fbpx
Конспект

Книжкова полиця Даші Андрєєвої: 10 книжок від маркетологині 

Про брендинг, креатив, зворотний зв’язок
Ракша Лариса, 22.10.2022

“Я люблю читати. Ні, не так. Я ду-у-уже люблю читати. Мені здається, що саме завдяки книжкам я стала собою. Вони допомогли мені здобути багато навичок: від швидкого вивчення інформації та написання текстів до розуміння людей та читання між рядків.

У роботі знання з книжок також стають у пригоді. Тому, коли я читаю, обов’язково фіксую думки, цитати, задачі та намагаюсь використовувати далі на практиці”, — так своє ставлення, а радше любов, до книжок описує Даша Андрєєва, спеціалістка з маркетингу, співзасновниця агенції wishdo та авторка каналу з вакансіями для диджитал-фахівців «є контакт».

На прохання Bazilik Media Даша підготувала добірку книжок, що подарували їй нову цінну інформацію та думки. 


“Продаючи невидиме. Керівництво з сучасного маркетингу послуг”, Гаррі Беквіт

Із цієї книжки в мене занотовано 48 цитат, що є рекордною кількістю. Наприклад: ”Високоінтелектуальні особистості — найкращі у світі спеціалісти із задушення добрих ідей у зародку”.

Книжка буде корисна тим, хто продає “повітря” (цитую автора), а саме — послуги. Вона вміщує багато історій із життя автора та відомих компаній, а також чекліст дій для маркетологів.


“Креативний особистий брендинг”, Юрген Саленбахер

Я рідко зустрічаю якісний нон-фікшн про побудову особистого бренду. Тобто не просто історію успіху окремої людини, а саме поради з кейсами, що і як робити для формування сильного бренду особистості.

Ця книжка є непоганим “підручником” з роз’ясненнями та планами дій. Рівень знань — середній, саме те, що потрібно початківцям.


“Скарга — це подарунок”, Джанелл Барлоу

А ось цю книжку я найчастіше дарувала колегам та вносила в список must read для молодих спеціалістів.

Бо негатив у комунікації — це ахіллесова п’ята багатьох, навіть дуже класних, фахівців. Адже він охоплює не лише наші професійні навички, а й почуття, особистісні переживання. Отримавши негативний коментар, ми залишаємо осторонь нашого професіонала та ставимо під світло софітів маленьку дитину, яка не знає, що робити.

Тож цю доволі складну в написанні книжку обов’язково варто прочитати тим, хто комунікує з аудиторією від імені компаній, організацій тощо.

Читай також: Критика на роботі мене ранить. Чому ми можемо болісно реагувати на фідбек


“Візуальний молоток. Як образи перемагають тисячі слів”, Лаура Райс

Раджу читати тим, хто, як і я, віддає перевагу одному з напрямів — текстам або візуалу. Я часто ловила себе на думці (а інколи казала вголос), що не люблю створювати візуальний контент, адже він ніколи не буде таким вагомим, як сенси в текстах. Але ця книжка дала розуміння, що одне без іншого не може існувати.

Текст — це цвях, візуал — молоток. І разом вони можуть “клепати” сенси.


“Психологія впливу”, Роберт Чалдіні

Розуміння людей є однією з якостей професійного маркетолога. Цього не навчають в школі та університетах. Але в багатьох це вміння розвинене на інтуїтивному рівні.

Якщо це про вас, то книжка зафіксує те, що ви й так відчуваєте, але через техніки, поняття, пояснення. Якщо ж ви оцінюєте свій рівень розуміння людей, як нульовий, тоді книжка може стати першим кроком для знайомства з психологією людей.

Однозначно must для читання та періодичного перечитування.


“Конкурентна перевага”, Майкл Портер

Ідеї Портера чудово лягають в сучасні маркетингові стратегії. Особисто я користуюсь ними під час формування конкурентної переваги.

Якщо ви працюєте з бізнесом та шукаєте, як відмежуватись від інших на ринку, то це класна, глибока, хоча й складна література.


“100 експрес-уроків української”, Олександр Авраменко

Перехід на українську — це те, до чого спонукало мене повномасштабне вторгнення росії. Я й раніше часто користувалась українською у робочій комунікації, але тепер рідна мова присутня в 99% мого життя.

Тож ці маленьки книжки з уроками та вправами від Олександра Авраменка завжди в моїй сумці. Один день — один урок, і так по колу.

Знаю, що багато маркетологів зараз також на шляху переходу з російської на українську. Тож раджу щодня робити маленький крок, а не відкладати все на ”понеділок” чи ”після перемоги”.


“Основи маркетингу”, Філіп Котлер

Перша книжка, яку має прочитати маркетолог і час від часу повертатись до неї та перечитувати. До речі, я читаю її вже вп’яте за 8 років свого професійного життя.

Мені здається, що інші автори використовують поради Котлера як основу для власних книжок: беруть розділ, доповнюють, розширюють, наповнюють історіями та своїм досвідом — і книжка готова.

В “Основах маркетингу” є багато застарілої інформації. Але якщо вам подобається копати глибше й не лякає серйозна наукова література — раджу.

Також можна знайти більш нові й короткі версії книжки Котлера. Наприклад, “Маркетинг від А до Я”, де один розділ — одна думка на 2-3 сторінки.


“Велика магія”, Елізабет Ґілберт

Для тих, хто працює з креативом. Дуже легка, атмосферна й тепла книжка про пошук своєї музи. Які вправи допомагають письменниці писати? Про це вся її книжка — з легким флюїдом наївності та ніжності.


“ZAG: Найкращий посібник з брендингу”, Марті Ньюмеєр

Маленька книжка, а так голосно про себе заявляє. І знаєте, я погоджуюсь з автором — це справді одна з найкращих книжок з брендингу, яку я читала.

Автор, який має великий досвід у дизайні, озвучує те, що часто ми відчуваємо, але не можемо оформити в слова. Що таке бренд? Які відчуття мають виникати в аудиторії під час контакту з ним? Як ми говоримо та що цим несемо?

Книжка буде корисною як початківцям, що тільки ознайомлюються з брендингом, так і тим, хто ніби все знає, але хоче подумати про це трохи з іншого боку.

Читайте також у рубриці Конспект
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень