fbpx
Slow news

Etnodim та Музей Івана Гончара презентували спільну колекцію 

Вона створена на основі фрагментів вишивок 18-20 століття, що не підлягають відновленню
Бондар Каріна, 11.07.2023

Український бренд Etnodim у співпраці з Національним центром народної культури “Музей Івана Гончара” запустили спільну колекцію вишиванок та вишитих суконь, створених на основі фрагментів вишивок 18-20 століття, що зберігаються в Музеї Гончара та не підлягають відновленню.

“Колекція фрагментів ілюструє різноманіття технік та орнаментів різних регіонів України, на основі яких ми маємо змогу скласти уявлення, якою була втрачена річ, та відтворити її, що є цінним для дослідників, науковців та дизайнерів. За останні роки інтерес до традиційного одягу невпинно зростає, і саме музейна колекція має стати джерелом натхнення для творчих інтерпретацій та рішень в оздобленні сучасних речей, зберігаючи тяглість та естетику народної традиції”, — коментують працівники музею.

Дизайнерки обрали орнаменти та вишивку, на основі яких були розроблені сучасні сорочки таких регіонів, як: Київський, Чернігівський, Полтавський, Харківський, Житомирській, Рівненській, Одеський, Івано-Франківський, Тернопільський, Закарпатський, Львівський, Вінницький та Волинський.

Загалом до колекції увійшли 10 жіночих вишиванок, 1 жилет, 5 суконь і 9 чоловічих сорочок.

“Перш за все, це дослідження нашої історії та повага до наших предків. Адже коли ми знаємо більше — тоді дужче розуміємо цінність, відчуваємо гордість за наш спадок. У цій колекції Etnodim став посередником між поколіннями — ще один ланцюжок у часі. А особисто для мене це змога дати нове життя традиційним орнаментам, можливість зробити особливі речі з власною історією”, — коментує одна з дизайнерок, Марія.

Нещодавно ми також спілкувалися із засновником Etnodim Андрієм Черухою про те, як бренд розпочинав роботу у 2008 році, як він транформувався за роки роботи та які цінності команда закладає у вишиванки нині.

Читайте також у рубриці Slow news
Дональд Трамп випустив кросівки із зображенням моменту замаху на нього
Лімітоване взуття коштує 299 доларів
Lobby X надає можливості для ветеранів
Ветеранські бізнеси можуть безоплатно розміщувати на платформі свої вакансії
UA Comix випустило мальопис «Символи незламності»
У ньому зобразили символи українсько-російської війни
Реакція бренду Nike на вагомі події у світі
Компанія оголосила про колаборацію із Центром Помпіду та перетворила футбольний ситуатив на рекламу
Run Ukraine разом із партнерами започаткували «Бігозбір»
Його мета – конвертувати тренування в донати
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень