fbpx
Slow news

Інфлюенсерів у Норвегії зобов’яжуть позначати ретушовані фотографії

На законодавчому рівні
Мачулка Ангеліна, 01.07.2021

Другого червня парламент Норвегії проголосував за поправку до Закону про маркетинг, яка зобов’язує інфлюенсерів та рекламодавців позначати ретушовані фотографії.

Нові правила ухвалили за допомогою голосування — “за” проголосували 72 парламентарі, а “проти” — 15. Король Норвегії пізніше оголосить, коли поправка набере чинності.

Згідно з новим законом фотографії та реклама, де були ретушовані форма чи розмір тіла, шкіра чи навіть просто були додані фільтри, потребуватимуть стандартизованої позначки. Її розробить Міністерство у справах дітей та сім’ї Норвегії. Порушників каратимуть штрафами або позбавленням волі.

Такий крок зумовили публічні дискусії щодо суворих стандартів краси — у Норвегії це назвали kroppspress (буквально — “тиск на тіло”). Kroppspress, згідно з дослідженнями, знижує самооцінку молоді.

“Тиск на зовнішність присутній на робочому місці, у громадському просторі, вдома, у різних засобах масової інформації тощо. Часто він непомітний і з ним складно боротися. Вимога до реклами є одним із заходів проти тиску на тіло”, — говорять у Міністерстві у справах дітей та сім’ї про поправки.

Однак міністерство визнало, що порушення буде складно виявити, оскільки не завжди легко визначити, чи фотографія відредагована.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень