fbpx
Slow news

Франція оштрафувала Google на 500 мільйонів євро

Через недобросовісні переговори з новинними виданнями
Мачулка Ангеліна, 14.07.2021

Французький орган із питань конкуренції оштрафував Google на рекордну суму в розмірі 500 мільйонів євро.

Причиною стало невиконання Google наказу від квітня 2020 року про чесні переговори з новинними виданнями щодо використання та оплати їхніх статей та іншого вмісту.

Видавці новин отримали можливість вимагати плату за використання їхнього вмісту на сторонніх платформах на основі Директиви про авторські права Європейського Союзу (далі — Директива).

Цей документ буквально намагається надати владу виробникам контенту, а не платформам, які поширюють інформацію. Стаття 11 Директиви, яка неформально називається “Податок на посилання”, надає видавцям право вимагати оплату за фрагменти своїх статей та іншого вмісту, на які посилається, наприклад, Google News.

Напередодні ухвалення Директиви Google висловив протест проти 11-ї статті. Французький орган із питань конкуренції розцінив це як зловживання монополією Google на пошук та наказав компанії дотримуватися правил і фактично вести переговори про право демонструвати статті ЗМІ. 

Google має два місяці для розв’язання проблеми — компанії потрібно пропонувати ЗМІ платежі за використання “захищеного вмісту” (тобто з авторським правом). Якщо цього не станеться, компанії загрожують 900 тисяч євро на день у вигляді додаткового штрафу.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень