fbpx
Зсередини

Як обробляти фото на телефоні: поради фотографів

Улюблені додатки Сергія Сараханова, Катерини Максименко та Насті Федоренко
Ірина Виговська, 22.05.2020

Ми вже розповідали про додатки для оброблення та монтажу відеоконтенту без використання стаціонарного комп’ютера, розібрали аплікейшени, що допоможуть зробити кастомні stories. Сьогодні поговорили з трьома фотографами про мобільні додатки для оброблення та ретуші фото.


Настя Федоренко

Мій базовий набір для оброблення мобільних фото складається з трьох додатків: для накладання фільтрів, кольорокорекції та ретачу. Передусім, намагаюся ще під час зйомки зробити все так, щоб знадобилося мінімум оброблення. Це важливо і для продуктових фото, щоб не спотворювати кольори й передати властивості продукту. Такого стилю я дотримуюсь і у власному акаунті.

VSCO — мій топ серед додатків для оброблення й накладання фільтрів. Крім широкого інструментарію, у VSCO відмінна комунікація: є сайт, блог, стрічка новин і власні соцмережі. У додатку я зазвичай накладаю фільтр, змінюю температуру фото, за потреби додаю зернистість.

У мене оформлена підписка VSCO X. Вона коштує близько $20, але відкриває купу можливостей: доступ до всіх фільтрів, а також бонусні — лише для власників підписки. Усі ці фільтри можна використовувати і для оброблення відео. Це велика перевага, адже так стилістика всього профілю зберігається й не потрібно завантажувати нічого додаткового для роботи з відеофайлами.

У мене в “обраному” збережено близько 30 улюблених фільтрів. Але найчастіше я використовую А6, А4, А9 та М5. Є ще багато фільтрів, які добираю під фото для різних проєктів, щоб вони відрізнялися один від одного. Іноді не використовую фільтрів узагалі.

У Snapseed багато інструментів, які допомагають зробити фото ідеальними без фільтрів. Тут я працюю з експозицією, темними та світлими відтінками, балансом світла, додаю різкість і граюся зі структурою.

Мені принципово користуватися цією програмою, тому що саме в ній бачу, як поліпшується якість знімків. Фільтри в цьому додатку не використовую — у моєму випадку і з моїм баченням вони не дають потрібного результату.

TouchRetouch — розетки, тріщини, сміття, нерівності та будь-які неідеальності допоможе прибрати цей додаток. Є безкоштовний аналог цієї програми — Photoshop Fix, але саме Retouch, як на мене, зручніший.


Катерина Максименко

Основний мінус мобільного оброблення в тому, що додатки часто псують якість фотографій. Завантажуєш досить якісне вихідне зображення, проводиш різні маніпуляції у Snapseed — а на виході отримуєш фотографію без різкості, з кольоровими розводами і плямами, які особливо помітні на однотонному тлі. Таке часто трапляється, особливо якщо оброблення було багато.

Але є додатки, які дають незначні зміни й не погіршують якості.

Ось мій топ-3 для оброблення фото на мобільному:

Lightroom

Мій улюблений додаток — саме в ньому роблю основну обробку. Використовую, зокрема, для світло- і кольорокорекції. Подобається мені широким діапазоном інструментів і тим, що можна обробляти фотографії серіями. Ще одна перевага в тому, що він є як на IOS, так і на Android.

Photoshop fix

Використовую його, щоб прибрати зайві деталі або «сміття» — сторонні предмети або їхні частини, що псують кадр.

Відмінно працює на iOS. На деяких Android-пристроях не працює взагалі або працює некоректно. У такому разі можна замінити цей додаток на Touch Retouch.

Snapseed

Хоч цей додаток й істотно псує якість, повністю від нього відмовитися я не можу. Аж надто мені подобаються в ньому інструменти Вибіркова корекція та Подвійна експозиція.


Сергій Сараханов

Для мобільного оброблення фото я користуюсь кількома додатками — кожним з окремою метою.

VSCO мені подобається як додаток для контролю освітлення, різкості та кольору.

Snapseed дає змогу корегувати окремі зони в кадрі.

Для ретуші я використовую Facetune. Його позиціонують як додаток для оброблення селфі та портретів. У ньому є можливість редагувати окремо кожну частину обличчя.

Роботу з розмиттям заднього тла проводжу у Focos. Це додаток, який дає змогу контролювати карту глибини різкості й під різними кутами додавати віртуальне джерело світла для створення спрямованого освітлення.

Тут можна також налаштовувати діафрагму, моделювати стилі боке з різних об’єктивів, обирати різноманітні точки фокусування.

У Mextures я додаю текстури. Цей додаток — набір фільтрів та різноманітних текстур, розподілених на певні категорії. Усі фільтри — унікальні, але їх тут дуже багато. Це одночасно як головна перевага, так і основний недолік додатка. Кожну текстуру можна додатково доопрацювати завдяки класичним налаштуванням: контрасту, насиченості.


Що завантажувати?

VSCO

Де? iOS та Android

Додаток, що об’єднує в собі фільтри та інструменти для оброблення фото й відео, блог з корисним контентом для креаторів та власну соцмережу. Найпопулярніший як серед блогерів, так і серед фотографів.


Snapseed

Де? iOS та Android

Зручний графічний редактор з можливістю прибирати недоліки, проводити кольорокорекцію, накладати фільтри, тексти на фото, змінювати яскравість та контраст.


TouchRetouch

Де? iOS та Android

Додаток, що дає можливість прибрати в один клік усі недоліки та непотрібні в кадрі речі. Є інструменти ласо, пензлик, гумка для стирання об’єктів. Тут можна стерти дроти, розетки на фоні або продублювати окремі об’єкти.


Lightroom

Де? iOS та Android

Графічний редактор для будь-якої роботи із цифровими зображеннями від Adobe. Доступне оброблення зображень та їх ретуш. Є десктопна версія, а також додаток — їх функції дублюються.


Photoshop fix

Де? iOS та Android

Ще один додаток від Adobe. Чудово підходить для ретуші. Є функції відновлення, згладжування, пластики, зміни освітлення та інших операцій, щоб обробити зображення відповідно до своїх вимог.


Facetune

Де? iOS та Android

Додаток, що найкраще підходить для ретуші портретів та селфі, адже має розширений функціонал для редагування окремих частин обличчя.

Є можливість зробити окремі риси обличчя дрібнішими або крупнішими, змінювати джерело світла, спрямоване на модель, підкреслити фактурні деталі завдяки HDR, виправити переосвітлення, прибрати занадто різкі тіні, відредагувати температуру, насиченість та інші параметри знімка.


Focos

Де? iOS та аналог на Android — DSLR Camera

Завдяки цьому додатку можна розмити фон, досягти портретного режиму, додати боке чи змінити джерело світла. До того ж додаток відкриває можливості портретного режиму смартфонам Apple з однією камерою.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень