fbpx
Кейси

Як медіа ведуть інстаграм

Порівняли акаунти українських медіа з іноземними: про що пишуть, як часто це роблять, які особливості майданчика використовують
Федорова Анна, 15.10.2019

У цьому матеріалі міститься інформація про діяльність російських медіа в Instagram, а саме Meduza та Wonderzine. Оскільки цей матеріал було створено в 2019 році з метою розповісти, як медіа висвітлюють свою діяльність у соцмережах та як використовують Instagram, ми вирішили залишити блок про російські медіа.

Ми прибрали блок про медіа “Такие дела”, адже з початком війни в Україні воно не публікувало свою чітку позицію щодо воєнних дій Росії, на відміну від Meduza та Wonderzine, які на своєму сайті та в соцмережах висвітлюють правдиву інформацію щодо російських злочинів та виступають на підтримку України.

Bazilik Media не співпрацює з жодною із цих платформ і не підтримує діяльність російських ЗМІ. Редакція підготувала цей матеріал лише для того, щоб розібрати практичні поради на прикладі кейсів та допомогти комунікаційним менеджерам і SMM-никам.

Інстаграм для медіа — останнє місце, де видавці можуть очікувати на трафік, а клієнти — на кліки до свого продукту. Ані активних посилань всередині постів, ані «свайпайте вгору», якщо у вас менше 10 тисяч підписників — дитя фейсбуку не для трафіку зростало.

То для чого взагалі тоді потрібен інстаграм, якщо ви – медіа?

1.

По-перше, зрощуйте довіру. Інстаграм — ідеальний майданчик для того, аби будувати та збирати віддану вам аудиторію. Читач ніколи не знає, хто «сидить» за новиною УНІАН про падіння долару. Та й йому не цікаво, адже така сама новина вигулькне у стрічці мінімум п’ять разів. Проте він точно буде знати, хто автор статті про розумне споживання, та хто брав інтерв’ю у його улюбленого музиканта.

2.

По-друге, покажіть команду. Довіра з першого пункту дуже гарно підкріплюється відкриттям завіси життя редакції. Ви наче будуєте невидимий особистий контакт між читачем та автором, який потім переростає у таку собі онлайн-дружбу.

3.

По-третє, створюйте унікальний контент. Ну буває ж таке, що вашої інформації вистачає на пів абзацу. Так, це саме той випадок, коли не потрібно йти в адмінку, а потім заливати матеріал на фейсбук, щоб його побачили. Перетворіть ваш шматок тексту на маркований список, візьміть короткий коментар у експерта і вуаля — лайки, шери, вогняне охоплення.


🇺🇦 Україна


The Village Україна

Кількість підписників:
38,1 тисяч

Посилання:
the-village.com.ua
instagram.com/thevillageua/

Що роблять?

 Залишають посилання на матеріали у сторіз. В день випускають близько 6-8 сторіз, у них закликають до переходу на сайт.

 У постах адаптують матеріали з сайту під формат інстаграму. При цьому не закликають переходити на сайт або клікати на посилання у профілі.

 Показують команду: саме пости з членами команди набирають найбільшу кількість лайків. До речі, завдяки інстаграм читач знайомий з дійовими особами The Village Україна — Андрієм Баштовим, Марком Лівіним, Наті Авдєєвою і тд.

 Використовують юзерський контент. Наприклад, пропонують публікувати круті лайфстайл фото під хештегом #thevillageua, а найкращі забирають собі в інстаграм.

🇺🇦Україна


The Devochki

Кількість підписників:
10,6 тисяч

Посилання:
thedevochki.com
instagram.com/thedevochki

Що роблять?

 Анонсують вихід нових матеріалів через сторіз. Залишають посилання, не агітують свайпати на сайт. Читача зацікавлюють дизайнерськими сторіз та яскравими фото.

 З команди в описі профілю вказані засновниця медіа Оксана Павленко та ілюстраторка Леся Мазаник.

 Пости наповнюють уривками з матеріалів на сайті. Під кожним постом є заклик до переходу на сайт («клік на посилання у шапці профілю»).

 Рекламні спецпроєкти намагаються подавати більш цікаво — у вигляді списку з лайфхаками.

🇺🇦Україна


Platforma

Кількість підписників: 
3 тисячі

Посилання:
platfor.ma
instagram.com/platfor.ma

Що роблять?

 Ведуть єдину стрічку в інстаграм — пости оформлені в одному стилі, над візуалом працює дизайнер. Ті, хто знають сайт Platforma, зможуть легко виокремити їх серед інших у стрічці новин.

 Практично всю комунікацію ведуть у жартівливому стилі, що провокує читача шуткувати у відповідь.

 Практикують інтерактиви. Наприклад, мають окремий хайлайтс «VS» у сторіз, де підписник без зайвого навантаження голосує за того, хто крутіший.

🇺🇦 Україна


Слух

Кількість підписників:
10,1 тисяча

Посилання:
slukh.media
instagram.com/slukh.media/

Що роблять?

 Створюють тематичні підбірки нових альбомів — зручно для тих, хто не хоче шукати нічого сам. До речі, такі пости набирають у середньому більше лайків, ніж зазвичай.

 Використовують не авторський фотоконтент. Тобто, юзають фотографії зірок, гуртів і т.д. Проте часто роблять смішні колажі, на яких й збирають сердечки підписників.

 Загалом найбільше лайків отримують завдяки мемам, які роблять самі або запозиченому юзерському контенту.

 Створюють дуже круті сторіз-тести, які заохочують аудиторію взаємодіяти зі сторінкою. Наприклад, дізнатися, чи пісня знайомого усім виконавця – плагіат.

 Заробили 10 000 підписників, повторивши фото дівчинки, що збирала мільйон лайків на песика

🇺🇦 Україна


Що по висновках?

Українські SMM-ники — топ креативності. В Україні дійсно вдаються до різних форматів взаємодії з аудиторією —  через сторіз,  конкурси, чи унікальний контент. Також важливо зауважити, що у порівнянні з іноземними медіа, наші люди працюють над дизайнерським візуалом. Білі рамки, розрізані фото, спеціально розроблений концепт — все, аби картинка відрізнялася від інших профілів.

🇷🇺 РОСІЯ


Meduza

Кількість підписників:
433 тисячі

Посилання:
meduza.io
instagram.com/meduzapro

Що роблять?

 Дуже стильно та ефективно адаптують матеріал з сайту в інстаграм-пост. Наприклад, всю інформацію представляють картинками, яку заливають галереєю.

 Практично не пишуть лонгріди, адже вся інформація представлена у візуальному вигляді.

 Згідно з брендбуком візуально оформлюють стрічку інстаграму в єдиному стилі.

🇷🇺 РОСІЯ


Wonderzine

Кількість підписників:
56,3 тисячі

Посилання:
wonderzine.com
instagram.com/wonderzine_mag

Що роблять?

 Використовують дуже різноплановий контент: від адаптованих з сайту матеріалів до підбірок «що подивитися» та юзерського контенту для додаткового охоплення.

 Збережені сторіз не мають цілісного контенту.

 В акаунті використовують єдиний шрифт для візуального оформлення, прописаний у брендбуці. Так зазвичай «поводять» себе медіа, що входять до великих холдингів (у цьому випадку — Redefine).

🇷🇺 РОСІЯ


Що по висновках?

SMM різних медіа на просторах СНД виглядає дуже подібно один до одного.  Серед особливостей —  SMM-ники російських видань частіше використовують лонгріди в інстаграмі.

🇺🇸 CША


New York Times

Кількість підписників:
6,8 мільйонів

Посилання:
nytimes.com
instagram.com/nytimes/

Що роблять?

 Гіганти медіа-ринку полюбляють лонгріди. Проте не використовують додаткових функцій для оформлення тексту: візуальні розділення чи емодзі.

 Фотоконтент — запозичений юзерський, або відзнятий спеціально для матеріалу.

 New York Times закріплюють багато сторіс у хайлайтс.  

🇺🇸 США


Buzzfeed

Кількість підписників:
5 мільйонів

Посилання:
buzzfeed.com
instagram.com/buzzfeed/

Що роблять?

 П’ять мільйонів юзерів зі всього світу дивляться на… мемчики. Buzzfeed не зраджує політиці суто жартівливого контенту.

 Візуальне представлення постів — це скріни з їх сторінки у Twitter.

 Використовується єдиний шрифт для візуального оформлення, прописаний у брендбуці. 

🇺🇸 США


The Verge

Кількість підписників:
1,3 мільйони

Посилання:
theverge.com
instagram.com/verge/

Що роблять?

 Публікують фото гаджетів та невеликі тексти.

 Використовують юзерський фотоконтент або ж сфотографований для медіа. Абсолютно завжди вказують авторство фото.

 Дуже класно та пізнавально ведуть сторіз. Адаптують матеріали з сайту у серію цікавих фактів. Додатково оформлюють це все у дизайнерський візуал.

 Також у стрічці можна знайти IGTV-відео з оглядом новинок. Наприклад, огляд нових Samsung’s Galaxy Watch або оновлень для MacBook Air.

🇺🇸 США


Що по висновках?

Іноземні медіа дуже лаконічні та навіть трошки беземоційні. Наприклад, вони не використовують емодзі.

Іноземний SMM вірить у текст трохи більше, ніж у картинку.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень