Для боротьби з булінгом у школі французи розробили інноваційний інструмент — харселометр.
Французькі школи зіткнулися з проблемою шкільного булінгу, що зачіпає приблизно 6% учнів. Для подолання цього явища розробили спеціальний інструмент — харселометр. Він допомагає учням розпізнавати ознаки булінгу як серед жертв, так і серед свідків. За допомогою шкали, яка коливається від зеленого до червоного кольору, харселометр дає змогу чітко визначити, де поведінка переходить межу здорової взаємодії і стає небезпечною, пише CREAPILLS.
Шкала починається із зеленого рівня, який позначає дружні й коректні стосунки. Наприклад, коли інші учні поважають думки та вибір однолітків. Проте, в міру переходу до червоного кольору, відзначаються вже небезпечні ситуації: кепкування, фотографування чи розміщення світлин без дозволу, фізичне насильство, серйозні форми приниження, підбурювання завдати собі шкоди тощо. Така шкала дає змогу підліткам чіткіше розуміти межі прийнятної поведінки й краще розпізнавати випадки булінгу в повсякденному житті.
Харселометр не лише має діагностичну функцію, а й виконує важливу просвітницьку місію. Він закликає до діалогу між учнями, батьками та вчителями про те, які прояви поведінки є нормальними, а які — неприйнятними. Завдяки цьому інструменту школярі можуть краще вербалізувати свої відчуття та розуміти власні права на захист у разі потреби.
Щоб підвищити обізнаність щодо булінгу, харселометр використовують на спеціальних навчальних семінарах, які проводять у школах і громадських організаціях. Окрім цього, інструмент доступний для завантаження онлайн, а отже батьки можуть використовувати його і вдома.
Ідея харселометра не нова. Існує, наприклад, подібний інструмент, розроблений для підтримки жінок, які намагаються вийти з токсичних стосунків.
Раніше ми писали, що МОН впровадило онлайн-інструмент для повідомлень про булінг у школах