fbpx
Кейси

Як реагують обкладинки світових ЗМІ на війну Росії проти України

Time, Charlie Hebdo, The Guardian Weekly та інші
Мар'яна Хемій, 03.03.2022

Світові ЗМІ активно реагують на війну Росії проти України — на перших шпальтах комунікують про війну, в якій звинувачують персонально Путіна.

Ми зібрали обкладинки головних світових видань, щоб показати,, як вони розповідають про події в Україні.


TIME

Відомий журнал “Time” присвятив свіжий випуск журналу вторгненню Росії в Україну. Авторка фото, що на обкладинці, Нанна Хайтманн опублікувала пост в Instagram про те, як росіяни вдерлися в Україну.

“Вчора повз мене прокотилися сотні російських танків. Вони щойно увійшли до контрольованої сепаратистами “ДНР” на Сході України. За словами мого водія, вони були на вулиці, яка прямує до Маріуполя”, — поділилася фотографка.

Номер вийшов під заголовком “Повернення історії. Як Путін розколов мрії Європи”.

“Серед багатьох загроз, які він видав у своєму оголошенні війни, найстрашніша була призначена не для України. А для зовнішніх сил, які можуть стати на її захист, що є тонко завуальованим посиланням на союзників Києва у США та Європі”, — йдеться у матеріалі журналіста «Time» Саймона Шустера.

Журналіст пише, що Путін поставив США та їхніх союзників перед дилемою: порушити свої обіцянки про підтримку України та передати її Росії, або бути втягнутими у війну з ядерною наддержавою, яка має намір їх принизити.


1 березня Time опублікував пост в Instagram з новою обкладиинкою. На ній зобразили слова Президента України у промові в Європарламенті: “Життя переможе смерть, а світ — темряву”.

“Перед обличчям жорстокого російського вторгнення мужні вчинки президента України Володимира Зеленського надихнули його народ і активізували демократії в усьому світі,” — написали Time.


Vanity Fair Italy

Італійський журнал зобразив на обкладинці свіжого номера Президента України Володимира Зеленського.

«Поки я пишу цю редакційну статтю, триває війна, оголошена Росією Україні, конфлікт, який зачіпає всю Європу. У нас була ще одна обкладинка, з Пенелопою Крус: ми вирішили все одно залишити її, як другу обкладинку, після зображення президента України, як обличчя опори разом з усім його народом. Цей конфлікт — це питання, термінове прохання, яке не можна недооцінювати, відкладати чи ігнорувати», — пояснює директор журналу.

Номер доступний із 2 березня.


The New Yorker

7 березня черговий номер журналу вийде з обкладинкою Девіда Планкерта під назвою «Шляхи Путіна». На першій сторінці видання зображено танк, який залишає чорні сліди на білій дорозі. Таке зображення доповнить головний матеріал номера — репортаж з Донбасу, який підготував Джошуа Яффа.

«На тлі рутинної жорстокості, [народ] намагався створити якусь подобу нормального існування. Вони переживали війну не як грандіозну боротьбу цивілізацій, а як щось противне й виснажливе, чим треба керувати й вижити. Але тепер, коли російські військові розгортають всю силу свого арсеналу по всій країні, будь-які прикиди нормальності були зірвані», — пише журналіст.


Charlie Hebdo

Французьке видання, яке відоме на весь світ скандальними карикатурами, жостко висміяло президента Росії Володимира Путіна. Номер журналу з’явився у середу, 2 березня.

«На шляху до 21 століття!», — підписано карикатуру, на якій художник зобразив «силу та розвиток» Путіна. На малюнку можна побачити російського президента у вигляді голої напівмавпи, яка своїми маленькими геніталіями нависає над ядерною кнопкою.

Поява такої карикатури спровокував наказ президента країни-агресорки міністерству оборони РФ привести російські сили стримування, які включають ядерну зброю, у режим підвищеної бойової готовності.


The Guardian Weekly

Новий номер The Guardian Weekly з’явиться 4 березня з обкладинкою київського ілюстратора Сергія Майдукова.

На головні сторінці видання зображено чорний дим, що піднімається з горизонту, який нагадує український прапор. Ця ілюстрація є однією із кількох, яку створив Сергій Майдуков на своєму iPad під час комендантської години в місті.

“Ми живемо в квартирі з чотирма друзями і займаємось волонтерством — доставляємо їжу та інше», — написав Майдуков у понеділок. «Я живу зараз на гойдалці екстремальних почуттів, від темного страху до світлого оптимізму. У такі дні неможливо бути одним”.

Він та його друзі також здали кров. Але серед похмурих подій він також відчуває надію на майбутнє: “Я відчуваю, що цього разу ми маємо найкращі шанси протистояти Росії. Ми вже обговорюємо, як відбудувати нашу країну після перемоги. Слава Україні!”


Paris Match

Тижневик для франкомовних читачів вийшов із фотографією дитини, що біжить на фоні зруйнованої будівлі в одному з українських міст. Темою номера є «Україна: мучеництво та героїзм. Вижити в руїнах».

Кілька статей номера присвячені війні в Україні — репортаж із місця подій: позиція Франції; інтерв’ю з Гарі Каспаровим, який переконаний, що Путін довго не протримається, оскільки ця війна коштує росії мільярди. Також тут міститься розмова з українською депутаткою Кірою Рудик, яка запевняє — українці не здадуться.


The Economist

26 лютого щотижневий англомовний журнал The Economist опублікував статтю, в якій проаналізували початок війни в Україні, а також можливі наслідки. На обкладинці помістили Путіна, замість мозку якого зобразили танк, а замість ока — воєнний літак. 

Матеріал має назву “Де він зупиниться?”, а починається вона зі слів “Історія жорстоко покарає Путіна за його війну”.

The Economist також поділився обкладинкою до статті у своєму Instagram. У пості журнад написав:

“Володимир Путін повернув війну в Європу. Кожна крапля пролитої української та російської крові буде розбризкана на його руках.” 


Текст: Марʼяна Хемій, Оксана Войтко, Даяна Данилюк 

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень