fbpx
Slow news

МОН впровадило онлайн-інструмент для повідомлень про булінг у школах

З’явилась соціальна платформа, через яку можна подати скаргу
Кірста Олена, 14.10.2024

Міністерство освіти і науки України (МОН) представило новий механізм боротьби з булінгом у школах. Тепер діти та їхні батьки можуть повідомляти про випадки булінгу через спеціальну онлайн-платформу.

За даними МОН, понад 53% учнів стикалися з булінгом, але лише половина з них повідомила про це дорослим. Діти часто бояться розповідати через страх осуду або помсти з боку однокласників. Нова онлайн-опція спрощує процес звернення та створює безпечний простір для боротьби із цією проблемою. Завдяки новій функції на сайті АІКОМ можна подати заяву про булінг у кілька кліків. Для цього потрібно заповнити коротку анкету, повідомили в пресслужбі МОН.

Як працює нова система?

Подати скаргу просто:

  • потрібно зайти на сайт АІКОМ і натиснути «Повідомити про булінг»;
  • зареєструватися або увійти в наявний акаунт;
  • заповнити анкету — це можна зробити анонімно або з персональними даними;
  • підтвердити заяву та ознайомитися з інструкціями щодо подальших дій.

Діти можуть подавати анонімні скарги, що дасть змогу почуватися безпечно. Однак анонімні звернення розглядатимуть лише на рівні школи. Якщо ж ситуація потребує залучення правоохоронних органів, анкету мають заповнити батьки, вказавши необхідні персональні й контактні дані для зв’язку.

Чи потрібні докази?

У більшості випадків достатньо описати ситуацію. Якщо справа доходить до поліції, можуть знадобитися додаткові свідчення чи матеріали. Хоча це не є обов’язковим, проте наявність доказів може прискорити розслідування.

Як реагують школи?

Після подання заяви директор школи має відреагувати на неї впродовж доби. Для розв’язання проблеми він має сформувати спеціальну комісію, яка визначить подальші дії щодо учасників булінгу. За необхідності можуть бути залучені соціальні працівники або представники поліції.

Конфіденційність та захист дітей

Інформація про заявника є конфіденційною. Шкільна адміністрація та поліція діятимуть виключно в інтересах дитини, уникаючи розголошення її даних без потреби.

«Подати заяву можна повністю анонімно. Але якщо ви все ще сумніваєтесь, то скористайтеся чатботом. У ньому можна знайти інформацію щодо того, як реагувати на булінг, підтримати себе та інших тощо», — додають у пресслужбі МОН.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень