fbpx
Зсередини

Як брендам працювати з контентом під час кризи. Колонка Наталі Чуловської

Антикризові дії
Чуловська Наталі, 24.03.2020

Наталі Чуловська,
менеджерка з комунікацій Всі. Свої, авторка телеграм-каналу “Я створюю в Україні”

У зв’язку з пандемією коронавірусу місцева влада запровадила жорсткий карантин у містах України. Магазини та розважальні заклади зачинені щонайменше до 3 квітня. Майже повна ізоляція, за винятком онлайн-магазинів та сервісів доставки, миттєво вдарила по локальних брендах та малих бізнесах. У цей нелегкий період бренди повинні знайти нові способи комунікації зі своєю аудиторією, щоб навіть кризу використати собі на користь.

У цій ситуації головна зброя брендів — соціальні мережі та релевантний контент.


Отже, що бренди можуть робити із контентом для соцмереж в умовах карантину:

Step 1

В умовах кризи ти або швидкий, або мертвий. Бренди мають діяти швидко, спритно і більш творчо. Навіть зі зменшеними бюджетами на рекламу не забувайте нагадувати про себе клієнтам.

Перш за все, висловіть у постах позицію вашого бренду.
Як ви будете працювати під час карантину: зупиняєте роботу чи переходите в онлайн, які заходи безпеки впроваджуєте на виробництві. Ці повідомлення повинні прозвучати на всіх сторінках бренду.


Step 2

Адаптуйте контент під інформаційну повістку. Це не означає, що у ваших постах повинні з’явитися медичні терміни та наукові пояснення — такого інформаційного шуму навколо дуже багато. Вам потрібно переглянути кількість “продуктових” постів та зменшити їх на період карантину, бо купівля нової сукні зараз точно нікому не на часі.

Зосередитися можна на дотичних темах, добірках та рекомендаціях книжок, фільмів, курсів. Проте обирайте лише ті, що релевантні до тематики вашого бренду.

Наприклад, український бренд одягу Between запустив безкоштовний марафон у Telegram, де ділиться плейлистами, дає учасникам завдання розібрати гардероб, рекомендує фільми на вечір.


Step 3

Комунікуйте з клієнтом в режимі онлайн за допомогою прямих трансляцій у ваших соціальних мережах.

Використовуйте весь функціонал Stories, грайте в запитання-відповідь, попросіть своїх працівників розповісти про себе — історії, що надихають, завжди запам’ятовуються.


Step 4

Якщо виробничий процес зупинено, зосередьтеся на інших, не менш важливих завданнях. Наприклад, удоскональте пошукові запити про ваш бренд, напишіть SEO-тексти, налаштуйте email-розсилку чи роботу е-commerce.

Розробіть власну стратегію інфлюенс-маркетингу. Криза мине — і бренди повернуться до активної співпраці з блогерами. Якщо ви тільки починаєте рухатися в цьому напрямі, у вас є час скласти список інфлюенсерів та почати з ними переговори.


Step 5

Будьте соціально відповідальними. У період кризи стає очевидно, хто намагається нажитися на біді, а хто пропонує підтримку від чистого серця. Як мінімум, бренди своєю комунікацією можуть подати приклад і спонукати людей залишатися вдома.

Якщо потужності бренду дозволяють, їх можна використати на добру справу. Так, українська дизайнерка Світлана Бевза почала шити захисні костюми для медпрацівників.


Step 6 

Об’єднуйтеся в ком’юніті. У часи глобальних криз нестабільність переживають усі бренди. Тож не бійтеся просити про допомогу й підтримку одне в одного та у вашої аудиторії.

Підтримайте інші бренди: зробіть короткі розповіді про них у ваших соцмережах, обмінюйтесь знаннями та закликайте аудиторію купувати українське. Вітчизняні підприємці вже об’єдналися в соцмережах під хештегами #підтримайсвоїх та #купуйудруга.


Step 7 

Думайте про майбутнє нестандартно. Очевидно, що зараз не найкращий час презентувати нові продукти чи колекції. Найімовірніше, вони залишаться непоміченими в соцмережах. Однак на тлі фінансової кризи офлайн-презентації теж будуть доступні не всім.

Подумайте над новим форматом онлайн-презентацій на найближче майбутнє, які зможуть зацікавити вашу аудиторію.

Для прикладу, одне з найпрестижніших PR-агентств KCD уже зараз впроваджує новий формат для презентацій сезонних колекцій своїх клієнтів. Бренди Prada, Marc Jacobs, Isabel Marant, Maison Margiela та інші підопічні агентства представлять колекції в окремому приватному Instagram-акаунті, доступ до якого отримають обрані клієнти, баєри та преса.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень