книга буде корисною в тому, щоб уникнути негативних наслідків сьогоднішньої жаги за мегапродуктивністю, а саме: депресії, вигорання, апатії, виснаження.


“Шукай в собі”, Чед-Менг Тан

Книга легка та водночас надзвичайно глибока за наповненням і змістом. Автор роботи в минулому працював інженером Google, організував там популярний курс “Шукай в собі”, а згодом зробив з цього власну справу й окрему компанію. Як розвивати емоційний інтелект, емпатію, усвідомленість та будувати гармонійні взаємини зі світом — усе в одній книзі Чед-Менг Тана.

Можна сміливо назвати її книгою мого 2020 року. У час викликів і умов карантину, вона допомогла мені налаштуватися на позитив, залишатися в спокої та гармонії, а також тверезо й оптимістично ставитися до життя. Звісно, мої щоденні медитації підсилити ефект, та книга точно вартує вашого часу та уваги.


Підтримай нас на Patreon!


Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень