fbpx
Кейси

Як Pinterest від “соцмережі для пошуку натхнення” став новітнім маркетплейсом

Про створення стартапу, унікальність мережі для аудиторії та можливості для брендів
Данилюк Даяна, 16.04.2021

Для кожного Pinterest має різне призначення: хтось шукає в ньому натхнення, хтось — референси для оновлення гардеробу чи дизайну квартири, нової зачіски чи макіяжу. А дехто використовує Pinterest як платформу для комунікації зі своєю аудиторією.

Нині ця платформа асоціюється не тільки з фотобанком або сервісом “для пошуку картинок”, а й зі справжньою соцмережею, де користувачі обмінюються різним досвідом і навіть продають товари, використовують візуальну комунікацію.

Ми розповіли про те, як невеликий стартап перетворився на багатомільйонну платформу, а також поділилися інструкцією для брендів, які хочуть використовувати Pinterest як додатковий майданчик для комунікації.


Історія Pinterest

Історія Pinterest починається у 2009 році, коли майбутній засновник мережі Бен Зільберман вигадав проєкт, у якому “кожен міг би відчути себе творцем”. Раніше Бен працював у відділі онлайн-реклами компанії Google, а згодом вигадав свій перший застосунок.

У 2010 році Бен Зільберман разом зі своїм товаришем Еваном Шарпом запустили бета-версію сервісу, основою якого стали фотографії. Головним задумом розробників було створити мережу, яка нагадувала б користувачам виставку з величезною кількістю фотографій, які вони можуть зберігати і створювати власні колекції. На їхню думку, така функція робила б контент більш персоналізованим.

Після року роботи сервісу, у 2011 році, журнал Time вніс Pinterest до рейтингу “50 найкращих додатків 2011 року”. На той час сайт відвідувало приблизно 11 мільйонів користувачів. За наступні роки Pinterest отримав нові інвестиції. Завдяки цьому проєкт почав співпрацю з різними компаніями, які збільшували функціонал сервісу. Зокрема, користувачі Pinterest отримали можливість для рекламних розміщень, а потім — і відеореклами.

У 2015 році Pinterest стає маркетплейсом, на якому за допомогою кнопки Rich Pins користувачі отримують можливість купувати товари безпосередньо на сайті сервісу. Pinterest також додав інструменти для вибору кольору, розміру й навіть моніторингу, завдяки якому можна відстежувати зниження цін на товари, фото яких опублікували на сайті.


Які є можливості для користувачів Pinterest?

Для тих, хто не знайомий із системою роботи Pinterest, ми розповімо про основні інструменти:

  • піном (від англ. pin — кнопка) називають зображення, які користувачі завантажують у Pinterest
  • дошками називають колекції або альбоми, які користувачі створюють для систематизації пінів певної тематики; вони можуть бути загальнодоступними або приватними
  • головна сторінка працює на алгоритмах і містить піни, які Pinterest пропонує вам на основі попередньо переглянутих та збережених зображень
  • у панелі пошуку ви можете шукати нові піни за ключовими словами. Наприклад, якщо ви напишете слово “природа”, Pinterest видасть найпопулярніші запити. Проте, якщо ви натиснете на конкретний пін, що зацікавив вас, алгоритми надалі пропонуватимуть зображення природи, схожі саме на цей пін

Додатково користувачі можуть підписуватися на інших користувачів, комунікувати з ними в особистих повідомленнях, залишати коментарі під пінами, зберігати зображення та ділитися ними в інших соцмережах.


Можливості Pinterest для рекламодавців і брендів

Користувачі, які хочуть продавати або рекламувати свої товари через Pinterest, повинні для початку так само підготувати зображення і завантажити їх у свій профіль. Додатково можна додати опис товару, залишити активне посилання і створити декілька дошок, щоб зібрати в одній тематичній колекції різні варіації товарів.

Pinterest містить шість категорій під загальною назвою “Rich Pins”, які дають змогу користувачеві робити детальніший опис товару і додавати посилання. Наразі в Україні не доступний ряд функцій, пов’язаний з товарними пінами, які дозволяють купувати або пробувати товари безпосередньо з Pinterest.

Сьогодні в Pinterest користувач може створити інформативні піни, які поділяються на піни-статті та піни-рецепти. Уявімо, що ви — кухар-блогер, який хоче вийти на нову аудиторію за допомогою Pinterest. Для цього вам знадобляться привабливі авторські фотографії ваших страв, з назвами, детальними описами та інгредієнтами. Інструкцію для створення піна-рецепту можна знайти тут. Піни-статті містять назву статті, опис та її автора. Це може бути публікація в блозі або будь-який текстовий матеріал. Детальніше про цей тип пінів можна прочитати тут.

Перш ніж використовувати інформативні піни, потрібно надіслати запит для належної синхронізації даних з вашим сайтом. Коли ваш сайт буде схвалено, увесь вміст вебсторінок із правильними метатегами відображатиметься як інформативний під час створення нового піна.


Що радить Pinterest для створення ефективних пінів

  • Використовуйте якісні вертикальні зображення, що виділятимуться в стрічках. Радимо вибирати зображення зі співвідношенням сторін 2:3 (наприклад, 1000 x 1500 пікселів). Інші формати іноді обрізаються та бувають менш ефективними.
  • Використовуйте зображення, на яких ваш товар або послуга — в центрі уваги. Уникайте абстракцій і просто гарних фото, які напряму не стосуються вашого бренду.
  • Розміщуйте на кожному піні свій логотип. Він має бути розбірливим, але не впадати в око. Правий нижній кут пінів залишайте вільним: там будуть позначки Pinterest.
  • Текст на піні допомагає привернути увагу. Він має бути коротким, щоб пін було зручно переглядати на смартфоні. Якщо ви працюєте в кількох країнах, створюйте для кожної окремий пін із текстом потрібною мовою.
  • Виберіть чітку зрозумілу назву та додайте опис, що відповідає змісту піна. Так його буде легше помітити в результатах пошуку. Максимальна довжина назви — 100 символів, а опису — 500.
  • Якщо пін містить посилання, перевірте, чи активне воно та чи швидко завантажується відповідна сторінка. Зображення або відео в піні має давати користувачам уявлення про те, який контент буде на цій сторінці.

Більше інформації можна знайти на сторінці Pinterest для бізнес-акаунтів.


Візуальні тренди від Pinterest

У своєму блозі Pinterest публікує інформацію щодо візуальних трендів у певних галузях та загальні тренди на рік. За словами Pinterest, на 2020 рік вони прогнозували 100 трендів, і 80% з них збулися.

“Люди використовують Pinterest для пошуку ідей завтрашнього дня. Це означає, що ми знаємо, що буде далі. Передбачення від Pinterest — це не типовий звіт про тенденції. Це вікно в майбутнє від платформи, куди люди йдуть усе планувати”, — ідеться в блозі.

На 2021 рік Pinterest опублікував такі передбачення трендів для різних галузей:

  • Мода. Новий тренд “athflow” поєднуватиме спортивний стиль з елегантністю. Вільні штани, повсякденні комбінезони та оверсайз вбрання замінять спортивний стиль і стануть новим повсякденним одягом.
  • Макіяж. Тренд на яскравий вечірній макіяж остаточно залишається в минулому. Йому на зміну прийшов skinimalism. Актуальними стають натуральні та мінімалістичні образи, що дозволяють просвічуватися природній текстурі шкіри. Краса “без зусиль” набирає найбільше популярності.
  • Подорожі. Пандемія коронавірусу істотно вплинула на чимало трендів, серед них – подорожі власної автівкою. У 2021 році автомобілі стануть новим “третім простором” для всього — від нічних побачень до кінозалів.

  • Духовність. Магія, маніфестації, астрологія останніми роками набирали популярності у сферах добробуту та самотерапії. У 2021-му цей тренд стане ще глобальнішим. Журнали маніфестацій, позитивне мислення, гороскопи, духовні практики. Люди активно цікавляться сучасною містикою: дошка бажань, захисні кристали, карти Таро — усе це буде в тренді.
  • Їжа. Пандемія не обійшла стороною і цей тренд. “Сам собі шеф-кухар” стає головною тенденцією на наступний рік. Люди створюють справжній ресторанний досвід прямо у своїх домівках: це стосується як страв, так і декору.

Повний перелік трендів можна знайти в блозі Pinterest.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
/ Рекламний бліц: Ілля Почкун
/ Як креативній агенції співпрацювати з відеопродакшеном
Досвід та інсайти на прикладі ddd agency Х and action
/ Інтервʼю з продюсерками продакшену подкастів YEP
Про основні помилки подкастерів-початківців, вільні ніші й про те, скільки грошей потрібно для створення подкасту
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень