fbpx
Кейси

Як комунікують про Чорну п’ятницю українські компанії

Креатив та промо Rozetka, Цитрус, Comfy, Eldorado, АЛЛО та LetyShops
Данилюк Даяна, 29.11.2019

Захар Сташевський,
CMO LetyShops

Як показав рух «Make Friday Green Again», бренди змінюють своє ставлення до розпродажів, наголошуючи на відповідальному ставленні до шопінгу – купляти лише потрібні речі тоді, коли потрібно, а не тільки тому, що на них є знижка. В Україні до Чорної п’ятниці ставлення неоднозначне. Довіру псують деякі магазини, які встановлюють фейкові знижки в надії отримати свій шматок пирога на розпродажі. Незадовго до початку акції ціну спочатку завищують, а в момент старту – перекреслюють і ставлять колишню.

Однак, з розвитком технологій, подібні речі дуже легко перевірити, що збільшує вірогідність підірвати довіру до бренду. Спеціальні онлайн-сервіси дозволяють відслідковувати динаміку ціни за останній місяць. Наприклад, спеціальне розширення для браузера LetyShops моніторить ціни в китайських магазинах, таких як AliExpress і GearBest. Таким чином можна відстежити зміни цін на товари і перевірити, наскільки реальні знижки пропонує магазин. 

Чорна п’ятниця — потужний інструмент, який дозволяє в короткі строки підвищити трафік онлайн-магазинам, а також збільшити продажі в кінці року. Як бачимо, кількість пошукових запитів, пов’язаних з акціями на Чорну п’ятницю, рекордно перевищує число запитів з приводу будь-яких інших розпродажів.

У минулому році Google нарахував понад два мільйони запитів, пов’язаних з Чорною п’ятницею. Це в 5 разів більше, ніж кількість запитів з приводу інших знижок за той самий період. І в 2 рази більше, якщо говорити про кількість запитів інших акцій.

Тому участь у розпродажах вигідна всім: магазини підігрівають попит купівлі подарунків до Нового року, залучають нову аудиторію за рахунок рекламних кампаній та загального пожвавлення інтересу до покупок, а клієнти отримують потрібні речі за привабливою ціною.

Ми живемо в час інформаційного хаосу. Кожну секунду в нашій новинній стрічці щось відбувається: політична заява, весілля друга, чиєсь селфі з розумною цитатою. Коли реклама бренду з’являється в той час, коли на неї не чекають — реклама дратує.

Особливо, коли цієї реклами багато і вона однакова. У Чорну п’ятницю бренди конкурують не лише між собою, а й з політичиними заявами, весіллями та селфі. Тому найефективніший метод рекламування — той, що чіпляє увагу і тримає до кінця. У LetyShops добре працюють інтеграції на каналах YouTube-блогерів, адже кожен блогер подає рекламу в своєму стилі, додає креативу і виділяє саме те, що буде корисно аудиторії. Аудиторія блогерів лояльна до реклами, адже глядачі розуміють, що завдяки брендам, блогери можуть надалі знімати якісний контент.


Шикуй по-чорному 

Чорна п’ятниця у Comfy починається 28 листопада 

У чорну п’ятницю Comfy:

 1. Пропонує підписатись на розсилку, вказавши email і номер телефону, щоб отримати знижки першим 
 2. Нагадує, що таке Чорна п’ятниця і на які товари краще звернути увагу
 3. Проводить розіграш з додатковою знижкою або призом на Чорну п’ятницю
 4. Запускає розпродаж ігор Sony для PS4 зі знижками до 70% до Чорної п’ятниці
 5. Випускає рекламні ролики


Комусь більше дістанеться 

Чорна п’ятниця у Rozetka починається 29 листопада

У чорну п’ятницю rozetka:

 1. Пропонує встановити мобільний додаток, щоб отримати доступ до розпродажу на годину раніше
 2. Робить знижку 50% на преміум підписку, яка дозволяє рік безкоштовно доставляти товари
 3. Оголошує серію розіграшів різних товарів у Facebook та Instagram  
 4. На сайті розповідає клієнтам про акційні категорії товарів, доступні у Чорну п’ятницю

Хардові знижки 

Чорна п’ятниця у Цитрус починається 28 листопада

У чорну п’ятницю Цитрус:

 1. Пропонує підписатись на розсилку, вказавши email і номер телефону, щоб отримати знижки першим
 2. Використовує айдентику у рок-стилі до Чорної п’ятниці 2019
 3. Знімає відео на YouTubе з 10 топ-гаджетами у Цитрус на Чорну п’ятницю 
 4. На сайті робить перелік товарів, на які варто звернути увагу 


Ціни вже присмажено 

Чорна п’ятниця в Eldorado починається 27 листопада

У чорну п’ятницю Eldorado:

 1. Оновлює айдентику для соцмереж з листопада 
 2. На сайті пропонує функцію “слідкувати за товаром”, щоб бажаний товар можна було купити за акційною ціною 
 3. Розробляє рекламні ролики до Чорної п’ятниці 
 4. Готує пости-анекдоти у вигляді коміксів для інстаграму


Рекламні ролики до Чорної п’ятниці

АЛЛО

LetyShops

Рекламні ролики – частина кампанії перед Чорною п’ятницею. Їх використовуть великі бренди, як один із каналів комунікації: ролики можуть транслюватись на сайті, в соціальних мережах та на телебаченні. 

На Чорну п’ятницю 2019 мережа магазинів Алло підготувала ролик під гаслом “Чорна зниждятниця”. Це продовження кампанії Жоский зниждець, в якій у магазин збігаються люди і боряться за акційні товари. Рекламний ролик обігрує Чорну п’ятницю, як кінець світу.

Кешбек-сервіс Letyshops зняв рекламний ролик до Чорної п’ятниці, щоб показати переваги онлайн шопінгу. Багато хто відмовляється від шопінгу через незручності, черги та нечесні знижки. Тому Letyshops показали, якою може бути Чорна п’ятниця, якщо скористатись їх сервісом. 


Що по висновках?

Великі компанії використовують кілька каналів комунікації до Чорної п’ятниці: сайт, соцмережі, зовнішню рекламу, розсилки, ТБ та рекламу в блогерів. Часто влаштовують розіграші та конкурси. Намагаються жартувати і привернути увагу всіма можливими способами.

У соціальних мережах перевага надається YouTube та Facebook. В Instagram тематичних постів менше, акцент робиться на сторіз. 

Бренди активно використовують зовнішню рекламу та банери. Магазини, які займаються продажем техніки, також роблять  відео-експлейнери товарів зі знижкою на YouTube. 

Малі бізнеси зосереджують увагу на сайтах. 

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень