fbpx
Slow news

Донати на ЗСУ скоротилися вдвічі проти минулого року, — дослідження 

Середня місячна сума пожертв українців становить 1525 грн
Бондар Каріна, 18.04.2023

Українська комунікаційна агенція Postmen провела дослідження та дізналася, які зміни трапились у житті українців за рік повномасштабного вторгнення, і як цей рік війни вплинув на їхні погляди, віру в перемогу, економічний стан та роботу.

Серед усіх опитаних 80% становлять українці, що залишились жити в Україні. З-поміж цих респондентів абсолютна більшість опитуваних в Україні не виїжджала за її межі з початку повномасштабного вторгнення (84,3%).

20% серед опитаних становлять українці, які виїхали за кордон. Найбільше людей зараз перебуває у Польщі, Німеччині, Великій Британії та Франції.

Віра у перемогу

Більша частина опитаних (65,3%) впевнені, що Україна здатна відбити напад росії. Перемога для більшості означатиме: вихід на кордони 1991 року (68%). Також, на думку українців, ми переможемо, якщо відбудеться військовий трибунал над путінським режимом та/чи капітуляція росії.

Фінансовий стан українців та залученість до донатів

Через війну в українців переважно збільшились витрати. Більша частина респондентів, це 56,8 %, стверджують, що їхні витрати значно збільшились. Частина, що становить менше 40%, почувається більш-менш стабільно та має запас фінансів на пів року й більше.

Незважаючи на це, українці не економлять на продуктах (45%), лікарських засобах (42%) та оплаті комунальних послуг (31%). 61,7 респондентів стали більше підтримувати вітчизняні бренди та продукти. Водночас ставлення українців до міжнародних брендів не змінилось — 61,4% опитаних зовсім не змінили своє ставлення за рік війни.

За рік повномасштабного вторгнення була майже стовідсоткова залученість українців у допомогу ЗСУ — 90,3% впродовж року робили донати.

Найбільше респондентів донатили у фонд “Повернись живим” (68%) та фонд Сергія Притули (58%). Трохи менше половини (45%) робили пожертви у фонди, не пов’язані з допомогою військовим, а саме “Таблеточки” та UAnimals.

Через рік після повномасштабного вторгнення сума пожертв українців зменшилась більш як удвічі. За результатами опитування, середня місячна сума пожертв українців на потреби ЗСУ становить 1525 грн.

Читайте також у рубриці Slow news
Мемуари британського військового про війну в Україні екранізують
В автобіографічній книжці «Живи. Борися. Виживи» він розповів про участь в боях за Маріуполь і російський полон
Veteran Hub створив подкаст «Світи»
У ньому військові та їхні кохані говорять про службу, очікування, розлуку та возз’єднання
Meta додає інтеграцію з Google Analytics
Це допоможе підвищити продуктивність рекламодавців
У Львові стартував книгообмін «Книжкова площа»
Програма заходу містить також концерти, дискусії, майстер-класи
У соцмережі Х шириться новий флешмоб
У ньому користувачі з усього світу розповідають, за що ненавидять росію
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень