Віктор Дубровін — консультант зі стратегії та оздоровлення бізнесу, фасилітатор стратегічних сесій, командний та персональний коуч, співзасновник маркетингової агенції Aimbulance. Його фокус — допомагати лідерам, командам та бізнесам розвиватися й досягати визначених цілей.
Разом із Віктором ми підготували добірку книжок для тих, хто мріє побудувати міцну команду, сформувати в собі найнеобхідніші soft skills та навчитися розподіляти свій ресурс ефективно.
“П’ять вад у роботі команди”, Патрік Ленсіоні
Книга про команду та людей у ній. Дуже корисна для тих, хто ще тільки вчиться мотивувати людей, працювати з різними типами співробітників та вирішувати конфлікти.
Будь-який проєкт та бізнес починається з команди. Якими б не були продукт, ринок, можливості та наявні ресурси, якщо немає справжньої команди — все це так і залишиться нереалізованим потенціалом, а всередині будуть жаль і розчарування. Люди роблять справу, тому необхідно починати з повноцінної, живої та здорової команди. Ця книга саме про це.
Формат видання маленький і дуже зручний. Тут є базові принципи побудови команди, без яких ні бізнес, ні команда, ні проєкт не будуть здоровими та успішними.
“Чому не всі люблять ходити на роботу”, Патрік Ленсіоні
Наскрізна тема книги — незадоволеність роботою, проблема з якою стикався майже кожен. Що мотивує та залучає людей працювати віддано, зацікавлено та із задоволенням? Як створити такі умови, щоб люди працювали не з 10-ї до 19-ї, а справді з ентузіазмом реалізовували свій потенціал заради спільних цілей та успіху?
Книга в легкій художній формі описує три ключові умови для створення атмосфери залучення, натхнення та результативності в команді.
“Драйв”, Деніел Пінк
Книга про внутрішню мотивацію, на чому вона будується і що треба для її прояву. Про те, як ініціювати щирий інтерес, захоплення, ентузіазм і самореалізуватися у власній справі. Ця книга прекрасна, щоб дослідити принципи мотивації.
Автор на основі робіт відомих вчених Річарда Раяна та Едварда Десі, які вивчали внутрішню мотивацію людини, розкриває сучасну модель мотивації 2.0. Я вважаю, що вона корисна як для себе, так і для роботи з командою.
“Емоційний інтелект. Чому він може цінуватися більше, ніж IQ”, Деніел Гоулман
Must-read, щоб розібратися у важливості емоційного інтелекту людини в роботі й для успіху в житті. Видання описує, яке значення має EQ, з чого складається, на яких навичках будується, а також як його розвинути.
Я так і не визначився між двома книгами Д. Гоулмана, які доповнюють одна одну. Тому хочу порадити ще “Емоційне лідерство. Мистецтво управління людьми на основі емоційного інтелекту”.
“Культура для кожного”, Роберт Каган
У книзі автор розповідає про культуру та її роль в житті команди. Каган ділиться історіями трьох компаній, яким вдалося побудувати свою культуру свідомого розвитку та отримати з цього неймовірні переваги. Вона про культуру, яка допоможе розкрити керівнику потенціал його працівників, створити атмосферу й умови для стабільного успіху, процвітання свого бізнесу. Я знаю, що саме корпоративна культура є однією з основ для побудови ефективної стратегії бізнесу, яка у фіналі увінчається великими результатами.
“Почни з чому”, Саймон Сінек
Книга про сенс і його головну роль у побудові глибокої мотивації людини. Ідеологія компанії, її прагнення та місія мають фундаментальне значення для успіху, попиту й процвітання вашої справи серед клієнтів і співробітників. Саме такі компанії стають великими, улюбленими й такими, що надихають. Організації, команді й насамперед людині важливо бачити сенс і мати щиру відповідь на запитання “Навіщо? Для чого? Заради чого ми існуємо? Яку цінність ми несемо у світ?”. Коли сенс визначено, то дуже легко побачити, що і як варто зробити. Зростання є органічним, природним і натхненним.
“Живи на повну”, Тоні Шварц
Як побудувати команду навколо себе, якщо ти сам не в ресурсі? Ця книга навчає, як правильно підтримувати себе в енергії та комплексно турбуватися про своє здоров’я і внутрішній стан. Робота Т. Шварца допомагає зрозуміти, на чому ґрунтується наше здоров’я і той самий баланс, якого ми всі прагнемо. Я її люблю за конкретні поради в кожному напрямку, що робити й що розвивати. Думаю, книга буде корисною в тому, щоб уникнути негативних наслідків сьогоднішньої жаги за мегапродуктивністю, а саме: депресії, вигорання, апатії, виснаження.
“Шукай в собі”, Чед-Менг Тан
Книга легка та водночас надзвичайно глибока за наповненням і змістом. Автор роботи в минулому працював інженером Google, організував там популярний курс “Шукай в собі”, а згодом зробив з цього власну справу й окрему компанію. Як розвивати емоційний інтелект, емпатію, усвідомленість та будувати гармонійні взаємини зі світом — усе в одній книзі Чед-Менг Тана.
Можна сміливо назвати її книгою мого 2020 року. У час викликів і умов карантину, вона допомогла мені налаштуватися на позитив, залишатися в спокої та гармонії, а також тверезо й оптимістично ставитися до життя. Звісно, мої щоденні медитації підсилити ефект, та книга точно вартує вашого часу та уваги.
Підтримай нас на Patreon!