fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Олексія Міллера: 6 книг, корисних для працівників сфери digital

Друковані та аудіо-книжки
Данилюк Даяна, 19.09.2020

Head of SMM MEGOGO Олексій Міллер розповідає про улюблені книжки та радить, що варто читати всім, хто працює або тільки розпочинає кар’єру у сфері діджитал.


«Біблія», Білл Бернбах

Це справжнісінька «біблія» сучасної реклами. Коли я тільки починав займатися SMM, знайомий дизайнер дав мені видання Білла Бернбаха зі словами: «Обов’язково прочитай!». Книгу я прочитав уже декілька разів, проте так і не встиг її повернути. 

У цьому виданні зібрані найкращі роботи Біла Бернбаха — легендарної фігури в історії американської реклами. Сам Девід Оґілві називав його одним із шести гігантів, які винайшли сучасну рекламу. За участі Білла та його агентства «Doyle Dane Bernbach» були створені такі шедеври, як знаменита серія Volkswagen «Think Small», а також кампанії, що зробили популярними бренди Polaroid, Levi’s, McDonald’s, American Airlines та багато інших.

«Біблія» Білла Бернбаха вважається в США «обов’язковою» для гідної бібліотеки — її неодмінно має прочитати кожен, хто причетний до роботи в рекламі. Впевнений, ви дізнаєтесь багато нового. Особисто для себе я засвоїв «золоте правило» — для того, щоби створювати класну рекламу, яка не лише продає, але й надихає, у команді має бути креативний дизайнер, який зможе вдало проілюструвати вашу ідею.


«На гачку. Як створити продукт, що чіпляє», Нір Еяль та Раян Гувер

Книга розповідає, як правильно формувати звички покупців і привернути їх увагу до вашого продукту, не використовуючи агресивний маркетинг і значних витрат на рекламу. Тут можно знайти детальний огляд інструментів для залучення аудиторії, якими користуються Pinterest, Twitter, Instagram, а також практичні кроки для створення таких продуктів, які будуть подобатися людям.

Однозначно, рекомендую читати всім, хто цікавиться digital-маркетингом і хоче зрозуміти поведінку сучасного споживача.


«Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст», Людмила Саричева, Максим Ільяхов

Напевно, це настільна книга для кожного, хто хоч якось пов’язаний із написанням текстів. Найкраще в ній те, що вона не містить «води», а лише конкретні приклади, про те, що добре, а що — ні в інформаційних, рекламних, журналістських і публіцистичних текстах.

Впевнений, якщо дотримуватись усіх рекомендацій авторів, викладених у книзі, кожний зможе навчитися писати зрозуміло та захопливо.


«Без фільтрів. Інсайдерська історія Instagram», Сара Фрієр

Ця книжка неодмінно має бути у вашому списку must-read. Вона розповідає, як саме Instagram перетворився із засобу творчого самовираження в потужну платформу для коммунікації брендів зі своєю аудиторією. Авторка Bloomberg, Сара Фрієр, опитала співзасновників Instagram та інших ключових гравців, щоби показати, через що довелося пройти компанії, чому саме нею зацікавився Марк Цукерберґ, і що зараз відбувається із соцмережею після її приєднання до Facebook.

У книзі також зібрані найцікавіші кейси компанії. Один із них (до речі, мій улюблений) про те, як засновник Instagram Кевін Сістром особисто їздив до Ватикану, щоб умовити Папу Римського завести аккаунт. Соцмережі було важливо привернути увагу католиків, адже це потенційна аудиторія в 1,2 млрд. людей. Папа Франциск відповів так: «Мені потрібно порадитися зі своїм босом», маючи на увазі Бога. Через 36 годин Папа погодився й опублікував свій перший пост в Instagram.


«Справжні митці не голодують», Джефф Ґоїнс

Цю книгу можна назвати практичним гідом для всіх, хто хоче заробляти на своїй творчості. Сам автор переконаний: щоби креатив приносив не тільки радість, а і гроші, необхідно покінчити з мисленням голодного художника й перестати прокрастинувати. Він нагадує: щоби досягти успіху, займаючись улюбленою творчою справою, варто лише спрямувати всі свої зусилля на пошук натхнення, співпрацю з іншими талановитими людьми, дисципліну та маркетинг.

Цю книгу можна послухати за посиланням у мобільному додатку MEGOGO в розділі «Аудіо». 


«Як придумати ідею, якщо ви не Оґілві», Олексій Іванов

Почнемо з того, що Девід Оґілві — майстер копірайтингу, він реалізовув рекламні кампанії для Adidas, Coca-Cola, Ford, Nestlé, The New York Times та багато-багато інших. Мабуть, кожний спеціаліст у сфері діджитал мріє створювати такі ж рекламні кампанії, як він. Проте часто у всіх виникає одна й та сама проблема — як вигадати цікаву й оригінальну ідею? Де брати те натхнення, якщо ви не гуру Оґілві?

У книзі Олексія Іванова можна знайти детальний опис восьми найдієвіших прийомів, які стимулюють нашу уяву та креативність. Вона навчить дивитися на будь-який об’єкт чи явище з нестандартного боку й позбутися тих шкідливих стереотипів, які часто заважають творчому процесу.

Цю книгу також можна послухати в форматі аудіо за посиланням.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень