fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Сергія Малика: 5 книжок для рекламників

Що почитати для натхнення та розвитку креативності
Bazilik Media, 03.07.2021

Сергій Малик — креативний директор ANGRY AGENCY, автор телеграм-каналу Malyk says Why.

На прохання Bazilik Media Сергій підготував добірку книжок для тих, хто хоче зорієнтуватися в рекламному просторі та знайти натхнення для креативу.


Можливо, книжки, які найбільше допоможуть рекламникам — це книжки про що завгодно, тільки не про рекламу. Можливо, реклама — це не та професія, секретні інструкції до якої можна знайти в книжках.

Більшість із тих книжок, які колись “переварилися” в мені, дають той самий ефект, що й фастфуд — миттєве задоволення від смачних слів (доречне, можливо, лише в цьому тексті словосполучення), а ближче до вечора лише тяжкість і муки совісті — купа калорій і мінімум користі.

Проте це не означає, що хороших книжок про рекламу не буває. Бувають. Бувають дуже хороші. Деякі з них я навіть регулярно перечитую. Але в жодному разі не для того, щоб знайти формули чи набратися професіоналізмів, а для того, щоб зорієнтуватися в просторі й продовжувати горіти.

Тож читайте і горіть. А якщо в процесі матимете цікаві думки, які захочете з кимось обговорити й захочете, щоб цим “кимось” був я, пишіть мені в Instagram.


Bill Bernbach’s Book by Bill Bernbach and Bob Levenson

Мері Веллс Лоуренс, Джон Гегарті, Девід Ебботт і десятки інших, хто, або заснував великі агенції, або зробив великі кампанії, або і те, й інше, рівнялися на Біла Бернбаха. Ця книжка — збірка робіт агенції DDB і цитати її засновника. А більше нічого й не потрібно. Легендарні роботи Think Small, We try harder та We want you to live можуть навчити більше, ніж тисячі слів. Завжди тримайте цю книжку під рукою і заглядайте в неї щоразу, як відчуєте, що втрачаєте орієнтир.


A Technique For Producing Ideas by James Webb Young

Що популярнішими стають професії копірайтера, артдиректора, дизайнера та інших креативників, то більше статей, книжок і курсів з’являється на тему креативних методик і технік. Дизайн-мислення, латеральне мислення, синектика, фрірайтинг, майндмепінг — усе це може допомогти й допоможе, якщо не ігнорувати головне: жоден молоток не гарантує вам рівно забитого цвяха. Усе залежить лише від того, наскільки вправно ви вмієте ним користуватися. Так само й з методиками: сила ідеї залежатиме лише від того, наскільки старанно ви її шукатимете. Книжка Янга якраз про це — про основне.


Advertising Concept Book by Pete Barry

На 300 цупких сторінках автор розбирає 500 міцних кампаній і структуровано ділиться думками про те, як створювати великі ідеї для принтів, роликів, активацій тощо. Ви можете або погоджуватися, або не погоджуватися з ним — важливо не те, що написав автор, а те, які думки в процесі читання думатимете ви. А подумати точно буде про що.


Adland: A Global History of Advertising by Mark Tungate

Щось схоже на “без знання історії немає майбутнього” чув, мабуть, кожен. Так-от стосується це не лише “Історії України” чи “Всесвітньої історії”, а й історії реклами. Як з’являвся й під впливом чого розвивався рекламний ринок? Які рекламники змінювали правила гри і які на те були причини? Які кампанії увійшли в історію і як це допомагало увійти в історію компаніям? Розуміння того, як і чому було раніше, не лише зробить вас нестерпною занудою в очах друзів, а й посилить ваше розуміння того, що і як робити далі. Особливо, якщо ви плануєте керувати існуючою або відкривати свою агенцію.


Your book by You

Навіть якщо ця книжка ніколи не вийде в світ, це не означає, що вона не принесе вам користі. Можливо, вона навіть стане для вас найціннішою. У процесі підготовки власного матеріалу ви не лише дізнаєтеся нове, а й, що найважливіше, систематизуєте знання, зробите власні висновки й напрацюєте свій підхід. А в рекламі це надважливо.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень