fbpx
Зсередини

Google Trends: основні функції та механіка роботи

Для маркетологів, smm-ників та всіх, хто працює з аналітикою
Ракша Лариса, 02.11.2021

Кожен власник сайту, SEO-спеціаліст і оптимізатор використовує аналітику у своїй роботі. Це допомагає бізнесу залишатися актуальним, знати своїх конкурентів, стежити за трендами та завчасно планувати маркетингові стратегії.

Функціонал Google Trends корисний спеціалістам для аналітичної частини роботи. Наприклад, він відстежує сезонність у бізнесі та доцільність відкриття нової локації. Інформація на сайті оновлюється щодобово, аналізуючи запити на платформі Google. Тому всі, хто працює із цим сервісом, стабільно отримують актуальні дані.

Разом із Ксюшею Демченко, SEO-спеціалісткою та лекторкою Bazilik School, ми розповідаємо про можливості Google Trends та ділимося порадами щодо того, як використовувати цей інструмент ефективніше.


Що таке Google Trends?

Це інструмент від Google, який відстежує популярність пошукових запитів у будь-якій точці світу. Його використання допомагає зробити первинний аналіз трендів. Наприклад, ми можемо ввести запит за ключовим словом та дізнатися, як зростала або зменшувалася кількість подібних запитів у різних країнах. Додатково можна відстежити популярність тренду за один конкретний день, а в деяких країнах навіть — за кожну годину.


Які завдання розв’язує?

 Відстежує сезонність у бізнесі

Ви знали, що люди починають замислюватися над подарунками на Новий рік уже в кінці жовтня? Ця інформація допомагає бізнесу в потрібний час запустити відповідну рекламну кампанію та завчасно спланувати маркетингові активності.


 Допомагає з’ясувати доцільність відкриття нового бізнесу

Для великих країн тренди дають можливість порівняти популярність запитів у різних регіонах. Якщо бізнес замислюється над розширенням, то йому потрібно дізнатися, у якому регіоні його продукт матиме попит.

Наприклад, ви хочете відкрити у США свою веганську піцерію, але не знаєте, який з 50 штатів обрати. Функціонал Google Trends за декілька хвилин покаже, що найбільша кількість запитів щодо продукту, який ви пропонуєте, в Орегоні. Отже, доцільніше буде відкрити першу точку саме там.


 Стежить за трендами в ситуативному маркетингу

У розділі Пошукові тренди зараз можна відстежити запити, які різко зросли за останні декілька днів. Це допомагає публікувати найгарячіші новинки першими, адже саме на цьому побудовано ситуативний маркетинг.


Механіка роботи

Google Trends показує коефіцієнт популярності запиту в конкретному регіоні за певний час в діапазоні від 0 до 100.

Якщо зараз ми бачимо за запитом “коргі” число 50, а в травні цифра була 25, — це означає, що популярність запиту зросла вдвічі за пів року. Ми не отримуємо точну кількість запитів, але можемо відстежити збільшення та зменшення завдяки коефіцієнту.

Загалом інструмент враховує всі дані з 2004 року. Тому цифра 100 означає найвищу популярність за останні 17 років. А цифра 0 означає, що у Google недостатньо даних для розрахунку.


Як збільшити ефективність використання Google Trends?

Google Trends дає загальне розуміння популярності певної теми. Його добре використовувати під час роботи із сезонністю, для пошуку свіжих трендів або порівняння актуальності запитів у різних регіонах.

Але даних, які надає сервіс, недостатньо для того, щоб зробити повноцінний keyword research для платної реклами або SEO. Щоб збільшити ефективність, можна використовувати додаткові сервіси.


Google keyword planner

Ціна: безплатно

Це сервіс, який допомагає дізнатися статистику запитів по рекламному трафіку Google. Його функціонал дає змогу простежити за точною кількістю кліків споживача на контекстні оголошення. А також  спрогнозувати активність по конкретному запиту за певного бюджету.


Ahrefs

Ціна: $99 або $179

Ahrefs має подібний до Google keyword planner функціонал, але з власною спільнотою однодумців і доступом до навчальних матеріалів. Завдяки сервісу можна відстежити основних конкурентів, знайти причини низького рейтингу сайту та підвищити якість пошукового трафіку.


SE Ranking

Ціна: $7, $39, $89 або $189

Це універсальний сервіс, корисний для підприємців малого та середнього бізнесу, агенцій і корпорацій. Крім основних функцій із SEO-аналізу, SE Ranking має розділ з інструментами для В2В. Наприклад, лідогенератор допоможе в залученні лідів і збільшенні продажів. А конструктор звітів надасть структуровану статистику.


Semrush

Ціна: $119, $229 або $449

Одна з головних функцій сервісу — це можливість виявити технічні проблеми на вебсайті та отримати рекомендації щодо їх усунення. Semrush пропонує 17 галузей, у яких його функціонал буде корисним. Наприклад, аналіз конкурентів, дослідження ключових слів, оптимізація змісту.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень