fbpx
Slow news

Etnodim відтворили сорочку Єлизавети Скоропадської

Спільний проєкт разом з Marie Claire
Бондар Каріна, 10.03.2024

Бренд Etnodim відновив сорочку Єлизавети Скоропадської за картиною, яка вважалась втраченою. Вона стане частиною колекції київського Музею Гетьманства.

Натхненням для колаборації Marie Claire та бренду сучасних вишиванок Etnodim став портрет Єлизавети Скоропадської — cкульпторки, громадської діячки та амбасадорки України з козацького старшинського роду Скоропадських, родовід яких ведеться з 17 сторіччя.

Багато часу картина вважалася зниклою, поки до Музею гетьманства не звернулася Катерина Шаль із німецького містечка Оберстдорф. Жінка повідомила, що втрачений портрет вже 40 років висить у їхньому родинному будинку. Наразі, сім’я Шаллі й надалі продовжує берегти історичну пам’ятку, поки в Україні триває повномасштабна війна.

За підтримки Etnodim, до музею передали відновлену вишиванку, в яку одягнена сама Ліза на знімку. Робота з її відновлення почалась з детального вивчення фотографії Скоропадської. Знімання справляє аристократичне та піднесене візуальне враження — саме те, що бренд хотів відтворити в новій сорочці.

Щоб в результаті отримати вишуканий зразок українського високого шиття, команда проробила велику роботу з пошуку та проведення експертизи в регіональних особkивостях Полтавської вишивки. Також довелося звернутися до відкритих діджитал архівів приватного зібрання «Відкрита скриня» та колекції Музею Івана Гончара.

Конструктивною основою виробу став крій автентичної додільної сорочки, що шиється з одного шматка полотна. Орнамент виконано в трьох техніках: лиштва (шиття білим-по-білому), штапівка (настил стібків на тканині) та вирізування (шиття з прорізуванням тканини).

Проєкт розроблявся за підтримки Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука.

Матеріали підготовлено в рамках проєкту «Strategic Media Support Program», який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Користувачі Х підтримали книгарню «Сенс» десятками 5-зіркових відгуків на гугл-картах
Зробили це у відповідь на кілька негативних коментарів зі звинуваченнями в русофобії
У Signal з’явиться  можливість додавати псевдоніми й нотатки для контактів
Наразі розробники тестують цю функцію
robota.ua проведе безплатний вебінар про цінності, які обʼєднують людей у команду
Він буде корисний керівникам, власникам бізнесу, HR та L&D експертам
Українець створив безоплатний застосунок для перекладу відео
Нині доступні для перекладу українська та кримськотатарська
Книгарня Readeat закликає підтримати харківських видавців
Пропонують придбати книжки за видавничими цінами й у такий спосіб допомогти Харкову
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень