fbpx
Slow news

Як Starbucks змінює стратегію та формати бізнесу

Кав’ярня відходить від позиціювання Starbucks як “третього місця”
Ірина Виговська, 17.06.2020

Одна з найвідоміших кав’ярень світу Starbucks повідомила про трансформацію мережі на американському ринку. Ставку роблять на phygital (physics + digital), тобто інтеграцію фізичного й діджитального досвіду.

До того мережа кав’ярень сповідувала філософію “третього місця” — це середовище між домом та робочим місцем, де людина могла б перепочити від щоденної рутини й отримати за кілька доларів те, що називають “доступною розкішшю”.

Орієнтуючись на досвід своїх клієнтів, компанія уже неодноразово змінювала стратегію. Наприклад, відкривала преміальний сегмент Starbucks Reserve, який запустився в Сієтлі, Шанхаї, Мілані, Нью-Йорку та Токіо.

Фото: Starbucks

Раніше ми писали про історію бренду Starbucks.

Starbucks визначив тренди на діджиталізацію та формат on the go, тому тепер просуватиме переваги digital-каналів та мобільного додатка. Це означає розвиток форматів Drive-Thru та Starbucks Pickup — усе більше закладів будуть обладнані зонами, де клієнт зможе забрати замовлення, оплачене заздалегідь через мобільний додаток. Drive-Thru розрахований на автомобілістів, а Pickup — на пішоходів.

Мобільний додаток, крім швидкості та зручності обслуговування, також дає компанії можливість залучити 19,4 мільйона учасників програми лояльності Starbucks Rewards.

Фото: Starbucks

Крім діджиталізації досвіду, Starbucks працює також над масштабуванням можливості споживати на ходу. До коронакризи на формат on the go припадало близько 80% транзакцій Starbucks у США. Під час пандемії COVID-19 процес лише прискорився — люди користуються дистанційним замовленням та безконтактною видачею.

Зараз мережа займається переосмисленням фізичних закладів: оновлюють кав’ярні, додають зони, де можна буде швидко забрати замовлення, оформлені через додаток, а також відкривають нові формати.

Два заклади формату Starbucks Pickup уже працюють у Нью-Йорку, і компанія отримує позитивний фідбек від клієнтів та партнерів. Це місця, де житель великого міста, що завжди поспішає, зможе взяти із собою каву на шляху з точки А в точку В. Цей формат поширть на великі міста: Чикаго, Сан-Франциско, Сієтл.

Фото: Starbucks

У передмістях віддадуть перевагу мобільним форматам закладів. Клієнт зможе отримати своє замовлення, не заходячи до приміщення.

Традиційні зони зі столиками залишаться, але їх кількість може зменшитися.

Усі ці оновлення дадуть можливість клієнтам отримувати звичну якість сервісу завдяки сучасним технологіям.

Читайте також у рубриці Slow news
У Starlight Media відкривають майстерню шоуранерів 
Шукають сценаристів для нового українського серіалу
У США триває креативна кампанія до Дня червоного носа
Ініціатива покликана боротися з дитячою бідністю
Microsoft представила комп’ютери зі вбудованими функціями ШІ
Вони можуть створювати локальну історію та малювати за допомогою голосових команд
BlaBlaCar оновлює функцію «Тільки для жінок»
У компанії кажуть, що це дасть змогу жінкам користуватися сервісом більш комфортно
Українці створили першу у світі напівцифрову колекцію джинсів
Вона містить 5 моделей з унікальною цифровою ідентичністю
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень